Asialogy Korece Kelimeler kitabımızda, Korecedeki sözcük tiplerini ve en sık kullanılan ilk 1000 kelimeyi örnek cümleler ile işledik. Bu kitap ile kelimelerin doğru yazılışını cümle içerisindeki kullanımını ve okunuşunu öğrenip, 6 farklı alıştırma tipi ile kelimeleri pekiştirmiş olacaksınız. Kitapta öğreneceğiniz toplam kelime sayısı ise 1000’den fazladır.

asialogy korece kelimeler 1

Asialogy Korece Kelimeler

En uygun fiyat genelde Trendyol mağazalarındadır.

En Son Baskı

Başlıca Satış Noktaları için tıklayınız

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Bazı Mağazalar

Yurt dışında yaşıyorsanız amazondan almanız önerilir.

Trendyol
Amazon
Hepsiburada
İdefix
Ucuzkitapal
Kitapsepeti
Kitapyurdu
Pandora
Kitapseç

Ön Söz

Bir dili öğrenirken dil bilgisi kurallarını öğrenmek kadar, dilde en sık kullanılan kelimelerin yazılış ve cümle içerisindeki kullanımını öğrenmek de bir o kadar önemlidir. Korece öğrenenlerin en çok zorlandığı konulardan birisi kelimelerin yazılışına alışmaktır. Zira Korecede aynı sesi veren bir çok harf bulunmaktadır. Örneğin 2 tane “e”, 3 tane “ve” harfinin olması sebebiyle hangi harfin nerede kullanılacağının ezberlenmesi gerekmektedir. Biz de bu kitabımızda Korecedeki ilk 1000 kelimenin yazılış, okunuş ve kullanımını incelesek de daha fazla kelimeye yer verdik. Kitabımızın başında Korecede yer alan sözcük türlerinin bir kısmına ve sözcüklerin öğrenilmesi aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindik. Gerekli yerlere de notlar koyarak uyarılar yaptık. Kitabımızda yer alan 1000 kelimenin dışında 100’lerce farklı kelimeyi de incelemiş olacaksınız. Bu kitabın amacı size kelime öğretmek olmayıp, kelimelerin nerede ve nasıl kullanıldığını, kelime öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektir. Korece eğitiminize katkısı olması dileğiyle…

asialogy korece kelimeler 1
asialogy korece kelimeler 4
asialogy korece kelimeler 5
asialogy korece kelimeler 2

Neden Almalıyım?

Neden böyle bir kitap yazma ihtiyacı doğdu?

Korecede aynı sesi veren çok sayıda harf bulunmaktadır. Bu sebeple bir kelimenin yazılışını ezberlemeniz gerekmektedir. Çoğu öğrencimiz sözlükte bir kelime aratırken karşısına birçok farklı kelime çıkmaktadır. Hangisini kullanacağını bilemediği için de kafası karışmaktadır. Bu kitap bu sorunu ortadan kaldırmak için en sık kullanılan 1000 kelimeyi kullanımları ile beraber direkt size vermektedir.

Korece Kitaplarımızın Çalışma Sırası

Kitaplarımızı çalışırken nasıl bir yol izlemelisiniz?

Korece kitaplarımızın çalışma sırası şöyledir. Korece öğrenmek için Kore alfabesi yani Hangıl bilmek şarttır. Bu alfabe bilinmeden Korece öğrenemezsiniz. Bu sebeple ilk önce Kore Alfabesi kitabımızı bitirmeniz gerekmektedir. Daha sonra Korece Dilbilgisi kitabımıza geçebilirsiniz. Bu aşamada Korece Alıştırmalar kitabımızı da kullanmanız uygun olacaktır. Ardından da Korece Kelimeler kitabımıza geçebilir veya dilbilgisi kitabımıza çalışırken kelimeler kitabımıza da çalışabilirsiniz.

asialogy korece kelimeler 6
asialogy korece kelimeler 7
asialogy korece kelimeler 3

Örnek Sayfalar

Asialogy Korece Kelimeler kitabımızın bazı örnek sayfalarını aşağıda inceleyebilirsiniz. Kitabımız 322 sayfadır ve göz yormayan enzo kağıt kullanılmıştır. Kitabımızın maliyetinin düşük olmasını sağlamak için renkli baskı kullanılmamıştır.

korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-7a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-3a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-8a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-4a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-1a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-5a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-2a
korece-kelimeler-kitabi-ornek-sayfa-6a

Kitabın Künyesi

Yazar: Abdurrahman Esendemir

Danışman: Na Yun Hee

Yayınevi: Cinius Yayınevi

ISBN: 978-605-296-686

Sayfa: 328 sayfa 16cm x 23cm

Kağıt: Renksiz 2. Hamur Enzo

Kitabın Özellikleri

BASKI KALİTESİ

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

CÜMLELER

Kitapta Korecede en sık kullanılan ilk 1000 kelimenin cümle içerisindeki kullanımları örnek 1 tane cümle ile verilmiştir. Böylece kelimelerin kullanımları da gösterilmiştir.

SÖZCÜK TÜRLERİ

Kitapta Korece fiil, sıfat, zarf, isim gibi yapılara kısaca değinilmiştir. Ayrıca verilen ilk 1000 kelimenin hepsinin hangi sözcük grubunda olduğu da yazılmıştır.

KELİMELER

Kitabımızda her kelimenin Kore Alfabesi ile yazımı, altında eğik olarak okunuşu ve anlamı verilmiştir. Yan tarafına ise kelimeyi kendiniz yazın diye ufak bir alan koyduk.

ANLATIM DİLİ

Kitabımızda ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

ALIŞTIRMALAR

Kitabımızda öğrendiğiniz kelimeleri pekiştirebilmeniz için her 40 kelimeden sonra 6 farklı soru tipinde alıştırmalar hazırladık.

Satış Noktaları

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. Hiçbir yerde bulamazsanız yayınevinin kendi sitesi olan CiniusShop sitesinden veya Cinius Trendyol mağazasından alabilirsiniz.

Her Zaman En Güncel Baskı

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir.

Korece Kitaplarımız

Kitaplarımızı tüm kitap satan online mağazalardan ve d&r gibi kitapçılardan alabilirsiniz. Fiyatlar satan yere göre değişkenlik gösterebilir.