Japonca alıştırmalar kitabımızda çok sayıda ve çok farklı türde alıştırmayı, en basitten en zora olacak şekilde dilbilgisi kitabımıza uygun hazırladık. Hem dilbilgisi hem de alıştırma kitabımızı bitirmiş birisi iyi seviyede Japonca konuşabilecektir.

learnihongo japonca alıştırmalar yeni1

Learnihongo Japonca Alıştırmalar

En uygun fiyat genelde Trendyol Mağazalarındadır.

En Son Baskı

Başlıca Satış Noktaları için tıklayınız

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Bazı Mağazalar

Yurt dışında yaşıyorsanız amazondan almanız önerilir.

Trendyol
Amazon
Hepsiburada
İdefix
Ucuzkitapal
Kitapsepeti
Kitapyurdu
Pandora
Kitapseç

Ön Söz

Bir dil öğrenirken dilbilgisi kitabı ne kadar önemli ise alıştırma kitabı da en az onun kadar önemlidir. Biz de Japonca konusundaki bu eksikliği gidermek için Japonca dilbilgisi kitabımızla eş konu sıralamasında giden bir kitap hazırladık. Böylece dilbilgisi kitabımızdaki herhangi bir bölümü bitirdiğinizde, hemen o konuyu kapsayan alıştırmaları çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz. Daha iyi konuyu pekiştirebilmeniz için dilbilgisi kitabımızdaki bir konunun alt konularını da dikkate alarak alıştırmaları hazırladık. Mümkün olan en yüksek verimi alacağınızdan son derece emin olduğumuz LearNihongo Japonca Alıştırmalar kitabımı ile Japoncanızı çok daha iyi seviye çıkarabileceksiniz.

Japonca Kitaplarımızın Çalışma Sırası

Kitaplarımızı çalışırken nasıl bir yol izlemelisiniz?

Japonca kitaplarımızın çalışma sırası şöyledir. İlk önce Japon Alfabesi kitabımızdan hiragana, katakana ve kanji öğrenmelisiniz. Alfabe kitabımızın içinde kendine ait bir çalışma programı mevcuttur. Alfabe kitabımız bittikten sonra Japonca Dilbilgisi kitabımıza geçmelisiniz. Dilbilgisi kitabımızın içinde de bir çalışma programı bulunuyor. Japonca Dilbilgisi kitabımızı çalışırken aynı anda eş zamanlı olarak Japonca Alıştırmalar kitabımıza çalışmanız uygun olacaktır. Bu aşamada dilerseniz Japonca Kelimeler kitabımıza da çalışabilir veya dilbilgisi bittikten sonra kelimeler kitabımıza geçebilirsiniz.

Kitapyurdu’nda Yapılmış Bazı Yorumları

Kitapyurdu Türkiye’de en çok kitap satışı yapılan en güvenilir sitelerden birisidir. Kitabımızı satın almış gerçek kullanıcıların yorumlarını Kitapyurdu’nda okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz. Sizler için bazı yorumları aşağıda listeledik.

Örnek Sayfalar

learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-8
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-4
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-7
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-3
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-6
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-2
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-5
learnihongo-japonca-alistirmalar-ornek-sayfalar-1

Özellikler

ROMAJİ SORULAR

Kitabın ilk bölümünde tüm sorular ve testler Latin alfabesi ile hazırlanmıştır. Okuma ve yazma ile ilgilenmeyenler için daha uygundur.

BASKI KALİTESİ

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

KANJİ SORULAR

Kitabın ikinci bölümündeki tüm sorular Japonca karakterlerle hazırlanmıştır. Bu sayede Kanji, Hiragana ve Katakana pratiği yapabilirsiniz.

SORU TİPLERİ

Kitapta boşluk doldurmadan, kelime eşleştirmeye, doğru yanlış bulmadan, cümle çevirisine ve cümleler oluşturmaya kadar çeşitli soru tipleri ve genel tekrar testleri yer almaktadır.

CEVAP ANAHTARI

Kitabımızın sonunda hem romaji alıştırma ve testlerinin hem de kanji ile hazırlanmış alıştırma ve testlerin cevaplarını bulabilirsiniz.

ROMAJİ / KANJİ

Kitap 2 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde tüm sorular Latin alfabesi ile hazırlanarak sadece konuşmak isteyenler hedeflenmiştir. 2. bölümde ise tüm sorular kanji ile hazırlanmıştır.

Künye

Yazar: Abdurrahman Esendemir

ISBN: 978-605-323-237-7

Yayınevi: Cinius Yayınevi

Sayfa: 296 sayfa 16cm x 23cm

Kağıt: Renksiz 2. Hamur Enzo


Satış Noktaları

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. Hiçbir yerde bulamazsanız yayınevinin kendi sitesi olan CiniusShop sitesinden veya Cinius Trendyol mağazasından alabilirsiniz.

Her Zaman En Güncel Baskı

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir.

Tüm Japonca Kitaplarımız

Kitaplarımızı tüm kitap satan online mağazalardan ve d&r gibi kitapçılardan alabilirsiniz. Fiyatlar satan yere göre değişkenlik gösterebilir.