User Avatar

Japonca Ders

Lifetime
Beginner
0 lessons
0 quizzes
3 students

Japonca Dersleri eğitimi ile Japonya’ya gidip temel işlerinizi görecek ve orada rahat bir iletişim sağlayacak seviyede Japoncayı öğreneceksiniz. Bu eğitim Japoncaya sıfırdan başlayacaklar içindir. Turist olarak Japonya’ya giderseniz rahat bir iletişim kurmanızı sağlamak amaç edinilmiştir. Bu eğitimden verim almak için önce Japonca yazım türleri olan hiragana, katakana ve kanji öğreniniz. Fakat şart değildir. Japonca konuşmak ve anlamak için alfabe bilmeniz gerekmiyor.

Japonca Referans Sözlük


Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları jisho.org sitesinden alınmıştır.

Japonca Eğitimin İçeriği


Bu eğitim çok zengin bir içeriğe sahiptir. Aşağıda ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Japonca Gramer Kuralları

Her derste gramer kuralları çok açık bir şekilde yazılmıştır.

Japonca Renklendirilmiş Cümleler

Her derste aşağıdaki gibi öğrenmenizi kolaylaştıracak şekilde cümleler renklendirilmiştir.

学生です。

Watashi wa gakusei desu.

Ben öğrenciyim.

Japonca Günlük Deyişler

Her dersin sonunda günlük hayatta çok sık kullanılan örnek bir deyiş bulunmaktadır

こんにちは

Konnichiwa

İyi günler

Topluluk Desteği


Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular


Her eğitimin içindeki her dersin altında sık sorulan sorular bölümü yer almaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimizin en sık sorduğu sorular listelenmiş ve cevaplanmıştır. Böylece başkalarının dersle ilgili sorduğu soruları görüp kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz soru orada yoksa ders altındaki yorum alanından sorunuzu iletebilirsiniz. Cevabı bilen öğrenciler veya ekibimiz tarafından cevap verilecektir.

Telif ve Marka Hakkı


Bu eğitim 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Japonca Kitaplarımız


japonca dersleri kitapları
Japonca, sıkı çalışılması halinde 1 yıl içinde akıcı konuşmaya kavuşulabilecek bir dildir. Okuma ve yazma ise biraz daha fazla zaman alacaktır.
Japoncada harf bulunmaz. Japoncada heceler vardır. Ayrıca 3 farklı yazım şekli vardır. Bunlar Hiragana, Katakana ve Kanjidir. Hiragana 46 heceden oluşur. Katakana da 46 heceden oluşur. 2000 civarı Kanji bilen birisi rahatlıkla bir Japon metnini okuyabilir.
Hayır, Japonca Türklerin öğrenebileceği en kolay ikinci dildir. En kolay dil ise Korecedir. Japoncada zorlayıcı olan tek şey Kanji öğrenimidir.
Evet, bu eğitimden tamamen ücretsiz faydalanabilirsiniz.
Hayır, bilmeniz şart değildir. Eğer amacınız sadece Japoncayı konuşmak ise Japon yazım türleri olan hiragana, katakana ve kanji bilmeniz gerekmez. Fakat okuyup yazmak da istiyorsanız bilmeniz gerekiyor.
Bu eğitimde Japoncada en sık kullanılan yapılara yer verilmiştir. Net bir seviyeden bahsedemeyiz. İlk kez Japonca öğrenenler ve geliştirmek isteyenler için uygundur.
Şart değil. Fakat daha fazla örnek kelime, örnek cümle ve dilbilgisi kuralı için LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabımızı kullanmanız faydalı olacaktır. Ayrıca LearNihongo Japonca Alıştırmalar ve LearNihongo Japonca Kelimeler kitabımız da bu eğitimle beraber destekleyici kaynaklardır.
Bu eğitim LearNihongo Japonca Dilbilgisi kitabımız baz alınarak hazırlanmıştır. Kitabımızın %30'luk kısmını online eğitim ile size sunduk. Bu eğitim sonrasında kitabımızla devam edebilirsiniz. Kitaplarımızı alarak hem Asialogy projesini desteklemiş hem sitemize daha fazla ücretsiz eğitim eklememize imkan sağlamış hem de gelişiminizi devam ettirmiş olursunuz. Değerli desteğiniz için 100.000'den fazla öğrencimiz adına çok teşekkür ederiz.

Requirements

  • Japon alfabesi bilinmesi şart değildir
  • Öğrenme isteği ve motivasyonunuz olmalıdır
  • Günlük en az 1 saat ders çalışmalısınız
  • Anlamadığınızı sormaktan çekinmemelisiniz

Features

  • Videolu anlatım
  • Seslendirilmiş cümleler ve kelimeler
  • Renklendirilmiş cümleler
  • Asialogy topluluk desteği

Target audiences

  • Japoncaya yeni başlayanlar
  • Japoncada ilerlemek isteyenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir