learnihongo japonca kelimeler kitabı

LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımızda, Japoncada en sık kullanılan 1000 adet kelimenin örnek cümlelerle kullanımı gösterilmektedir. Kitapta yer alan tüm cümleler hem Japon alfabesi ile, hem okunuşu ile hem de Türkçe çeviri ile verilmiştir.

Bir dili öğrenirken grameri ne kadar iyi bilsek de kelime dağarcığımız bir kaç yüz kelime ile sınırlı ise ne kadar doğru ve iyi konuşabiliriz? İşte biz de bu kitabımızda Japoncada en sık kullanılan 1000 kelimeyi örnek 2 cümle ile vererek, cümle içerisinde nasıl kullanıldığını göstermek istedik. Kitabımızın başında Japoncada yer alan sözcük türlerine ve sözcüklerin öğrenilmesi aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğine de değindik. Kitabımızda verilen cümleler öğretici bir stilde yazılmıştır. Bu sayede kitapta yer alan 1000 kelimenin dışında 100’lerce farklı kelimeyi de incelemiş olacaksınız. Bu kitabın amacı size kelime öğretmek olmayıp, kelimelerin nerede ve nasıl kullanıldığını, kelime öğrenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini göstermektir. Japonca eğitiminize katkısı olması dileğiyle…

Öğretme Yöntemi

LearNihongo Japonca Kelimeler kitabının kullandığı teknik nedir?

LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımızda cümleler kitabımızda Japoncada en sık kullanılan 1000 adet kelimenin örnek cümlelerle kullanımı gösterilmektedir. Cümleleri yazarken aynı anlama gelen kelimeleri aynı stilde işaretledik. Kitapta tüm cümleler kanji, romaji ve Türkçe olarak yazılmıştır.Böylece cümleleri anlamanız ve yeni kelimeler öğrenmeniz kolaylaştırılmıştır. Birçok yerde ise aynı veya benzer cümleler kullanılmıştır. Bu sayede tekrar yaptırarak daha önce gördüğünüz kelimeleri hatırlamanız sağlanmıştır.

Japonca Kitaplarımızın Çalışma Sırası

Kitaplarımızı çalışırken nasıl bir yol izlemelisiniz?

Japonca kitaplarımızın çalışma sırası şöyledir. İlk önce Japon Alfabesi kitabımızdan hiragana, katakana ve kanji öğrenmelisiniz. Alfabe kitabımızın içinde kendine ait bir çalışma programı mevcuttur. Alfabe kitabımız bittikten sonra Japonca Dilbilgisi kitabımıza geçmelisiniz. Dilbilgisi kitabımızın içinde de bir çalışma programı bulunuyor. Japonca Dilbilgisi kitabımızı çalışırken aynı anda eş zamanlı olarak Japonca Alıştırmalar kitabımıza çalışmanız uygun olacaktır. Bu aşamada dilerseniz Japonca Kelimeler kitabımıza da çalışabilir veya dilbilgisi bittikten sonra kelimeler kitabımıza geçebilirsiniz.

Örnek Sayfalar

Kitapyurdunda Yapılmış Gerçek Yorumlar

Başlıca Satış Noktaları

Kitaplarımızı alırken önerdiğimiz satış noktası CiniuShop sitesidir.

CiniusShop kitabı basan yayınevinin sitesi olması sebebiyle her zaman stok bulunur ve her zaman en yeni baskı satılır.

Özellikler

Kitabımız renkli değildir

BASKI KALİTESİ


Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

KELİMELER


Kitapta Japoncada en sık kullanılan ilk 1000 kelimenin cümle içerisindeki kullanımları örnek 2 cümle ile verilmiştir. Böylece kelimelerin farkı gösterilmiştir.

ROMAJİ


Kitabımızda her kelimenin hem kanji hali, hem hiragana hali hem de okunuşları romaji yani latin alfabesi ile verilmiştir. Bu sebeple kanji bilmeyenler de faydalanabilir.

ÖRNEK CÜMLELER


Kitabımızda tüm örnek cümleler hem kanji ile hem de romaji yani Latin alfabesi ile yazılmıştır. Ayrıca her cümlede sözcükler birbirleri ile eşleştirilerek cümleyi anlamanız sağlanmıştır.

SÖZCÜK TÜRLERİ


Kitapta Japonca fiil, sıfat, zarf, isim gibi yapılara kısaca değinilmiştir. Ayrıca verilen ilk 1000 kelimenin hepsinin hangi sözcük grubunda olduğu da yazılmıştır.

ANLATIM DİLİ


Kitabımızda ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

Künye

Yazar: Abdurrahman Esendemir

Danışman: Akira Yoshikai

Yayınevi: Cinius Yayınevi

Sayfa ve Ebat: 272 sayfa 16cm x 23cm

Kağıt: Renksiz 2. Hamur Enzo (göz yormayan roman kağıdı)

ISBN: 978-605-323-659-7

Önemli Uyarı

Tüm kitaplar en güncel haliyle satılmaktadır

Bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. Hiçbir yerde bulamazsanız yayınevinin kendi sitesi olan CiniusShop sitesinden alabilirsiniz.

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir.

Tüm Kitaplar

Asialogy Korece serisi kitaplarımızla Korece, LearNihongo Japonca serisi kitaplarımızla Japonca öğrenebilirsiniz

ALFABE KİTAPLARI


asialogy-kore-alfabesi-kitabi-ince
learnihongo-japon-alfabesi-kitabi-ince

DİLBİLGİSİ KİTAPLARI


asialogy-korece-dilbilgisi-kitabi-ince1
learnihongo-japonca-dilbilgisi-kitabi-ince

KELİME KİTAPLARI


asialogy-korece-kelimeler-kitabi-ince
learnihongo-japonca-kelimeler-kitabi-ince

ALIŞTIRMA KİTAPLARI


asialogy-korece-alistirmalar-kitabi-ince
learnihongo-japonca-alistirmalar-kitabi-ince