Japonların Purikura’sı: Sevimli Anılar Yaratmanızı Sağlayan Gözde Fotoğraf Kabinleri

Sosyal medyada Japonların birlikte poz verdiği fotoğraflara denk gelmişizdir. İşte bu, tamamen arkadaşlarınızla hoş anılar edinebilmeniz adına yapılmış Japonya’nın çıkartmalı fotoğraf kabini Purikura’dır.

Japonya’nın İnancı | Şintoizm ve Budizm farkı nedir?

Japonya'nın en yaygın iki dinini araştırdığımızda karşımıza Şintoizm ve Budizm çıkıyor. İkisi de temelde semavi dinlere değil de bir hayat felsefesine dayandığı için detayları gözden kaçabiliyor. Peki nedir bu farklılıklar? Gelin bakalım. 

Eopsin, Zenginlik Tanrıçası

Eopsin ( Korece: 업신; Hanja: 業神) Kore mitolojisinde ve şamanizmde birikim ve zenginliğin tanrıçasıdır. Evi koruyan Gasin'lerden veya tanrılardan biridir. Ancak çömlek, kâğıt ve diğer cansız nesneleri cisimleştirdiğine inanılan diğer Gasin'lerden farklı olarak Eopsin, hayvan formunda görünmesi açısından özeldir.

Yakuza: Japon Mafyası

Filmlere, mangalara, oyunlara konu olacak üne sahip yakuzalar Japon tarihinde önemli bir yere sahiptir. Yakuza'ları konu aldığımız yazımıza bir göz atın!

Yokai Japon Kültüründeki Doğaüstü Varlıklar

Yokai, Japon kültüründe önemli bir yere sahip olan bu canavarlar yüzyıllardır Japon folklorunda var olmuştur. Sizler için derlediğimiz yazımıza bir göz atın!

Kore Tarihinde Kadının Rolü

Kore tarihine isimlerini kazımış olan güçlü kadınların hayatlarına bir bakış attığımız yazımıza göz atın!

Kore Şamanizminde Gasin İnancı

Korece 가신 ; Hanja :家 神; Evin Tanrısı gibi anlamlar taşıyan Kore şamanizmi Gasin'e bir göz atalım!

BLACKPINK’ten Lisa, 2023’teki Dördüncü Guinness Dünya Rekorunu Kırdı

Yıldız bu başarıya solo single'ı 'Money' ile ulaştı. BLACKPINK'ten Lisa bir Guinness Dünya Rekoru daha kırarak 2023'teki listedeki toplam başarısını dörde çıkardı.

Kore Alfabesi Korece Birleşik Sessiz Harfler

5 / 5

Kore alfabesi birleşik sessiz harfler ㄳ, ㄵ, ㄶ, ㄺ, ㄻ, ㄼ, ㄽ, ㄾ, ㄿ, ㅀ, ㅄ dersinde Korecedeki birleşik sessiz ㄳ, ㄵ, ㄶ, ㄺ, ㄻ, ㄼ, ㄽ, ㄾ, ㄿ, ㅀ, ㅄ harfleri göreceğiz.

Kore Alfabesi Korece Yarı Ünlü Harfler

5 / 5

Kore alfabesi yarı ünlü harfler dersinde Korecedeki yarı ünlü ㅐ, ㅒ, ㅔ, ㅖ, ㅢ, ㅙ, ㅚ, ㅞ, ㅝ, ㅘ, ㅟ harfleri ayrıntılarıyla öğreneceksiniz.

Kore Alfabesi Korece Çift Sessiz Harfler

5 / 5

Kore alfabesi çift sessiz harfler ㄲ, ㄸ, ㅃ, ㅆ, ㅉ dersinde 5 adet Korece çift ünsüz harfi ve kelime içerisindeyken nasıl okunduğunu göreceksiniz.

Kore Alfabesi Korece Alt Ünsüzler

5 / 5

Kore alfabesi alt ünsüzler 받침 dersinde Korece ㄷ, ㅌ, ㅅ, ㅆ, ㅈ, ㅊ, ㅎ harflerini ve Korece bir kelime içerisindeyken nasıl okunduklarını öğreneceksiniz.