Japonca dilbilgisi kitabımız tamamen kendi kendine Japonca öğrenmek isteyenler için konu anlatımları test edilerek hazırlanmıştır. Kitap hazırlanma aşamasında iken kendi kendine Japonca öğrenmek isteyen kişilerce kullanılmış ve gelen geri dönüşlerle konu anlatımları en iyi hale getirilmiştir. İnteraktif olarak hazırlanmış Türkiye’deki ilk dilbilgisi kitabı özelliğini taşımaktadır.

learnihongo japonca dilbilgisi yeni1

Learnihongo Japonca Dilbilgisi

En uygun fiyat genelde Trendyol Mağazalarındadır.

En Son Baskı

Başlıca Satış Noktaları için tıklayınız

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Bazı Mağazalar

Yurt dışında yaşıyorsanız amazondan almanız önerilir.

Trendyol
Amazon
Hepsiburada
İdefix
Ucuzkitapal
Kitapsepeti
Kitapyurdu
Pandora
Kitapseç

Ön Söz

Bir dil öğrenmeye karar verdiğimiz zaman ilk olarak bir kaynak arayışına gireriz. Tabii ki de bu kaynağın da yeterli bir kaynak olması gerekir. Aynı anda 3 – 4 farklı kaynaktan çalışıldığında sürekli aynı konuları tekrar edip bir türlü ilerleyemeyiz. Biz Akira Hocam ile sizlere tüm ihtiyacınızı giderecek bir kitap hazırladık. Alışılmış dilbilgisi kitaplarının sıkıcı ve akademik anlatımı yerine keyifli bir anlatımı tercih ettik. Konuları mümkün olduğunca örneklerle pekiştirdik. Her yaş grubuna hitap eden bir kitap yazdığımızı düşünüyorum. Kitabımızın öğretebilme durumunu gözlemek için, Japonca öğrenmek isteyen 5 kişiye konuları kitaptan anlattık. Öğrencilerimizden gelen geri bildirimlerle nasıl en iyisini yapabilirize cevap aradık. Bu sebeple kitabımız interaktif bir ortamda yazılan ilk Japonca Dilbilgisi kitabı özelliğini taşımaktadır. LearNihongo ile Japoncanın ne kadar kolay bir dil olduğunu göreceğiniz bu kitabın tüm öğrenenlere yararlı olması dileğiyle…

Öğretme Yöntemi

LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabının kullandığı teknik nedir?

LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabı adım adım Japonca öğretmektedir. Ders sıralaması bir sonraki dersi anlayacak şekilde yapılmıştır. Yani 4. dersi anlayabilmek için gerekli olan bilgiler ilk 3 derste verilmiştir. Akademik kitaplardaki gibi rastgele konular seçip anlatmak yerine adım adım ilerlemiştir. Bu adım adım ilerlemeyi cümlelere kadar indirgeyerek anlaşılır bir öğrenme yöntemine sahip olmuştur. Yukarıdaki resimlerde kitaptan adım adım öğrenme yöntemlerini görebilirsiniz. Öğrenciye geri dönüp bakma imkanı verilmiş olmasına rağmen ders sonu özetleri ile sanki karşısında bir hoca var da “hadi öğrendiklerimizi bir özetleyelim” hissi oluşturmaktadır. Bu sayede öğrencinin kitapla çalışırken bir konuyu tekrar etmek istediğinde kısa özetlere bakması yeterlidir. Yukarıda kitaptan seçtiğimiz bazı bölümleri inceleyebilirsiniz.

Japonca Kitaplarımızın Çalışma Sırası

Kitaplarımızı çalışırken nasıl bir yol izlemelisiniz?

Japonca kitaplarımızın çalışma sırası şöyledir. İlk önce Japon Alfabesi kitabımızdan hiragana, katakana ve kanji öğrenmelisiniz. Alfabe kitabımızın içinde kendine ait bir çalışma programı mevcuttur. Alfabe kitabımız bittikten sonra Japonca Dilbilgisi kitabımıza geçmelisiniz. Dilbilgisi kitabımızın içinde de bir çalışma programı bulunuyor. Japonca Dilbilgisi kitabımızı çalışırken aynı anda eş zamanlı olarak Japonca Alıştırmalar kitabımıza çalışmanız uygun olacaktır. Bu aşamada dilerseniz Japonca Kelimeler kitabımıza da çalışabilir veya dilbilgisi bittikten sonra kelimeler kitabımıza geçebilirsiniz.

Örnek Sayfalar

learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-14
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-11
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-1
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-10
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-13
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-9
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-12
learnihongo-japonca-dilbilgisi-ornek-sayfalar-8

Kitabın Özellikleri

BASKI KALİTESİ

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

KELİMELER

Kitabımızda her derste çok sayıda kelime verilmiştir. Bu kelimeler hem kanji ile hem de okunuşları ile yazılmıştır. Kelimelerle ilgili belirtilmesi gereken özel bir durum varsa açıklanmıştır.

CÜMLELER

Kitapta her konuda çok sayıda ayrıntılı örnek cümle verilmiştir. Her örnek cümlede kelimelerin anlamları işaretlenmiştir. Konu sonu özetlerle de dilbilgisi kuralları da hatırlatılmıştır.

HAZIRLANIŞI

Kitabımız her baskısında yüzlerce öğrenciden gelen geri bildirimler sonucu Japon hocamız Akira Yoshikai gözetiminde en iyi hale getirilmiştir. İnteraktif olarak hazırlanmış Türkiye’nin ilk kitabıdır.

ANLATIM DİLİ

Kitabımızda ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

KONU ANLATIMI

Tüm gramer kuralları en basitten en zora gidecek şekilde anlatılmıştır. Bu aşamada Türkçeye en uygun konu sıralaması her yıl güncellenerek 5 yıllık tecrübe sonunda belirlenmiştir. 

Kitabın Künyesi

Yazar: Abdurrahman Esendemir

Danışman: Akira Yoshikai

Sayfa: 319 sayfa 16×23 cm

Kağıt: Renksiz 2. Hamur Enzo

Yayınevi: Cinius Yayınevi

ISBN: 978-605-323-147-9

Satış Noktaları

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. Hiçbir yerde bulamazsanız yayınevinin kendi sitesi olan CiniusShop sitesinden veya Cinius Trendyol mağazasından alabilirsiniz.

Her Zaman En Güncel Baskı

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir.

Tüm Japonca Kitaplarımız

Kitaplarımızı tüm kitap satan online mağazalardan ve d&r gibi kitapçılardan alabilirsiniz. Fiyatlar satan yere göre değişkenlik gösterebilir.