Netflix One Piece dizisinin fragmanı yayınlandı! Ayrıntılı inceleme burada!

Netflix One Piece dizisinin fragmanını yayınlasa da nasıl bir iş ortaya çıkacak görelim diye bekleye bekleye yıllar geçti ve dün gece Netflix One Piece dizisinin ilk fragmanını yayınladı.

netflix one piece live action
netflix one piece live action
Hakkında
  • Netflix One Piece dizisi ne zaman çıkacak?
  • Netflix One Piece dizisi kaç bölüm?
  • Netflix One Piece dizisinin finali aynı mı olacak?

Netflix One Piece dizisinin fragmanını yayınlasa da nasıl bir iş ortaya çıkacak görelim diye bekleye bekleye yıllar geçti ve dün gece Netflix One Piece dizisinin ilk fragmanını yayınladı. İlk diyorum çünkü belki ikinci bir fragman da gelebilir. Belki de gelmeye de bilir ama neyse. Konumuz bu değil!

Heyecanlıyız! Bu yazımızda bu fragmanı değerlendirip One Piece animesi ile ne kadar tutarlı olduğunu göreceğiz. Ayrıca aşağıdaki 2 yazıyı da okumanızı öneririm!

One Piece Gerçekten Gerçek! One Piece Ne? İlk Joy Boy kim? Luffy’nin hayali ne?

Netflix One Piece’in Sonunu Niçin Farklı Yapmalı?

Şimdi gelelim konuya! Öncelikle One Piece nedir ile başlayalım. One Piece animesinde Luffy, Gol D. Roger’ın ünlü hazinesini bulup korsanlar kralı olmak istemektedir. Bunun için güçlü bir tayfa kurup denizlere açılır. Bu aşamada da fragmanda da gösterilen 3 kılıç ustası Rorona Zoro, keskin nişancı Usopp, rotacı Nami ve aşçı Sanji’yi tayfasına davet ederek ilk kadroyu kurar. Daha sonra da tayfaya başkaları katılır ama ben fragman dahilinde yazacağım için onlara girmiyorum. One Piece hakkında küçük bir tanıtım yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

One Piece! Mükemmel kurgusu ile müthiş bir hikaye

Şimdi ilk olarak fragmanı görelim.

Netflix One Piece dizisinin fragmanı

Fragmanı izledik mi? İzledik. Şimdi gelelim topluluğun ve bendenizin fikirlerine. One Piece fanlarının çoğunluğunda beklediğimin üstünde çıktı görüşü hakim. Açıkçası benim için de öyle oldu. Çok beğenmesem de çok kötü veya kötü de diyemem. Şimdi aşama aşama inceleyelim.

Netflix One Piece dizisinin atmosferi

Çoğu kişinin katıldığı şeye ben de katılıyorum. One Piece dizisinin atmosferi oldukça iyi. Anime ile tutarlı bir atmosfere sahip. Fakat animede eğlence teması daha baskınken dizi de hafif bir karanlık tema var gibi. Çıkınca netleşir. En azından Flash tv gibi durmuyor.

Netflix One Piece dizisinin müziği

Fragmandaki müzik dizinin de müziği olacaksa bence güzel bir müzik. Eğlence, macera teması ve gaza getirici etkisi oldukça iyi. Müziği kimin yaptığı ile ilgilenmiyorum açıkçası. Biz hayranlar sonuç odaklıyız malumunuz.

Netflix One Piece dizisindeki Going Merry

Netflix One Piece dizi Going Merry
Netflix One Piece dizi Going Merry

Fragmanın ilk sahnelerinde tayfamızın gemisi olan Going Merry’i görüyoruz. Animedekinden biraz farklı olmuş. Animedeki geminin başındaki kuzunun ağzı kapalı, boynu ise yok. Sadece kuzunun kafası var. Ama dizidekinin ağzı açık, boynuzları geriye doğru gidiyor ve tüy simgeleri olan ahşap bir boynu var. Gene kafaya doğru giden beyaz ahşaplar animede düz iken, dizide sanki bir halatmış gibi oyma işçilik yapılmış. Gene geminin farklı yerlerinde beyaz oyma işçilikler görüyoruz. Güzel olmuş, ben beğendim.

