User Avatar

Korece Ders

Lifetime
Beginner
61 lessons
0 quizzes
0 students

Korece dersi kursu ile Kore’ye gidip temel işlerinizi görecek ve Kore’de rahat bir iletişim sağlayacak seviyede Korece öğreneceksiniz. Bu kurs Koreceye sıfırdan başlayacaklar içindir. Turist olarak Kore’ye giderseniz rahat bir iletişim kurmanızı sağlamak amaç edinilmiştir. Bu kursa katılmadan önce lütfen Kore Alfabesi kursunu tamamlayınız.

Bu kurs Asialogy tarafından tamamen ücretsiz olarak hazırlanmıştır. Asialogy ücretsiz kursları ilmin zekatı olarak sunmaktadır.

Bu kurs Korece Dilbilgisi kitabımızın %30’luk bir kısmını kapsamaktadır.

Referans Sözlük

Bu kursta kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları Güney Kore devletine bağlı olan National Institute of Korean Language (Ulusal Kore Dili Enstitüsü) tarafından hazırlanmış krdict sözlüğünden alınmıştır.

Kursun İçeriği

Bu Korece kurs çok zengin bir içeriğe sahiptir.

  • Gramer kuralları
  • Renklendirilmiş cümleler
  • Günlük Deyişler

Aşağıda ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Gramer Kuralları

Her derste gramer kuralları çok açık bir şekilde yazılmıştır. Bunu yaparken de kelime kelime ve yapı yapı gidilmiştir. Genellikle deste ilk önce kelimeler verilmektedir. Daha sonra da öğretilen dilbilgisi kuralları ile bu kelimeler birleştirilip dilbilgisi kuralları öğretilmektedir. Yapı öğrenildikten sonra da örnek cümleler ile konu pekiştirilmektedir. Bunu da aşağıdaki örnek ile görebilirsiniz.

제 

Çe çeg

Benim kitabım

Ni ça

Senin araban

Renklendirilmiş Cümleler

Her derste aşağıdaki gibi öğrenmenizi kolaylaştıracak şekilde cümleler renklendirilmiştir. Bu sayede hangi kelimenin ve ekin neye denk geldiğini de hızlıca anlamış ve öğrenmiş olacaksınız. Aşağıda da gördüğünüz gibi, Korecenin kelime sırası Türkçe ile aynıdır. Bu da Korece öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

제 책노란색입니다.

Çe çegın noransegimnida.

Benim kitabım, sarıdır.

Günlük Deyişler

Her dersin sonunda günlük hayatta çok sık kullanılan örnek bir deyiş bulunmaktadır. Bu günlük deyişleri çok iyi öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır. Daha fazla günlük deyiş öğrenmek isterseniz internet sitemizde yer alan ve ücretsiz bir kurs olan Korece Konuşma kursunu da bitirmenizi öneririz. O kursta 100 adet günlük deyiş öğretilmektedir. Korece dersleri kursunda ise 60 adet günlük deyiş öğretilmektedir.

안녕히 가세요

Annyonghi gaseyo

Güle güle

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Telif ve Marka Hakkı

Bu kurs kitaplarımızın belirli bir kısmından oluştuğundan dolayı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki kursların kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Türklerin öğrenebileceği en kolay dillerin başında gelir. Gerçekten son derece kolaydır. Yeterli zamanı ayırırsanız alfabeyi de bilirseniz birkaç ayda turistik bir gezi yapmak için yeterli seviyeye çıkabilirsiniz. Asialogy ile Korece öğrenmek son derece hızlı ve kolaydır.
Korece de tıpkı Japonca ve Türkçe gibi sondan eklemeli bir dil. Ne demek sondan eklemeli dil? Yani kelimenin kökü değişmiyor. Kelimenin başına veya sonuna ek getiririz. Bu yüzden Korece öğrenmek bizler için son derece kolay oluyor. Asialogy ile hemen öğrenmeye başlayın.
Kore alfabesi daha basit olduğundan Korece öğrenmek daha kolaydır. Japoncada ise 3 farklı yazım türü vardır. Özellikle kanji öğrenmek uzun zaman almaktadır.
Sıkı çalışılması halinde 1 yıl içinde akıcı konuşmaya kavuşulabilecek bir dildir. Asialogy ile hızla Korece öğrenebilirsiniz.
Evet, mutlaka Kore alfabesini bilmelisiniz. İnternet sitemizdeki Kore Alfabesi kursundan veya Asialogy Kore Alfabesi kitabımızdan öğrenebilirsiniz.
Kore dilinde seviye Topik 1-2-3-4-5-6 olarak belirlenir. Temel konular Topik 1-2 içerisinde yer alır. Bu kursta en gerekli olan Topik 1-2 konuları bulunmaktadır.
Bu kurs Asialogy Korece Dilbilgisi kitabımız baz alınarak hazırlanmıştır. Kitabımızın %30’luk kısmını online kurs ile size sunduk. Bu Korece kurs sonrasında kitabımızla devam edebilirsiniz. Kitaplarımızı alarak hem Asialogy projesini desteklemiş hem sitemize daha fazla ücretsiz kurs eklememize imkan sağlamış hem de gelişiminizi devam ettirmiş olursunuz. Değerli desteğiniz için 100.000’den fazla öğrencimiz adına çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir