5.00
(2 Puan)

Kore Alfabesi

Kurs Hakkında

Bu eğitimde Kuzey ve Güney Kore’de kullanılan alfabeyi ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Kore alfabesi, Asya dilleri arasındaki en basit alfabelerden birisidir. Öğrenmesi eğlenceli ve kolaydır.

Kore alfabesine Hangıl veya Hangul adı verilir. Korecede 한글 olarak yazılır.

İngilizce olarak ise Hangeul olarak adlandırılır. Kore’de kişi isimleri dahil, bazı tabelalardaki yazıların Latin alfabesi ile yazıldığını görebilirsiniz. Fakat bu yazım İngilizce yazımı dikkate alınarak yapılır. Örneğin  harfi I olarak okunur. Fakat Latin alfabesi ile yazılırken eu olarak yazılır. Bu sebeple Latin alfabesi ile yazışmak yerine Hangıl öğrenmek en doğru olandır.

Hangıl’ı birkaç günde hemen öğrenebilirsiniz.

Hangıl’ın kökeni Çince karakterlere dayanır. 15. yüzyıla kadar Kore’de bu Çince karakterler kullanılmıştır. Fakat öğrenilmesinin zor olması sebebi ile 1443 yılında Kral Sejong, bilim adamlarından bu sorunu çözmelerini istemiştir. Onlar da harfleri söylerken dilin aldığı şekli baz alarak Hangıl’ı icat etmişlerdir.

Kore’ye gideceğiniz zaman her yerde Hangıl göreceğinizden emin olabilirsiniz. Latin alfabeleri ile bir Koreli ile anlaşmanız çok zordur. Bu sebeple Korece derslerine başlamadan önce mutlaka alfabe öğrenilmelidir. Zaten kolay olan bu alfabeyi ortalama 2 günde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Alfabeyi öğrenirken zorlanacağınız tek nokta; bazı harflerin hecenin sonundayken veya ortasındayken veya kendisinden sonra veya önce gelen harfe göre farklı telaffuz edilmesidir. Bunun da pratik yaptıkça çözüldüğünü göreceksiniz.

Kore Alfabesi eğitiminden sonra Korece Dersleri veya Korece Deyişler eğitimine devam etmenizi öneririz.

Kore Alfabesi İçin Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları Güney Kore devletine bağlı olan National Institute of Korean Language (Ulusal Kore Dili Enstitüsü) tarafından hazırlanmış krdict sözlüğünden alınmıştır.

Kore Alfabesi Kitabı

Bu eğitime ait bir de kitap bulunmaktadır. Kitabımız ile görsel hafıza teknikleri ve çok sayıda alıştırma yaparak daha hızlı öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı incelemek için tıklayınız: Asialogy Kore Alfabesi Kitabı

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular

Eğitimlerin içindeki her dersin altında sık sorulan sorular bölümü yer almaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimizin en sık sorduğu sorular listelenmiş ve cevaplanmıştır. Böylece başkalarının dersle ilgili sorduğu soruları görüp kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz soru orada yoksa ders altındaki yorum alanından sorunuzu iletebilirsiniz. Sorunun cevabını bilen diğer öğrenciler veya ekibimiz tarafından sorunuz cevaplandırılacaktır.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim kitaplarımızın belirli bir kısmından oluştuğundan dolayı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Korece Kitaplarımız

Kore alfabesi korece

Sık sorulan sorular

Kore Alfabesi eğitimi tamamen ücretsiz mi?

Evet, bu eğitimden tamamen ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Kore Alfabesi eğitiminin seviyesi nedir?

Bu eğitim Koreceye yeni başlayacak kişilerin ilk görmesi gereken eğitimdir. Doğal olarak başlangıç aşamasıdır.

Kore Alfabesi eğitimiyle beraber kitap kullanmalı mıyım?

Bu eğitimle Kore alfabesini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gene de öğrenmekte güçlük çekiyor veya hazırlanmış yazılı alıştırmalar yapmak ve hafıza teknikleri ile öğrenmek istiyorsanız Asialogy Kore Alfabesi kitabımız ile çok kısa sürede öğrenip aynı zamanda Asialogy’nin büyümesine destekte bulunabilirsiniz.

Kore Alfabesi eğitiminden sonra ne yapmalıyım?

Bu eğitim Asialogy Kore Alfabesi kitabımız baz alınarak hazırlanmıştır. Kitabımızın %30’luk kısmını online eğitim ile size sunduk. Kitapta yer alan tüm harfler, heceler, okunuş kuralları sizlere ücretsiz sunulmuştur. Bu eğitim sonrasında sitemizdeki Korece Dersleri eğitimine ve Korece Kelimeler eğitimine başlayabilirsiniz.

Ne Öğreneceksiniz?

  • Korece harfleri öğreneceksiniz.
  • Korece hece oluşturmayı öğreneceksiniz.
  • Korece okumayı öğreneceksiniz.
  • Korece okuma kurallarını öğreneceksiniz.

Dersler

Bölüm 1
Kore alfabesine giriş dersinde Kore alfabesi dediğimiz Hangıl hakkında bilgi edineceğiz. Daha sonra Kore alfabesinde hecelerin nasıl oluştuğunu öğreneceğiz.

Bölüm 2
Kore Alfabesi Sesli Harfler ve ㅇ Harfi dersinde 10 adet sesli harf ve 1 adet sessiz harfi göreceğiz.

Bölüm 3
Kore Alfabesi Sessiz Harfler ㄱ, ㅋ, ㄴ, ㄷ, ㅌ dersinde 5 adet sessiz harf göreceğiz.

Bölüm 4
Kore Alfabesi Sessiz Harfler ㅁ, ㄹ, ㅂ, ㅅ, ㅈ dersinde 5 adet sessiz harf göreceğiz.

Bölüm 5
Kore Alfabesi Sessiz Harfler ㅊ, ㅍ, ㅎ dersinde ㅊ, ㅍ, ㅎ harflerini göreceksiniz.

Bölüm 6
Kore Alfabesi Alt Ünsüzler 받침 dersinde ㄷ, ㅌ, ㅅ, ㅆ, ㅈ, ㅊ, ㅎ harflerini göreceksiniz. Kore Alfabesi Çift Sessiz Harfler ㄲ, ㄸ, ㅃ, ㅆ, ㅉ dersinde Korecede bulunan 5 tane çift ünsüz harfi göreceksiniz.

Bölüm 7
Kore Alfabesi Yarı Ünlü Harfler dersinde Korecedeki yarı ünlü harfler olan ㅐ, ㅒ, ㅔ, ㅖ, ㅢ, ㅙ, ㅚ, ㅞ, ㅝ, ㅘ, ㅟ harfleri göreceğiz.

Bölüm 8
Korecedeki birleşik sessiz harfler olan ㄳ, ㄵ, ㄶ, ㄺ, ㄻ, ㄼ, ㄽ, ㄾ, ㄿ, ㅀ, ㅄ harfleri göreceğiz.

Öğrenci Görüşleri

5.0
Toplam 2 Oy
5
Oy
4
Oy
3
Oy
2
Oy
1
Oy
N
4 gün önce
Eğitim çok güzel.
S
1 hafta önce
Öğrenirken eğlendiren bir eğitimdi benim için emek harcayan herkese teşekkür ederim 😀