4.92
(13 Puan)

Japon Alfabesi

ÜCRETSİZ
Bu eğitim tamamen ücretsizdir. Eğitimde test varsa testi çözebilmek için üye girişi yapmalı ve yukarıdaki kayıt ol butonuna tıklayıp eğitime kayıt olmalısınız.
Enrollment validity: Lifetime

Kurs Hakkında

Japon alfabesi eğitimimizde Japonca yazım türleri olan hiragana, katakana ve kanjiyi öğreneceksiniz. Esasında Japoncada alfabe bulunmamaktadır. Eğitimimizin adını Japon Alfabesi koymamızın sebebi ise Japonca öğrenmek isteyen birisinin Japoncada bir alfabenin olduğunu düşünüp, Japon alfabesi diye internette aramasıdır. Yani eğitimin ulaşılabilir olması için adını Japon Alfabesi koyduk.

Bu eğitim Asialogy Japon Alfabesi kitabımızın %30’luk bir kısmını kapsamaktadır. Kitabımızı da aşağıdaki bağlantıdan satın alabilirsiniz.

Product

Asialogy Japon Alfabesi

Yayınevinin satış sitesi CiniusShop’tan en son baskıyı satın alabilirsiniz. Burada görülen fiyattan farklı olabilir.

En Son Baskı
233,00 TL186,40 TLSatın Al

Peki Japoncada alfabe yok ise ne var?

Japonca, heceler ve kelimelerden oluşur. Heceleri yazarken hiragana ve katakana adı verilen 2 ayrı hece sistemini kullanırız. Bu heceler bir araya gelerek kelimeleri oluştururlar. Bunların dışında kanji adı verilen, tek başına bir anlam içeren kelimelerden de faydalanırız. Bir kelimeyi yazarken tamamını hiragana ile yazabilirsiniz. Bunun yerine varsa o kelimenin kanjisini de yazabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken yaygın kullanımıdır. Eğer bir sözcüğün kanjisi çok zor ise genelde onu hiragana ile yazarız. Bu sebeple kelime öğrenirken hangi alfabe ile yazıldığını da öğrenmelisiniz. Bir kelime katakana ile yazılıyorsa o kelimeyi hiragana ile yazmamalısınız. Bu 3 yazı sistemine bu eğitimde ayrıntılı olarak değinilmiştir.

İlk kez Japoncaya başlıyorsanız hiragana öğrendikten sonra dilbilgisi derslerine başlayınız. Dilbilgisi çalışırken katakana ve kanji öğrenmeye devam edebilirsiniz. Eğitimde 103 adet kanjiye yer verilmiştir.

Bu eğitime başlamadan önce aşağıdaki rehberleri de mutlaka okuyunuz.

Japonca kolay mı?

Niçin Japonca öğrenmelisiniz?

Japonca nasıl öğrenilir?

Japoncaya nereden başlanır?

Bu eğitim Asialogy tarafından tamamen ücretsiz olarak hazırlanmıştır. Asialogy’e ücretsiz üye olarak bu eğitimden de ücretsiz faydalanabilirsiniz. Eğitimde yer alan testleri çözebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Dersler için ise üye girişi yapmanız gerekmiyor. Ayrıca derslere yorum yapmak ve soru sormak veya başkalarının sorularına cevap vererek yardımcı olmak istiyorsanız üye girişi yapmanız gereklidir. Bunlar da gene ücretsizdir. Asialogy bu eğitimi ilmin zekatı olarak tamamen ücretsiz sunmaktadır.

Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları jisho.org sitesinden alınmıştır. Sizler de yeni kelimeler ve kanjiler öğrenmek için bu ücretsiz sözlükten faydalanabilirsiniz. Bunun dışında tangorin sözlüğünden de faydalanabilirsiniz.

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Japonca Kitaplarımız

Ne Öğreneceksiniz?

  • Hiragana öğreneceksiniz.
  • Katakana öğreneceksiniz.
  • Kanji öğreneceksiniz.

Dersler

Kanji
Hiragana ve katakanayı öğrendikten sonra kanji öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Öğrenci Görüşleri

4.9
Toplam 13 Oy
5
Oy
4
Oy
3
Oy
2
Oy
1
Oy
2 ay önce
el kitabım eski olduğu için mi bilmiyorum ama kitapta olmayan bilgiler edindim zaten biliyordum alfabeyi şöyle bir üstünden geçiyim dediydim iyi ki de demişim bilmediğim küçük ayrıntılar öğrenmiş oldum, konnichiwanın nerden geldiği ve tırnak işareti gibi, teşekkürler
IC
2 ay önce
👍🤭
birkaç alıştırma ile daha iyi olabilir
ST
2 ay önce
Elinize sağlık hocam. Kitaptan da faydalanarak pekiştireceğim.
2 ay önce
Çok iyi olmuş, elinize sağlık. Bunun katakana ve kanji versiyonu ne zaman gelecek acaba?
NY
2 ay önce
Son derece açıklayıcı ve güzel anlatılmış.
SU
2 ay önce
Çok iyi kitaptan sayfalar da var
PY
3 ay önce
çok muazzamdı artık alfabeyi yuttum
SF
3 ay önce
Güzeldi
IN
3 ay önce
baya verimliydi
baya iyi
4 ay önce
Ön bilgi edinmek için yeterli tüm açıklamalar mevcut.
VS
4 ay önce
Hirqgananın kanjidenntürediyin bilmiyordum