Netflix One Piece dizisindeki Luffy ve hasır şapka

One Piece dizi Luffy
One Piece dizi Luffy

Başrol oyuncumuz tabii ki de Luffy! Luffy’i ise Iñaki Godoy adında bir oyuncu canlandırıyor. Açık söylemek gerekirse kendisinin fragmandaki performansı tüm dizi boyunca böyle olacaksa çok kötü! Ben zerre oyunculuk görmedim. Ne ses tonu ne de oyunculuğunu beğendim. Çok yapmacık duruyor ve sırıtıyor. Sanki diziden değil de farklı bir dünyadan gelmiş rol yapmaya çalışıyor gibi. Umarım bu durum rolün bir parçasıdır. Zira bildiğiniz üzere benim Luffy ile ilgili bir teorim var. Aşağıdaki linkten okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

One Piece Gerçekten Gerçek! One Piece Ne? İlk Joy Boy kim? Luffy’nin hayali ne?

Neyse ben oyunculuğunu beğenmedim. Hasır şapkanın tasarımını da beğenmedim. Diyeceksiniz ki gerçek hasır şapka işte. Evet orası öyle de, ne bileyim belki biraz daha koyu mat veya pastel tonlarda olsa daha iyi olurdu. Bu arada fragmanda Luffy’nin giydiği kıyafetlerin tamamı anime veya mangada giydiği kıyafetler. Bu konuda kostüm ekibini kutlamak lazım da o şapka ne be! Amerikan çiftçisi gibi duruyor koca korsan. Bu arada gomu gomu yerine gam gam demesi de ayrı bir konu. Umarım hiç duymayız. Saldırı isimlerini söylemeden daha iyi gibi olur. Yoksa biraz utandırıcı olacak valla. Ama fragmanda Luffy, büyük dövüşçüler bitirici hamlelerin adını söyler diyor. Zoro ise hayır söylemezler diyor Luffy fragmanda kolunu uzatıyor ve gerçekten de kolunun lastiksi olduğu bize hissettiriliyor.

Netflix One Piece Luffy'nin Kolu
Netflix One Piece Luffy’nin Kolu

Hem ses ile hem de grafik olarak ben lastiğim diyor. Bu arada yumruğu vurduğu kişi de Alvida. Luffy’nin kolunu uzatırken yanında duran kişi de Coby. Aşağıda kişi Coby. Bu arada Alvida dev gibi kocaman bir kadınken fragmandaki normal. Galiba insanları görsel efektlerle büyütmeyecekler. WB gibi devasa boyutta kişileri ne yapacaklar acaba.

Netflix One Piece Coby
Netflix One Piece Coby

Netflix One Piece dizisindeki Roronoa Zoro

Netflix One Piece Zoro
Netflix One Piece Zoro

Fragmanda gösterilen ilk tayfa üyesi Roronoa Zoro. Onu da canlandıran kişi Mackenyu. Mackenyu kılıç kullanmayı da çok iyi bilen bir oyuncu olduğu için doğru tercih olmuş. Zaten çoğu hayran, oyuncu ekibinin oyuncu tercihlerini beğeniyor. Gelelim Zoro’ya. Reis 3 küpeli beyaz gömlekli ve kütüğe bağlanmış şekilde fragmanda önümüze çıkıyor. Sert bir bakış atıyor. Dedik ya dizinin biraz karanlık bir teması var. Oysaki anime eğlence teması üzerine kurulu. Umarız bir dengede gider. Zoro rolü bence oldukça uygun. Fragmanda reis kırmızı kıyafetli birisi ile kapışıyor. Minik bir kılıç dövüşü izliyoruz oldukça da güzel. Zoro’nun arkasındaki resimde ise Kaptan Morgan var. Gene Zoro’yu oraya bağlayan Helmeppo da fragmanda gözükmedi.

