I am not a robot Kore dizisi

Min-Gyu’nun insan alerjisi var. O da ne demeyin. Herhangi bir insanla temas ettiği zaman vücudu kızarıyor, nefes alamıyor, ayakta duramıyor vs. Kendini özel bir iğne ile sakinleştirebiliyor.

i am not a robot
i am not a robot

I am not a robot Kore dizisi; Eğlenceli vakit geçirmek için izleyebileceğiniz Kore dizilerine bir yenisini daha ekleyin. Çünkü bu dizi konusuyla, olayın akışıyla sizi sürükleyip götürecek. Uzun bir aradan sonra güzel bir dizi ile dönüyoruz.

Dizide Santa Maria adında bir bilim ekibi var. Bu ekip çok üst teknolojide bir robot yapıyor. Bakınca insandan ayırt edemeyeceğiniz bir robot. Bu robotun yüzü ise ekibin başı olan Prof.Hong’un eski sevgilisinin yüzü. Tıpatıp aynısı diyebilirim. Sanırsam Dr.Hong henüz bazı şeyleri unutabilmiş değil.

Robot ekibimiz kendilerine bir yatırımcı arıyor. KM Finans’ın üst düzey yöneticilerinden Kim Min-Gyu bu robotu beğenirse yatırım yapacak ve ekibin çalışma alanı, para gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Robot Kim Min-Gyu’ya evinde eşlik edecek.

Sizce Min-Gyu’ya neden bir insan değil de bir robot eşlik edecek? Cevap şu ki Min-Gyu’nun insan alerjisi var. O da ne demeyin. Herhangi bir insanla temas ettiği zaman vücudu kızarıyor, nefes alamıyor, ayakta duramıyor vs. Kendini özel bir iğne ile sakinleştirebiliyor.

I am not a robot 1

Her şey yolunda giderken büyük bir terslik oluyor ve robotun bir parçası arızalanıyor. Yurt dışından gelmesi için zaman lazım. Ancak bu ekip en kısa zamanda Min-Gyu’ya robotu götürmezse onlar için hiç iyi olmayacak. Profesör Hong bu aksiliğe garip bir çözüm getiriyor. Robotuna yüzünü verdiği eski sevgilisinden para karşılığında robot taklidi yapmasını istiyor. Paraya sıkışık olan kızımız da bu işi kabul ediyor. Olaylar burada heyecan kazanmaya başlıyor.
(Karşılaştıkları ilk yer Min-Gyu’nun evi değil  Diziyi izlerseniz bu karakterlerin önceden de birbirlerinin hayatlarında zaman zaman yer edindiğini göreceksiniz.)

Olayı çok genel anlattım. (Detay verip heyecanı kaçırmamak için) Bu yüzden sizlere kısaca dizinin başrol karakterlerini anlatmak istiyorum.

KIM MIN-GYU

15 yıl önce anne babasını kaybetmiş ve insanlara alerjisi olduğundan yıllardır yalnız başına yaşayan birisi. KM Finans gibi Kore’nin büyük bir şirketinin genel müdürü. Çok küçük yaşlardan beri yalnız yaşadığı için insanlarla nasıl iletişim kuracağı konusunda biraz tecrübesiz. Kendine oyuncakları, küçük robotları arkadaş edinmiş. Hatta onların doğum günlerini bile kutluyor.

CHO Jİ-A

Abisi yengesi ve yeğeni ile mütevazı bir evde yaşıyor. O da anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş. Min-Gyu ile böyle bir ortak yanı var. Para kazanmak için çeşitli işler kuruyor ve hayata tutunmaya çalışıyor. İnsanların işlerine yarayacağını düşündüğü sevimli fikirlerini oluşturduğu bir defteri var. Bunlardan birkaçı tasarlanmış bile. Anlayacağınız üzere yardımsever bir karakter.

I am not a robot 2

YAZAR NOTU

Diziyi izlemeyi yeni bitirdim ve hafızam tazeyken sizlere yazmak istedim. Ben izlerken çok eğlendim. Yeri geldi güldüm yeri geldi üzüldüm. Keyifli vakit geçirdiğimi düşünüyorum. Normalde her Kore dizisini izleyen birisi değilimdir. Seçici davranırım biraz bu konularda ama bu diziyi sevdim. Boş zamanınız varsa açın izlemeye başlayın derim ben.

OYUNCU KADROSU

Kim Min-Gyu: Yoo Seung-Ho
Cho Ji-A: Chae Soo-Bin
Hong Baek-Gyun: Um Ki-Joon

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir