Korece öğrenmek isteyen kişi nereden başlaması gerektiğini bilemiyor. Bu rehberde sizlere adım adım nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

1. Her şeyin başı Kore alfabesi

Korece öğrenmek istiyorsanız ilk olarak Kore alfabesi öğrenmelisiniz. Kore alfabesi kolaydır. Çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Sizler için Kore alfabesini öğrenmeniz için hem kitap hem de bir online eğitim hazırladık. Eğer görsel hafıza teknikleri ve hazırlanmış birçok çizim ve yazım alıştırması ile kalıcı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız Asialogy Kore Alfabesi kitabımızı kullanmanızı öneririz. Kitabı hemen hemen her kitap satan siteden satın alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise internet sitemizde yer alan Kore Alfabesi eğitimidir. Bu eğitim tamamen ücretsizdir. Online olarak öğrenebilirsiniz.

2. Korece dilbilgisi ve kelimeler ile devam

Kore alfabesini öğrendikten sonra doğrudan Korece dilbilgisi derslerine geçebilirsiniz. Dilbilgisi öğrenirken bir yandan da kelime çalışacaksınız elbette. Korecede 6 adet seviye vardır. Bunlar TOPIK 1-6 olarak geçmektedir. TOPIK 1-2 başlangıç seviyesini, TOPIK 3-4 orta seviyeyi TOPIK 5-6 ise ileri seviyeyi göstermektedir. Yazmış olduğumuz Asialogy Korece Dilbilgisi kitabımızla TOPIK 1-2 seviyesini çok iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan Korece Dersleri eğitimi tamamen ücretsizdir ve dilbilgisi kitabımızın bir kısmını kapsamaktadır. Turistik bir gezi için oldukça yeterlidir. Kore’ye kısa bir seyahat yapacak ve sadece bunun için Korece öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre! Korecede en sık kullanılan kelimeleri de öğrenmek isteyeceksinizdir elbette. Bunu için de Asialogy Korece Kelimeler kitabımız sizin için faydalı olacaktır. Günlük hayatta en sık kullanılan Korece deyişleri öğrenmek ister misiniz? Asialogy Korece Dilbilgisi kitabımızda bunları vermiştik. Sitemizde yer alan Korece Konuşma eğitimi ile de bunları ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

3. Korece alıştırma olmadan olmaz

Alfabeyi öğrendiniz, sonra dilbilgisine geçtiniz. Öğrendiklerinizi alıştırmalar ile pekiştirmeniz gerekiyor. Bu konuda da yazılmış bir eserimiz bulunuyor. Asialogy Korece Alıştırmalar kitabımız ile öğrendiğiniz dilbilgisi kurallarını pekiştirebilirsiniz. Kitapta yer alan alıştırmaları çözdükçe Kore alfabesini de kelimelerin doğru yazılışını da pekiştirmiş olacaksınız.

4. Korece çeviriler ve konuşmalar

Alfabe tamam. Dilbilgisi tamam. Alıştırmalar da tamam. Geriye bolca çeviri yapıp insanlarla Korece konuşmak kaldı. Şuan için internet sitemizde yayınlanmış bir Korece çeviri eğitimi ve Korece çeviriler kitabımız bulunmuyor. Fakat yakın zamanda çeviriler eğitimi de ekleyeceğiz. Bu aşamada şuan için Asialogy dışı kaynaklardan çeviriler yapabilirsiniz. Konuşma pratiği için ise Koreli bir arkadaş edinmek sizler için çok iyi olacaktır.

Peki, sizlerin Korece öğrenme serüveniniz nasıl? Bizimle paylaşmak için lütfen yorum yapınız.

4 Yorum
  • Merhabalar ben Korece öğreniyorum ama çok sayıda kitabım var hepsi aynı konuyu anlatıyor ben ne yapacağımı bilmiyorum sizin çıkardığınız kitabı aldım ve devam ediyorum ama beş farklı kitabım var ve ben hangisini kullanacağımı bilmiyorum şuanda sizin kitabınızla çalışıyorum beş farklı kitabı ne yapacağım bilmeden aldım hepsi aynı konuyu söylüyor bir kaç cümle değişik ne yapabilirim söyler misiniz kafayı yemek üzereyim yani beş farklı kitabından çalışayım mı bilmiyorum peki o kitapları ne yapayım (atamam yazık olur of ne yapacağımı bilmiyorum 😫) lütfen görün ve cevaplayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir