4.94
(108 Puan)

Kore Alfabesi

Kurs Hakkında

Bu eğitimde Kuzey ve Güney Kore’de kullanılan alfabeyi ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Kore alfabesi, Asya dilleri arasındaki en basit alfabelerden birisidir. Öğrenmesi eğlenceli ve kolaydır.

Kore alfabesine Hangıl veya Hangul adı verilir. Korecede 한글 olarak yazılır. Hangılı aşağıda görelim. Tabloya baktığınızda kafanızın karışması normaldir. Derslerde her bir harfi ayrıntılı olarak inceleyince aklınızda soru kalmayacaktır.

HarfLatin GösterimiHarfin Okunuşu
aA
eoaO (O)
oO
uU
euI
yaYA
yeoYaO (YO)
yoYO
yuYU
iİ
aeE
yaeYE
eE
yeYE
waWA
waeWE
oeWE
weWE
woWO
wi
ui
gG
nN
dD
lL
mM
bB
sS
ngNG
jC
chÇ
kK
tT
pP
hH
kkGG
ttDD
ppBB
ssSS
jjCC

İngilizce olarak ise Hangeul olarak adlandırılır. Kore’de kişi isimleri dahil, bazı tabelalardaki yazıların Latin alfabesi ile yazıldığını görebilirsiniz. Fakat bu yazım İngilizce yazımı dikkate alınarak yapılır. Örneğin  harfi I olarak okunur. Fakat Latin alfabesi ile yazılırken eu olarak yazılır. Bu sebeple Latin alfabesi ile yazışmak yerine Hangıl öğrenmek en doğru olandır.

Hangıl’ı birkaç günde hemen öğrenebilirsiniz.

Hangıl’ın kökeni Çince karakterlere dayanır. 15. yüzyıla kadar Kore’de bu Çince karakterler kullanılmıştır. Fakat öğrenilmesinin zor olması sebebi ile 1443 yılında Kral Sejong, bilim adamlarından bu sorunu çözmelerini istemiştir. Onlar da harfleri söylerken dilin aldığı şekli baz alarak Hangıl’ı icat etmişlerdir.

Kore’ye gideceğiniz zaman her yerde Hangıl göreceğinizden emin olabilirsiniz. Latin alfabeleri ile bir Koreli ile anlaşmanız çok zordur. Bu sebeple Korece derslerine başlamadan önce mutlaka alfabe öğrenilmelidir. Zaten kolay olan bu alfabeyi ortalama 2 günde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Alfabeyi öğrenirken zorlanacağınız tek nokta; bazı harflerin hecenin sonundayken veya ortasındayken veya kendisinden sonra veya önce gelen harfe göre farklı telaffuz edilmesidir. Bunun da pratik yaptıkça çözüldüğünü göreceksiniz.

Kore Alfabesi eğitiminden sonra Korece Dersleri veya Korece Konuşma eğitimine devam etmenizi öneririz.

Kore Alfabesi İçin Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları Güney Kore devletine bağlı olan National Institute of Korean Language (Ulusal Kore Dili Enstitüsü) tarafından hazırlanmış krdict sözlüğünden alınmıştır.

Kore Alfabesi Kitabı

Bu eğitime ait bir de kitap bulunmaktadır. Kitabımız ile görsel hafıza teknikleri ve çok sayıda alıştırma yaparak daha hızlı öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı incelemek için tıklayınız: Asialogy Kore Alfabesi Kitabı

asialogy kore alfabesi kitabı yeni 2

Asialogy Kore Alfabesi

En uygun fiyat Genelde Trendyol mağazalarındadır.

En Son Baskı

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim kitaplarımızın belirli bir kısmından oluştuğundan dolayı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Sık sorulan sorular

Kore Alfabesi eğitimi tamamen ücretsiz mi?

Evet, bu eğitimden tamamen ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Kore Alfabesi eğitiminin seviyesi nedir?

Bu eğitim Koreceye yeni başlayacak kişilerin ilk görmesi gereken eğitimdir. Doğal olarak başlangıç aşamasıdır.

Kore Alfabesi eğitimiyle beraber kitap kullanmalı mıyım?

Bu eğitimle Kore alfabesini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gene de öğrenmekte güçlük çekiyor veya hazırlanmış yazılı alıştırmalar yapmak ve hafıza teknikleri ile öğrenmek istiyorsanız Asialogy Kore Alfabesi kitabımız ile çok kısa sürede öğrenip aynı zamanda Asialogy’nin büyümesine destekte bulunabilirsiniz.

Kore Alfabesi eğitiminden sonra ne yapmalıyım?

Bu eğitim Asialogy Kore Alfabesi kitabımız baz alınarak hazırlanmıştır. Kitabımızın %30’luk kısmını online eğitim ile size sunduk. Kitapta yer alan tüm harfler, heceler, okunuş kuralları sizlere ücretsiz sunulmuştur. Bu eğitim sonrasında sitemizdeki Korece Dersleri eğitimine ve Korece Kelimeler eğitimine başlayabilirsiniz.

Ne Öğreneceksiniz?

  • Korece harfleri öğreneceksiniz.
  • Korece hece oluşturmayı öğreneceksiniz.
  • Korece okumayı öğreneceksiniz.
  • Korece okuma kurallarını öğreneceksiniz.

Dersler

Kore Alfabesi 1
Kore alfabesine giriş dersinde Kore alfabesi dediğimiz Hangıl hakkında bilgi edineceğiz. Daha sonra Kore alfabesinde hecelerin nasıl oluştuğunu öğreneceğiz.