Netflix One Piece dizisindeki Nami

Netflix One Piece Nami
Netflix One Piece Nami

Fragmanda gösterilen ikinci tayfa üyesi ise Nami. Emily Rudd canlandırıyor. Zaten tayfaya ilk Zoro sonra da Nami katıldı. Tayfaya katılım sırasına göre gidiyorlar. Sonrasında Usopp ve en sonda da 5. katılan Sanji’yi görüyoruz. Neyse gelelim Nami’ye. Nami fragmanda okyanus falan tehlikeli diyor. Kendisi hırsız olup aynı zamanda rotacı. Fragmanda hayranların Nami’nin saçına laf ettiğine şahit olduk. Gerçekten de o nasıl saç? Ben peruğum diye bağırıyor ama peruk da değil gibi.

Netflix One Piece dizisindeki Usopp

Netflix One Piece Usopp
Netflix One Piece Usopp

Gelelim tayfanın 3. katılan korkak keskin nişancı üyesi Usopp’a. Usopp bildiğiniz gibi tayfanın korsan bayrağını da çizen kişi. Reisin elinden bu tarz işler gelir. Yarı mucit sayılır zaten. Gemide ne zaman bir şeyler kırılsa o tamir eder. Gemiyi de elbette. Fragmanda sırıtmayan oyunculardan birisi Usopp’u canlandıran Jacob Gibson. Kendisini fragmanda ilk olarak bir gemiden atılan top atışı sırasında eğilirken görüyoruz. Bir de yeşil bir sapan kullanarak bir şeyler atıyor.

Netflix One Piece dizisindeki Sanji

Netflix One Piece Sanji
Netflix One Piece Sanji

Bu ne lan! Şöylene neden şanji repliğini yapasım geldi. Rolüne yakıştıramadığım tek kişi. Saçlar zaten peruk o kesin de, oval suratlı sanji yerine dikey suratlı bir oyuncu neden! Taz Skylar bizimla değılsın! Sana yorum yapmayacağım. Hiç olmamış hiç beğenmedim. Görünce utandım yerin dibine girdim. Kör olaydım da şu sıfatı görmeyeydim dedim. Tipine tükürdüğüm :p Neyse kendisini suya düşen Luffy’i kurtarırken görüyoruz.

Netflix One Piece dizisindeki Buggy

Netflix One Piece Buggy
Netflix One Piece Buggy

Ve gelelim Buggy’e. Muhtemelen herkesin en çok beğendiği kişi Buggy oldu. Jeff Ward tarafından canlandırılıyor. Valla kostümü makyajı kırmızı büyük burnu ile hakikatten olmuş. Aşağıda anime Buggy’i görüyorsunuz. Bu arada kendisi tayfamızın düşmanı olacak.

One Piece Anime Buggy
One Piece Anime Buggy

Netflix One Piece dizisindeki Deniz Kralı ve Shanks

Fragmanda bir deniz kralı gördük. Bence gayet güzel yapılmış. Fakat bir garip durum var. Animede Shanks boğulmakta olan Luffy’i kurtarıyor. Ama dizide Shanks Luffy ile aynı sandalda. Normalde Higuma adında bir haydut Luffy’i kaçırıyor. Tabii Luffy daha çocuk bu arada. Sonra deniz canavarı geliyor ve Higuma’yı yiyor. Luffy de sandaldan düşüyor. Bu aşamada Shanks gelip Luffy’i kurtarıyor ve deniz canavarı Shanks’ten korkup kaçıyor. Ama fragmanda ne Higuma var ne boğulma var. Sadece sırtında hasır şapka olan Shanks var. Animede şapka sırtında değildi. Ayrıca deniz kralı kahverengi ama dizide beyaz.

Netflix One Piece dizisi ne zaman ve kaç bölüm?

Gelelim dizi hakkında bazı konulara. İlk sezon 8 bölüm olacakmış. 2023 sonu veya 2024 başında yayınlanacağı söyleniyordu ama 31 ağustos 2023 açıklanana son takvim oldu. Açıklayanlar da dizinin oyuncuları.

Neyse şimdilik diyeceklerim bu kadar. Bakalım nasıl bir seri olacak. Sizler de görüşlerinizi lütfen yazın :)

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir