İzlenmesi gereken Kore dizileri

Kore dizileri özellikle de günümüzde çokça popüler. Biz de sizler için izlenmesi gereken diziler listesi yaptık. Elbette bu liste daha da geniş olabilirdi ama şimdilik bu kadar :)

Peki siz bu dizilerden hangilerini izlediniz?

WHILE YOU WERE SLEEPING

izlenmesi gereken Kore dizileri
Nam Hong-Joo adlı muhabir kızımız başka insanların veya kendisinin başına gelecek kötü şeyleri önceden rüyasında görüyor. Kapı komşusu Jung Jae-Chan ile kötü olayları değiştirmek için mücadele veriyorlar.

THE LEGEND OF THE BLUE SEA

izlenmesi gereken Kore dizileri
Kore’nin ilk tarihi öykü kitabındaki deniz kızı hikayesinden alınan motiflerin mevcut olduğu fantastik-romantik dizidir. Joseon döneminde geçen bu kitapta, gerçek bir karakter olan Kim Dam Nyeong’un balıkçıların yakaladığı deniz kızlarını ve adamlarını tekrar denize salması anlatılmaktadır. Dünya üzerindeki son denizkızı (Jun Ji-Hyun) ve bir dolandırıcı olan Heo Joon-Jae (Lee Min-Ho) tesadüfi bir şekilde karşılaşırlar.

WHAT’S WRONG WITH SECRETARY KIM?

izlenmesi gereken Kore dizileri
Park Seo-Joon narsist bir başkan yardımcısını canlandırıyor. Park Min Young ise tatlı, şirin ve işinde başarılı bir sekreter. İkisi yan yana gelince güzel bir aşk hikayesi çıkıyor karşımıza.

STRONG WOMAN DO BONG-SOON

izlenmesi gereken Kore dizileri
Sınırsız güce sahip Do Bong-Soon bir oyun şirketi CEO’su olan Ahn Min-Hyuk’un koruması olarak işe başlar. Karakterlerimizin aşk hikayesi de böylelikle başlamış olur.

W: TWO WORLDS

W: two world
İkisi de Seul’de yaşayan ama yaşadıkları boyut farklı olan bir doktor ve bir CEO’nun aradaki geçişi keşfetmeleri sonucu doğan aşkları ve başlarına gelen olaylar anlatılıyor.

DESCENDANTS OF THE SUN

Descendants of the sun

Birleşmiş Milletler’de asker olarak görev yapan başarılı bir yüzbaşı ve büyük bir hastanede cerrah olan Kang Mo-Yeon arasında Kore’de başlayan ve Hollanda’da büyüyen bir aşk hikayesi anlatılıyor.

SCHOOL 2017

school 2017
Kore’deki öğrencilerin yaşam stillerini, gün içinde karşılaştıkları olayları ve hissettikleri duyguları anlatan bir dizidir. School serisine bağlı bir dizidir.

ITEM

izlenmesi gereken Kore dizileri

Eşyaların ve nesnelerin arkasındaki görünmeyen şeyleri ortaya çıkarmaya çalışan ve üstün güçleri olan bir adam ile bir kadın etrafında şekillenen bir dizi.

MY ID GANGNAM BEAUTY

my-id-gangnam-beauty

Çirkin olduğu için insanlar tarafından sürekli dışlanan ve buna bir son vermek isteyen Kang Mi-Re estetik ameliyat olur. Ancak insanlar alay etmeye devam ederler. Kyung-Seok adında asıl güzelliğin içte olduğunu düşünen bu genç Mi-Rae’ye aşık olur.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "İzlenmesi gereken Kore dizileri"

  1. 2tanesini atlamışım hemen listeme aldım 😌 ve gerçekten en güzellerinden bir liste ama eklemek istediklerim var😍 Goblin – Oh my venus- Kim bok joo- Are you human to? -kill me heal me -Familiar Wife 😍🌸

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.