Yamato Nadeshiko Shichi Henge – Dizi ve Anime Tanıtımı

Hoşlandığı çocuğa duygularını açtığında karşılaştığı tepki "Ben çirkin kızlardan hoşlanmam" olur. Sunako, hayata küser.

Afişi ilk gördüğümde Allah’ım bu nasıl bir afiş muhtemelen kötüdür bu dizi dediğim ve izlediğimde dediğime pişman olduğum eğlenceli Japon dizisidir. Duvar çiçeği ya da Güzel Kıza Dönüşüm şeklinde ingilizce çevirileri olan dizinin adı aslında Yamato  Japonya’nın eski adı) ve Nadeshiko (Güzel, temiz kadın)’dan gelmektedir. İdeal Japon Hanımefendisine dönüştürmeye çalıştıkları Sunako’nun acıklı hikayesidir.

Sunako, aslında oldukça sevimli bir lise öğrencisidir. Hoşlandığı çocuğa duygularını açtığında karşılaştığı tepki “Ben çirkin kızlardan hoşlanmam” olur. Sunako, hayata küser. Yalnızlaşır ve gotik bir havaya sahip bir ruh haline döner. En yakın arkadaşı biyoloji maketidir. Her gün en az 1 korku filmi izleyip, idam aletlerinden bahsetmekten zevk alan bir kıza dönüşmüştür. Bu durumu değiştirmek isteyen Sunako’nun teyzesi onu kiracıları olan 4 yakışıklı beyefendinin yanına gönderir. Beyefendiler ile bir anlaşma yapar. “Sunako’yu bir leydiye (Yamato Nadeshiko) dönüştürürseniz, sizden kira almayacağım.” böyle güzel bir malikanede bedava yaşamak yakışıklıların hoşuna gider ancak işler planladıkları gibi gelişmez. Bundan sonrası hikayenin başladığı kısımdır.

Oldukça eğlenceli bölümlerden oluşan Yamato Nadeshiko, Sunako’nun değişimi ve diğerlerine etkisi oldukça başarılı bir şekilde verilmiştir. Uçuk kaçık fikir sahibi Japonlardan biraz abartılı sahneler gözümüze çarpsa da oldukça eğlenceli mini seri yapmışlardır. Yakışıklılar gerçekten yakışık mıdır tartışılır! İzledikçe aileden biri olmak oldukça eğlenceliydi. Kyouhei ve Sunako’nun yakınlaşmaları ve birbirlerine olan duyguların farkında olmamaları! Serideki tüm karakterin hayatlarına dair bakış açılarını bize göstermiştir.

BÖLÜM SAYISI: 10

TÜRÜ: Komedi, Dram, Romantik

YAPIM YILI: 2010

SENARYO: Tomoko Hayakawa (Mangaka)- Manga uyarlamasıdır. Eriko Shinozaki

TV RAYTİNGİ: 8.2

OYUNCULAR:

SUNAKO:  Aya Omasa

KYOUHEİ: Kazuya Kameyashi

RANMARU: Shuntaro Miyao

YUKİ: Yuya Takeyoshi

TAKENAGA: Hiroki Uchi

yamato-nadeshiko-shichi-henge-dizi-ve-anime-tanitimi2

ANİME YAPIM YILI: 2006

Bu seri ile karşılaşmam animesi ile olmuştu. 1 Bölüm izledikten sonra konusunu sevmiş olmama rağmen çizimlerinden dolayı izleyemedim. Erkekleri yakışıklı değil güzel çizilmişti. Animesi de oldukça eğlenceliydi. Seriyi tamamen izlemediğim için yorum yapamayacağım yorumları sizden alalım arkadaşlar.

BÖLÜM SAYISI: 25

DİZİNİN AÇILIŞIİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Yamato Nadeshiko Shichi Henge - Dizi ve Anime Tanıtımı"

Mesaj At