İzlenmesi gereken Kore dizileri 2

Kore deyince akla mutlaka Kdrama yani Kore dizileri de gelir. Bu listede daha önce önerdiğimiz gibi izlenmesi gereken başka Kore dizilerine yer vereceğiz.

Sizlere tavsiye etmem gereken birkaç dizi daha olduğunu düşündüğüm için yazıyorum bu yazıyı. Sizin de izlediğiniz, bildiğiniz güzel diziler varsa yorumlara bekleriz efendim.

Önceki yazıda da başka dizileri anlatmıştık. O listeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İzlenmesi gereken Kore dizileri 1

Bu yazıda önerdiğim bütün dizileri, diğer yazıdaki dizilerin çoğunluğunu daha önceden ayrıntılı olarak anlatmıştım. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz sizleri arama butonumuza yönlendiriyorum.

GOBLİN

goblin dizisi

Kendi adıma konuşmam gerekirse izlediğim Kore dizileri arasında en beğendiğim ilk 3 sırada yer alıyor bu dizi. Çoğunuzun izlemiş olduğunu tahmin ediyorum. Bu dizide yüzyıllardır yaşayan ve ölmek için gelinini bekleyen bir Goblin var. Göğsünde yüzyıllardır duran o kılıcı çıkarabilecek tek kişi gelini. Bir de hiç mi hiç anlaşamadığı Azrail. O da zamanında yaptıklarından dolayı cezalandırılmış. Goblin’in gelini ise liseli ve üniversite sınavına hazırlanan annesi babası hayatta olmayan tatlı bir kız. Şunu da söylemeden gitmeyeyim dizinin yan karakterleri de ayrı ayrı çok seviliyor izleyici tarafından. Bu dizinin çok meşhur bir oyuncağı olduğunu biliyor musunuz? Karabuğday. Ben de Kore’ye gittiğimde peluşunu almıştım. Hala yatağımın üstünde duruyor.

WEIGHTLIFTING FAİRY: KIM BOK JOO

weightlifting-fairy-kim-bok-joo

Üniversitede okuyan iki sporcu genç arasındaki tatlı hikayeyi anlatan, izleyiciye eğlenceli vakit geçirttiren bir dizi. Burada da başrol kızımız milli halterci ve çok şirin 3’lü kız arkadaş grubu var. (Çok seviyorum bu grubu.) Oğlan da milli yüzücü. Bölümler ilerledikçe aralarında daha da güzel bağ oluşuyor.

KILL ME HEAL ME

killl-me-heal-me-dizi-tanitimi

Değişik konulu bir dizi mi arıyorsunuz. Buyurun efendim açın hemen izlemeye başlayın. Psikiyatri dalında çalışan bir hanım kızımız bir gün çoklu kişilik bozukluğu olan bir adama aşık oluyor. Olaylar da burada hız kazanıyor. Geçmişleri ortak olan bu ikili, karakterimizi iyileştirmek için yeri geldiğinde komik yeri geldiğinde hüzünlü sahneler sergiliyor bizlere.

MOON LOVERS

MOON LOVERS

Utanmasam hala sahnelerini açıp açıp ağlayacağım bu dizinin. Müziklerinden oyuncu kadrosuna kadar mükemmellik taşıyan bir yapım. Kore’nin yüzyıllar önceki krallığında geçen tarih ve aşkın iç içe geçtiği bir dizi. Bu diziyi de çoğunuzun izlediğini tahmin ediyorum. İzlemediyseniz de ŞİDDETLE tavsiye ediyorum.

THE K2

k2 kore dizisi

Biraz aksiyon isterim diyorsanız bu da o kıvamda bir dizi. Bir milletvekilinin kızı için korumalık yapan Je-Ha ve bitmek bilmeyen aksiyonları etrafında şekillenen bir senaryo.

UNCONTROLLABLY FOND

UNCONTROLLABLY FOND

Ben depresyon isterim, ağlamak isterim diyorsanız da bu dizi size uygun olacaktır. Bu dizide şöyle bir kötü taraf var. Kore’de çok popüler oyuncu olan Shin Joon-Yong ve okul aşkı Noh-Eul arasındakiler anlatılıyor ancak Joon-Yong’da tedavi edilemez nörolojik bir hastalık var. Kötü taraf dediğime gelecek olursak Shin Joon-Yong’u canlandıran Kim Woo-Bin gerçek hayatta kansere yakalanmıştı. Bir süre önce kanser tedavisi bitmişti. Kendisine tekrardan geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "İzlenmesi gereken Kore dizileri 2"

  1. Hepsini de izledim ama aralarından en eğlenceli ve en iyisi kill me heal me KESİNLİKLE İZLEYİN ÇOK İYİ 20 BÖLÜM ZTN HEMEN BİTİYOR

Mesaj At