Kore Alfabesi 2
Korece Sesli Harfler ve ㅇ Harfi dersinde 10 adet sesli harf ve 1 adet sessiz harfi göreceğiz.

Kore Alfabesi 3
Korece Sessiz Harfler ㄱ, ㅋ, ㄴ, ㄷ, ㅌ dersinde 5 adet sessiz harf göreceğiz.

Kore Alfabesi 4
Korece Sessiz Harfler ㅁ, ㄹ, ㅂ, ㅅ, ㅈ dersinde 5 adet sessiz harf göreceğiz.

Kore Alfabesi 5
Korece Sessiz Harfler ㅊ, ㅍ, ㅎ dersinde ㅊ, ㅍ, ㅎ harflerini göreceksiniz.

Kore Alfabesi 6
Korece Alt Ünsüzler 받침 dersinde ㄷ, ㅌ, ㅅ, ㅆ, ㅈ, ㅊ, ㅎ harflerini göreceksiniz. Korece Çift Sessiz Harfler ㄲ, ㄸ, ㅃ, ㅆ, ㅉ dersinde Korecede bulunan 5 tane çift ünsüz harfi göreceksiniz.

Kore Alfabesi 7
Korece Yarı Ünlü Harfler dersinde Korecedeki yarı ünlü harfler olan ㅐ, ㅒ, ㅔ, ㅖ, ㅢ, ㅙ, ㅚ, ㅞ, ㅝ, ㅘ, ㅟ harfleri göreceğiz.

Kore Alfabesi 8
Korece birleşik sessiz harfler olan ㄳ, ㄵ, ㄶ, ㄺ, ㄻ, ㄼ, ㄽ, ㄾ, ㄿ, ㅀ, ㅄ harfleri göreceğiz.

Öğrenci Görüşleri

4.9
Toplam 106 Oy
5
Oy
4
Oy
3
Oy
2
Oy
1
Oy
1 hafta önce
harika bir eğitim programı
KB
3 hafta önce
Gercekten güzel bir dersdı
4 hafta önce
Çok güzel bir eğitim sıkı çalışarak başarabilirsiniz keşke daha erken başlasaydım diyorum.
EY
1 ay önce
Korece öğrenmeye gerçekten çok ihtiyacım var ileride orada yaşamak ve yüksek lisans mümkünse yapmak çok isterim haliyle Asialogy sayesinde ücretsiz bir biçimde koreceyi gerçekten hakkıyla öğreniyorum, çok teşekkür ediyorum.
SK
1 ay önce
Ben gayet memnun kaldım. Bilmediğim eksik yanlarımı tamamlamış oldum. Yeni başlayacak arkadaşlar başta zor gelebilir pes etmeyin sadece pratik yaparak bol bol kelimeleri yazarsanız tekrar ederseniz alfabeyi öğrenirken örnek verilen kelimeleri de öğrenirsiniz. Böyle bir içeriği bizlere sunduğu için Abdurrahman Esendemir'e teşekkür ederim.
HG
1 ay önce
Temel ilerleme olarak harfleri ve kullanım şekillerini gösterme de tercih edilmesi gereken bir site
G
2 ay önce
Çok faydalı bir o kadar da eğlenceli hazırlayan hocamızdan da Allah razı olsun
ÇK
2 ay önce
Harika öğreniliyor Abdurrahman hocam ellerinize ağzınıza sağlık videolarda da harika ve samimi bir şekilde anlatılıyor🥰
G
2 ay önce
ellerinize sağlık
2 ay önce
Koreceyi cok eskiden öğrenmek istedim yapamadim sizin bu korece giris videoyuz beni cok etkiledi bende tekrardan öğrenmeye karar verdim size minnettarım ve yararlı buluyorum
BA
2 ay önce
MÜKEMMELLL ÖTESİİ TESTLER HARİKA VE GELİŞTİRİCİ
ZY
2 ay önce
çok kısa bir sürede öğrendim, bundan sonra tek yapmam gereken alıştırma. teşekkürler hocam
2 ay önce
Türkler için anlatımı en iyi olan derslerden biri :)
İK
3 ay önce
Şuan kore alfabesi eğitimini siteden bitirdim. Kitaplarıda aldım ve kitapta birleşik ünsüz harfler kaldı hem kitaptan hemde buradan çalışıyorum. Her şey çok detaylı şekilde anlatılmış. Allah razı olsun Abdurrahman Esendemir hocam.
SE
3 ay önce
çok güzel ve öğreticiydi
3 ay önce
böyle bir eğitimin ücretsiz olması çok iyi
EN
4 ay önce
İnternetten bulunabilecek en iyi kaynak, kaçırmayın, Youtube eğitimleri de çok faydalı. Tavsiye ederim
öç
4 ay önce
Şimdiye kadar online platformlarda gördüğüm en iyi öğrenme yöntemi. Önce alfabeyi kavramamız sağlanıyor ki rahatça okuyup anlayabilelim. Korece okuyup yazabiliyorum bu harika bir şey. Teşekkürler.
ŞA
4 ay önce
Zorlanacağımı düşünerek başlamıştım ancak anlatım çok açık ve temiz. Not alarak çalıştım kendime alfabe defteri hazırladım. Çok verimli oldu. Dilbilgisi ve alıştırma kitaplarını aldım şimdi sıra Youtube'da videoları izleyerek eş vakitte kitaplardan çalışmak. Kendime yeni bir yabancı dil katacağım için sevinçliyim. Allah razı olsun sizden :)
DD
4 ay önce
Sıfırdan başlayanlar için gayet açık ve sade bir anlatıma sahip. Ben çok keyif alarak ilerledim.