Korece nasıl öğrenilir?

Korece, Türkçe’ye çok benzeyen bir dildir. Ayrıca Türklerin en kolay öğrendiği dildir.

Korece nasıl bir dil?


Korece, Türkçe’ye çok benzeyen bir dildir. Ayrıca Türklerin en kolay öğrendiği dildir. Çünkü cümle yapısı bizimki ile çok benzemektedir. Tabii ki de ufak farklılıklar var. Biz bunlardan derslerde bahsediyoruz. Genel olarak Korece’nin kelime sırası Türkçe ile aynı olduğu için Türkler için öğrenilmesi en kolay dildir. Ortalama olarak 1 yılda Korece öğrenebilirsiniz.

Alfabeyi öğrenmeli miyim?


Evet öğrenmelisiniz. Kore alfabesine hangıl adı verilmektedir. Bu alfabe en kolay asya alfabelerinden birisidir. Ayrıca yazması da çok keyiflidir. Korece öğrenirken latin alfabesi ile öğrenmek çok zorlayıcı olabilmektedir. Bu sebeple alfabe bilinmesi çok faydalıdır. Çünkü Korecede kelimeleri yazarken yazılışını da ezberlemek zorundasınız.

Nasıl öğretiyoruz?


Biz Asialogy olarak son derece ayrıntılı görsel ve işitsel bir şekilde dilbilgisi kurallarını ve dile ait kültürü de anlatarak öğretmeyi tercih ediyoruz. Derslerimizde sırası ile aşağıdaki şekilde bir anlatım yer almaktadır:

1 KELİME KARTLARI


Sizi en çok kelime öğrenmek zorlayabilir. Bu yüzden her derste aşağıdaki gibi kelime kartları mevcuttur. Bu kelime kartlarının altındaki mp3 dosyası ile kelimeleri dinleyebilirsiniz.Unutmayın! Ne kadar çok kelime bilirseniz o kadar kolay karşınızdakini anlarsınız. Kelime kartında en üstte hangıl ile yazımı onun altında bu yazımın latin alfabesi ile yazımı yer almaktadır. Gri renkle ise okunuşu ve anlamı yazılmıştır.

korece kelime kartı

 

2 DİLBİLGİSİ


Size Korece konuşmayı hem latin alfabesi hem de hangıl ile göstereceğiz. Dilbilgisi derslerinde vermiş olduğumuz örnek cümleler renklendirilmiş, Kore alfabesi ile yazılmış ve seslendirilmiştir. Aşağıda örnek bir cümle görüyorsunuz.

저것은  입니다.

Cogosın ce çeg imnida.

Şu, benim kitabımdır.

3 TESTLER


Her dilbilgisi dersinden sonra mutlaka test bulunmaktadır. Bu testlerde kelime, gramer ve dinleme soruları yer almaktadır. Bazı eğitimlerde genel tekrar testleri de mevcuttur.

4 KÜLTÜREL YAZILAR


Biz sadece dil değil aynı zamanda kültür de öğretiyoruz. Kore dizilerinden, kore müziğine, kitaplarından Kore’deki yaşama kadar çeşitli blog yazıları yazıyoruz.

5 DESTEK


Gerek kitaplarımızdan gerekse de sitemizden çalıştığınızda anlamadığınız her yeri bize mail atarak sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde cevap verilecektir.

KORECE EĞİTİMLERİMİZ