Japonca Dersleri

Kurs Hakkında

Japonca Dersleri eğitimi ile Japonya’ya gidip temel işlerinizi görecek ve orada rahat bir iletişim sağlayacak seviyede Japoncayı öğreneceksiniz. Bu eğitim Japoncaya sıfırdan başlayacaklar içindir. Turist olarak Japonya’ya giderseniz rahat bir iletişim kurmanızı sağlamak amaç edinilmiştir. Bu eğitimden verim almak için önce yazım türleri olan hiragana, katakana ve kanji öğreniniz. Fakat şart değildir. Konuşmak ve anlamak için alfabe bilmeniz gerekmiyor.

Bu eğitim Asialogy tarafından tamamen ücretsiz olarak hazırlanmıştır. Asialogy’e ücretsiz üye olarak bu eğitimden de ücretsiz faydalanabilirsiniz. Eğitimde yer alan testleri çözebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Dersler için ise üye girişi yapmanız gerekmiyor. Ayrıca derslere yorum yapmak ve soru sormak veya başkalarının sorularına cevap vererek yardımcı olmak istiyorsanız üye girişi yapmanız gereklidir. Bunlar da gene ücretsizdir. Asialogy bu eğitimi ilmin zekatı olarak tamamen ücretsiz sunmaktadır.

Referans Sözlük

Bu eğitimde kullanılan tüm kelimeler ve okunuşları jisho.org sitesinden alınmıştır. Sizler de yeni kelimeler ve kanjiler öğrenmek için bu ücretsiz sözlükten faydalanabilirsiniz. Bunun dışında tangorin sözlüğünden de faydalanabilirsiniz.

Eğitimin İçeriği

Bu eğitim çok zengin bir içeriğe sahiptir. Aşağıda ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Gramer Kuralları

Her derste gramer kuralları çok açık bir şekilde yazılmıştır. Bunu yaparken de kelime kelime ve yapı yapı gidilmiştir. Genellikle deste ilk önce kelimeler verilmektedir. Daha sonra da öğretilen dilbilgisi kuralları ile bu kelimeler birleştirilip dilbilgisi kuralları öğretilmektedir. Yapı öğrenildikten sonra da örnek cümleler ile konu pekiştirilmektedir. Bunu da aşağıdaki örnek ile görebilirsiniz.

Watashi no

Benim

Watashi no ie

Benim evim

Renklendirilmiş Cümleler

Her derste aşağıdaki gibi öğrenmenizi kolaylaştıracak şekilde cümleler renklendirilmiştir. Bu sayede hangi kelimenin ve ekin neye denk geldiğini de hızlıca anlamış ve öğrenmiş olacaksınız. Aşağıda da gördüğünüz gibi, Japoncanın kelime sırası Türkçe ile aynıdır. Bu da Japonca öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

私の家青いです。

Watashi no ie wa aoi desu.

Benim evim mavidir.

Günlük Deyişler

Her dersin sonunda günlük hayatta çok sık kullanılan örnek bir deyiş bulunmaktadır. Bu günlük deyişleri çok iyi öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır. Daha fazla günlük deyiş öğrenmek isterseniz internet sitemizde yer alan ve ücretsiz bir eğitim olan Japonca Deyişler eğitimini de bitirmenizi öneririz. O eğitimde 100 adet günlük deyiş öğretilmektedir. Japonca dersleri eğitiminde ise 60 adet günlük deyiş öğretilmektedir.

こんにちは

Konnichiwa

İyi günler

Topluluk Desteği

Her dersin altında yorum alanı bulunmaktadır. Bu alanda derslerle ilgili yorum yapabilir ve anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. Lütfen bildiklerinizi diğer öğrencilerle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Derse Ait Sık Sorulan Sorular

Her eğitimin içindeki her dersin altında sık sorulan sorular bölümü yer almaktadır. Bu alanlarda öğrencilerimizin en sık sorduğu sorular listelenmiş ve cevaplanmıştır. Böylece başkalarının dersle ilgili sorduğu soruları görüp kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz soru orada yoksa ders altındaki yorum alanından sorunuzu iletebilirsiniz. Cevabı bilen öğrenciler veya ekibimiz tarafından cevap verilecektir.

Telif ve Marka Hakkı

Bu eğitim 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. LearNihongo ve Asialogy resmi marka olup, marka koruma kanununa göre yasal haklara sahiptir. Bu sebeple, internet sitemizdeki eğitimlerin kopyalanarak yazılı veya dijital olarak çıkar amacı güderek veya gütmeyerek, ücretli veya ücretsiz, kaynak gösterilerek dahi paylaşılması yasaktır.

Japonca Kitaplarımız

japonca dersleri kitapları

Sık sorulan sorular

Japonca zor bir dil mi?

Hayır, Türklerin öğrenebileceği en kolay ikinci dildir. En kolay dil ise Korecedir. Japoncada zorlayıcı olan tek şey Kanji öğrenimidir. Asialogy ile Japonca öğrenmek son derece hızlı ve kolaydır.

Japonca öğrenmek ne kadar sürer?

Sıkı çalışılması halinde 1 yıl içinde akıcı konuşmaya kavuşulabilecek bir dildir. Okuma ve yazma ise biraz daha fazla zaman alacaktır. Asialogy ile hızla Japonca öğrenebilirsiniz.

Japoncada kaç harf var?

Harf bulunmaz. Heceler vardır. Ayrıca 3 farklı yazım şekli vardır. Bunlar hiragana, katakana ve kanjidir. Hiragana 46 heceden oluşur. Katakana da 46 heceden oluşur. 2000 civarı kanji bilen birisi rahatlıkla bir Japon metnini okuyabilir. Asialogy’nin Japonca eğitim ve kitapları ile hiragana, katakana ve kanji öğrenebilirsiniz.

Ne Öğreneceksiniz?

  • Japoncayı temel seviyede öğreneceksiniz.
  • Japonca dilbilgisi kurallarını öğreneceksiniz.
  • Japonca kelimeler öğreneceksiniz.
  • Japonca telaffuzu öğreneceksiniz.

Dersler

Öğrenci Görüşleri

Henüz yorum yok
Henüz yorum yok