Asialogy Japon Alfabesi kitabı, Asialogy’nin 4 yıllık tecrübesi sonucunda hazırlanmış olup, görsel hafıza teknikleri kullanarak hiragana, katakana ve JLPT N5 seviyesindeki temel 103 kanjiyi kısa sürede öğrenmenizi sağlar.

asialogy-japon-alfabesi-kitabi-yeni 1

Asialogy Japon Alfabesi

En uygun fiyat genelde Trendyol Mağazalarındadır.

En Son Baskı

Başlıca Satış Noktaları için tıklayınız

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Bazı Mağazalar

Yurt dışında yaşıyorsanız amazondan almanız önerilir.

Trendyol
Amazon
Hepsiburada
İdefix
Ucuzkitapal
Kitapsepeti
Kitapyurdu
Pandora
Kitapseç

Ön Söz

Asya dillerinden birini öğrenirken gözümüze hiç alışık olmayan alfabelerle karşılaşırız. Bunlara baktığımızda hemen hepsi birbirine çok benzese de aslında farklılıklar mevcut. Biz bu kitabımızda bu yapılardan biri olan Japonca karakterlerini kolay ve hızlı bir şekilde öğretmeyi görev edindik. Asialogy ekibi olarak siz değerli öğrencilerimizden gelen talep doğrultusunda, Türk öğrencilerine yararlı olabilecek bir kaynak kitap ortaya koymanın sevincini yaşamaktayız. Kitabımız içerisinde kısaca Kana olarak adlandırdığımız Hiragana, Katakana ve Kanji üzerinde durulacaktır. Gerek kana hecelerinin çizimlerini, gerekse de kanji öğreteceğimiz bu kitabın siz değerli öğrencilerimize katkısı olması dileğiyle…

asialogy-japon-alfabesi-kitabi-yeni 1
asialogy-japon-alfabesi-kitabi-yeni-4
asialogy-japon-alfabesi-kitabi-yeni-5
asialogy-japon-alfabesi-kitabi-yeni 2

Öğretme Yöntemi

Asialogy Japon Alfabesi kitabının kullandığı teknik nedir?

Örnek sayfalarda da gösterildiği gibi görsel hafıza teknikleri ile harfler öğretilmektedir. Daha sonra bunların çizimleri gösterilip, okuma, yazım ve çizim alıştırmaları ile hafızada yer tutması sağlanıyor. Ayrıca örnek kelimeler verilerek nasıl kullanılacağı da belirtiliyor. Kitapta çok sayıda kelime alıştırması da bulunuyor.

Japonca Kitaplarımızın Çalışma Sırası

Kitaplarımızı çalışırken nasıl bir yol izlemelisiniz?

Japonca kitaplarımızın çalışma sırası şöyledir. İlk önce Japon Alfabesi kitabımızdan hiragana, katakana ve kanji öğrenmelisiniz. Alfabe kitabımızın içinde kendine ait bir çalışma programı mevcuttur. Alfabe kitabımız bittikten sonra Japonca Dilbilgisi kitabımıza geçmelisiniz. Dilbilgisi kitabımızın içinde de bir çalışma programı bulunuyor. Japonca Dilbilgisi kitabımızı çalışırken aynı anda eş zamanlı olarak Japonca Alıştırmalar kitabımıza çalışmanız uygun olacaktır. Bu aşamada dilerseniz Japonca Kelimeler kitabımıza da çalışabilir veya dilbilgisi bittikten sonra kelimeler kitabımıza geçebilirsiniz.

Asialogy Japon Alfabesi Kitabı 6
Asialogy Japon Alfabesi Kitabı 6
Asialogy Japon Alfabesi Kitabı 7
Asialogy Japon Alfabesi Kitabı 7
Asialogy Japon Alfabesi Kitabı 3
Asialogy Japon Alfabesi Kitabı 3

Kitabın Künyesi

Yazar: Abdurrahman Esendemir

Danışman: Akira Yoshikai

Sayfa :184 sayfa 16cm x 23cm

Kağıt : Renksiz 2. Hamur Enzo

Yayınevi: Cinius Yayınevi

ISBN: 978-605-323-064-9

Örnek Sayfalar

Asialogy Japon Alfabesi kitabımızın bazı örnek sayfalarını aşağıda inceleyebilirsiniz. Kitabımız 184 sayfadır ve göz yormayan enzo kağıt kullanılmıştır. Kitabımızın maliyetinin düşük olmasını sağlamak için renkli baskı kullanılmamıştır.

japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa1
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa5
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa2
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa6
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa3
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa7
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa4
japon-alfabesi-kitabi-ornek-sayfa8

Kitabın Özellikleri

BASKI KALİTESİ

Kitapta göz yormayan 2. Hamur roman kağıdı kullanılmıştır. Bu sayede pratik yaparken gözlerinizin yorulmayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışabileceksiniz.

MATRİS YÖNTEMİ

Kitabımızda heceleri öğrenirken, kaliteli bir alıştırma imkanı sağlamak için kendimize ait bir yöntem olan matris yöntemini kullanarak geriye dönük sürekli tekrarlar yaptırıyoruz.

GÖRSEL HAFIZA

Hiragana, Katakana ve Kanji karakterleri görsel hafıza teknikleri ile öğretilmektedir. Böylece kolayca öğrenip, uzun süre unutmadan hafızanızda kalacaktır.

ANLATIM DİLİ

Kitabımızda ufak bir çocuğun bile anlayabileceği kadar basit bir anlatım dili kullanılmıştır. Klasik dilbilgisi kitaplarının sıkıcı akademik anlatımından uzak durulmuştur.

KARAKTER ÇİZİMLERİ

Kitabımızda Hiragana, Katakana ve Kanji karakterlerinin çizim kuralları verilmiştir. Bu sayede doğru çizim sırası ile öğrenip başkalarının el yazısını da okuyabilmeniz sağlanmıştır.

KELİMELER

Kitabımızda her kanji ile ilgili örnek kelimeler verilmiştir. Böylece kanjilerin başka kelimelerdeki farklı okunuşlarını da görmüş olacaksınız.

Satış Noktaları

Tüm kitaplarımızı kitap satan hepsiburada, d&r, trendyol, amazon, bkmkitap, idefix, revzakitap, sözcü kitabevi, kırmızı kitabevi, dost kitabevi gibi tüm web sitesi ve uygulamalardan kitaplarımızın adını aratarak bulup alabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Bazı sitelerde ellerindeki stok bitince kitap hakkında baskısı yok veya stokta yok şeklinde uyarı vermekte ve bu hatayı düzeltmeleri gecikmektedir. Kitaplarımızın tamamının baskısı devam etmekte ve stokları yayınevimizde mevcuttur. Oku oku, idefix, d&r gibi bir sitede bulamadığınız bir kitabımızı başka bir sitede bulabilirsiniz. Hiçbir yerde bulamazsanız yayınevinin kendi sitesi olan CiniusShop sitesinden veya Cinius Trendyol mağazasından alabilirsiniz.

Her Zaman En Güncel Baskı

Kitaplarımızın tamamı en güncel baskıları ile satılmaktadır. Bazı sitelerde künye bilgilerinde veya kitabın kapak resminde normalde 5. baskısını yapmış bir kitabımızı 2. baskı olarak görürseniz tereddüt etmenize gerek yoktur. Bilgileri güncellemedikleri için öyle gözükmektedir.

Tüm Japonca Kitaplarımız

Kitaplarımızı tüm kitap satan online mağazalardan ve d&r gibi kitapçılardan alabilirsiniz. Fiyatlar satan yere göre değişkenlik gösterebilir.