Japonca nasıl öğrenilir?

Asialogy ile hemen ücretsiz Japonca öğrenmeye başlayın

Japonca nasıl bir dil?


Japonca, Türkçe’ye çok benzeyen bir dildir. Ayrıca Türklerin en kolay öğrendiği diller arasındadır. Çünkü cümle yapısı bizimkine çok benziyor. Tabii ki de ufak farklılıklar var. Biz bunlardan derslerde bahsediyoruz. Genel olarak Japonca’nın kelime sırası Türkçe ile aynı olduğu için Türkler için öğrenilmesi en kolay dillerden birisidir. Ortalama olarak 1 yılda Japonca öğrenebilirsiniz.

Alfabeyi öğrenmeli miyim?


Japonca’nın esas güzelliği alfabesindedir. Evet Asya’nın en zor alfabelerinden birine sahip olsa da hiragana ve katakana alfabeleri son derece kolaydır. Kanji öğrenmeseniz bile en azından bu 2 alfabeyi öğrenmelisiniz. 1 hafta içerisinde çok kolay ve hızlıca öğrenebilirsiniz. Bunun için LearNihongo Japon Alfabesi kitabımız son derece uygundur.

Nasıl öğretiyoruz?


Biz Asialogy olarak son derece ayrıntılı görsel ve işitsel bir şekilde dilbilgisi kurallarını ve dile ait kültürü de anlatarak öğretmeyi tercih ediyoruz. Derslerimizde sırası ile aşağıdaki şekilde bir anlatım yer almaktadır:

1 KELİME KARTLARI


Sizi en çok kelime öğrenme zorlayabilir. Bu yüzden her derste aşağıdaki gibi kelime kartları mevcuttur. Bu kelime kartlarının altındaki mp3 dosyası ile kelimeleri dinleyebilirsiniz.Unutmayın! Ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar kolay karşınızdakini anlarsınız. Kelime kartlarında alfabe ilginizi çekmiyor ise romaji kısmını öğrenmeniz Japonca konuşmak ve anlamak için yeterlidir.

japonca kelime kartı

 

2 DİLBİLGİSİ


Size Japonca konuşmayı ve romaji (Japonca’nın latin alfabesi ile yazımı) olarak kurallarını göstereceğiz. Dilbilgisi derslerinde vermiş olduğumuz örnek cümleler renklendirilmiş, Japon alfabesi ile yazılmış ve seslendirilmiştir. Aşağıda örnek bir cümle görüyorsunuz.

午前9時に起きる。

Watashi wa gozen 9 ji ni okiru.

Ben öğleden önce saat 9’da uyanırım.

3 TESTLER


Her dilbilgisi dersinden sonra mutlaka test bulunmaktadır. Bu testlerde kelime, gramer ve dinleme soruları yer almaktadır. Bazı eğitimlerde genel tekrar testleri de mevcuttur.

4 KÜLTÜREL YAZILAR


Onsen nedir? Ya da sadece Japonların kullandığı bazı eşyalar var ve siz bu eşyaların Türkçe’sini bilmiyorsanız – ki zaten yok – o eşyadan nasıl bahsedebilirsiniz ki? İşte Japon kültüründe adım adım Japonları tanıyoruz. Bayramlarını, bayrağını, kısacası her şeyini. Bir dil öğrenmek sadece kelime ezberleyerek , dilbilgisini öğrenerek olmaz ki, olmamalı da. O dili konuşanları anlamak onlar gibi düşünebilmek gerekir. Japonca öğrenmenizde büyük katkı sağlayacak bu yazıları mutlaka okuyun! Hepsi, Blog sayfamızda.

5 DESTEK


Gerek kitaplarımızdan gerekse de sitemizden çalıştığınızda anlamadığınız her yeri bize mail atarak sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilecektir.

JAPONCA EĞİTİMLERİMİZ