User Avatar

Kore Alfabesi

Lifetime
Beginner
4 lessons
0 quizzes
1 student

Bu eğitimde Kuzey ve Güney Kore’de kullanılan alfabeyi ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Kore alfabesi, Asya dilleri arasındaki en basit alfabelerden birisidir. Öğrenmesi eğlenceli ve kolaydır.

Kore alfabesine Hangıl veya Hangul adı verilir. Korecede 한글 olarak yazılır.

İngilizce olarak ise Hangeul olarak adlandırılır. Kore’de kişi isimleri dahil, bazı tabelalardaki yazıların Latin alfabesi ile yazıldığını görebilirsiniz. Fakat bu yazım İngilizce yazımı dikkate alınarak yapılır. Örneğin  harfi I olarak okunur. Fakat Latin alfabesi ile yazılırken eu olarak yazılır. Bu sebeple Latin alfabesi ile yazışmak yerine Hangıl öğrenmek en doğru olandır.

Hangıl’ı birkaç günde hemen öğrenebilirsiniz.

Hangıl’ın kökeni Çince karakterlere dayanır. 15. yüzyıla kadar Kore’de bu Çince karakterler kullanılmıştır. Fakat öğrenilmesinin zor olması sebebi ile 1443 yılında Kral Sejong, bilim adamlarından bu sorunu çözmelerini istemiştir. Onlar da harfleri söylerken dilin aldığı şekli baz alarak Hangıl’ı icat etmişlerdir.

Kore’ye gideceğiniz zaman her yerde Hangıl göreceğinizden emin olabilirsiniz. Latin alfabeleri ile bir Koreli ile anlaşmanız çok zordur. Bu sebeple Korece derslerine başlamadan önce mutlaka alfabe öğrenilmelidir. Zaten kolay olan bu alfabeyi ortalama 2 günde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Alfabeyi öğrenirken zorlanacağınız tek nokta; bazı harflerin hecenin sonundayken veya ortasındayken veya kendisinden sonra veya önce gelen harfe göre farklı telaffuz edilmesidir. Bunun da pratik yaptıkça çözüldüğünü göreceksiniz.

Kore Alfabesi eğitiminden sonra Korece Dersleri veya Korece Deyişler eğitimine devam etmenizi öneririz.

Kore Alfabesi İçin Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları Güney Kore devletine bağlı olan National Institute of Korean Language (Ulusal Kore Dili Enstitüsü) tarafından hazırlanmış krdict sözlüğünden alınmıştır.

Kore Alfabesi Kitabı

Bu eğitime ait bir de kitap bulunmaktadır. Kitabımız ile görsel hafıza teknikleri ve çok sayıda alıştırma yaparak daha hızlı öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı incelemek için tıklayınız: Asialogy Kore Alfabesi Kitabı

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular

Eğitimlerin içindeki her dersin altında sık sorulan sorular bölümü yer almaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimizin en sık sorduğu sorular listelenmiş ve cevaplanmıştır. Böylece başkalarının dersle ilgili sorduğu soruları görüp kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz soru orada yoksa ders altındaki yorum alanından sorunuzu iletebilirsiniz. Sorunun cevabını bilen diğer öğrenciler veya ekibimiz tarafından sorunuz cevaplandırılacaktır.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim kitaplarımızın belirli bir kısmından oluştuğundan dolayı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Korece Kitaplarımız

Evet, bu eğitimden tamamen ücretsiz faydalanabilirsiniz.
Bu eğitim Koreceye yeni başlayacak kişilerin ilk görmesi gereken eğitimdir. Doğal olarak başlangıç aşamasıdır.
Bu eğitimle Kore alfabesini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gene de öğrenmekte güçlük çekiyor veya hazırlanmış yazılı alıştırmalar yapmak ve hafıza teknikleri ile öğrenmek istiyorsanız Asialogy Kore Alfabesi kitabımız ile çok kısa sürede öğrenip aynı zamanda Asialogy'nin büyümesine destekte bulunabilirsiniz.
Bu eğitim Asialogy Kore Alfabesi kitabımız baz alınarak hazırlanmıştır. Kitabımızın %30'luk kısmını online eğitim ile size sunduk. Kitapta yer alan tüm harfler, heceler, okunuş kuralları sizlere ücretsiz sunulmuştur. Bu eğitim sonrasında sitemizdeki Korece Dersleri eğitimine ve Korece Kelimeler eğitimine başlayabilirsiniz.

Requirements

  • Öğrenme isteği ve motivasyonunuz olmalıdır
  • Günlük en az 1 saat ders çalışmalısınız
  • Anlamadığınızı sormaktan çekinmemelisiniz

Features

  • Seslendirilmiş heceler ve kelimeler
  • Asialogy topluluk desteği

Target audiences

  • Koreceye yeni başlayanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir