Japonya’da oldukça popüler 4 flörtleşme uygulaması

Japonya’da flörtleşme uygulamalarına karşı belli bir ayıplama var gibi görünüyor. Amerikan dergisi Fast Company, eğer sorulursa neredeyse hiçbirisinin kullandığını itiraf etmeyeceklerini iddia ediyor.

Flörtleşme uygulamaları yeni insanlarla tanışmak için tüm dünyada kullanılıyor. İster basit tek gecelik bir randevu olsun ister uzun soluklu bir ilişki. Japonya bu trende yavaş yavaş alışıyor. Japon piyasasındaki en ateşli uygulamaları keşfetmek için okumaya devam edin.

Japon halkı flörtleşme uygulamalarını hiç kullanıyor mu?

Japonya’da flörtleşme uygulamalarına karşı belli bir ayıplama var gibi görünüyor. Amerikan dergisi Fast Company, eğer sorulursa neredeyse hiçbirisinin kullandığını itiraf etmeyeceklerini iddia ediyor.

Bu 90’lı yıllarda meydana gelen dolandırıcılığa geri dönebilir. Web siteleri erkeklerin güzel kadınları aramak amacıyla abone olmak için ücret ödemelerini isterdi. Bu “güzel kadınlar” abonelik ücretlerini olabildiğince toplayarak, halk arasında sakura denilen kedi balığı dolandırıcılığını yürüten devamlı şirket çalışanlarıydı (bazıları kadın bile değildi). Birçok yasal uygulama şu an piyasadayken 2015’te The Daily Mail’ de rapor edildiği gibi, çeşitli popüler Japon flörtleşme web sitelerinin 8 yöneticisi benzer iddialardan dolayı tutuklandı.

Ancak bu günlerde, genç insanların artan sayısı çevrim içi bir partner ararken rahat görünüyor. Yıllar boyunca toplumda meydana gelen değişiklikler hakkında bir an düşünürsek bu mükemmel bir anlam ifade eder: gittikçe daha fazla sayıda insan iş aramak için büyük şehirlere taşınıyor ve bu süreçte sosyal bağlantılarını kaybediyor. İlkokul arkadaşınızın ya da büyükannenizin sizi, sizin için mükemmel olduğunu düşündükleri sevimli kız ya da adamla evlendireceği günler tarih oldu. Şimdi etkin olmalı ve kendi başınıza aramalısınız!

Eğer ikna olduysanız ve denemek istiyorsanız anın en ateşli uygulamalarından birini seçmek için aşağıyı okuyun! Sadece bir hatırlatma: bu uygulamaların çoğu Japonca bu yüzden onları yönlendirmek ve profilinizi ayarlamak için dil hakkında biraz bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca uygulamaları kullanan çoğu insan sadece Japonca konuşuyor bu yüzden nadiren İngilizce konuşan birisiyle karşılaşırsınız.

Tinder (IOS – ANDROID)

tinder-japonyada-oldukca-populer-4-flortlesme-uygulamasi

Batı dünyasında iyi bilinen Tinder, sezgiselliği sayesinde Japonya‘ya kadar ilerledi. Bir kişiyi sevdiyseniz sağa kaydırın, geçmek isterseniz sola. Bundan daha kolay olamaz! Ancak, Tinder’in, uzun vadeli bağlılıkların yerine çoğunlukla geçici flörtleşme için tanındığını unutmamak gerekir. Tinder’i birçok Japon flörtleşme uygulamasından ön plana çıkaran tek şey tercih ettiğiniz cinsiyeti seçme hakkıdır.

Omiai (IOS – ANDROID)

omiai-japonyada-oldukca-populer-4-flortlesme-uygulamasi

Bu uygulama sadece ara sıra flörtleşme yerine ciddi bir ilişki isteyen insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gibi görünüyor. Diğer birçok Japon flörtleşme uygulaması gibi, Omiai Facebook hesabınızla çalışır ve kaydolmayı daha güvenli ve kolay hale getirir (ve dolandırıcılığı azaltmak için). Arama işlevi çok ayrıntılıdır ve uyruk, eğitim, gelir ve beden tipi dahil çeşitli alanlarda tercihlerinizi belirtmenize olanak sağlar. Uygulamayı Facebook hesabınız üzerinden kullanabileceğiniz için aynı zamanda resmi web sitesinden bilgisayar yoluyla uygulamaya erişebilirsiniz.

Tapple (IOS – ANDROID)

tapple-japonyada-oldukca-populer-4-flortlesme-uygulamasi

Tapple hem geçici flörtleşme için hem de uzun vadeli ilişkiler için kullanılıyor gibi görünüyor. Japon flörtleşme uygulamalarının ortak bir özelliği erkekler için ücret özelliğidir. Hem erkekler hem de kadınlar ücretsiz olarak hesap oluşturabilirken erkeklerin kızlara mesaj atabilmesi için para ödemesi gerekiyor. Tapple’ın anahtar özelliği ilginizi çeken şeylerle ilgili arama kategorilerinin geniş seçimidir. Müzikten, sanattan, yeme-içmeden ve daha fazlasından anlayan insanları arayabilirsiniz.

Pairs (IOS – ANDROID)

pairs-japonyada-oldukca-populer-4-flortlesme-uygulamasi

Nispeten yeni olsa da, Pairs bir dizi nedenden dolayı büyük bir başarı kazanmıştı. Hepsinden ilki, Facebook’u erişmek için kullandığınız için başka bir hesaba kaydolmanıza gerek yok (hayır arkadaşlarınız bilmeyecek). İkincisi, bu otomatik olarak sahte profilleri azaltır. Üçüncüsü, gerçek profiller göz önüne alındığında “gerçek flörtleşmeler” ve evliliğe kadar giden olası uzun vadeli bağlılıklar arayan insanlar arasında favoridir. Dördüncüsü, web sitesinin stili ve görüntüleri çoğunlukla çevrimiçi flört isteyen kadınlara hitap ediyor – Japon uygulamaları arasında pek yaygın olmayan bir şey. Bazı insanlar hiç şüphesiz geçici flörtler için kullanacak olsa da özünde uzun vadeli ilişkiler için oluşturuldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Japonya’da oldukça popüler 4 flörtleşme uygulaması"

  1. Ben sadece japon bir arkadaşım olsun istiyorum. Sevgili olmak şart mı bu uygulamalarda?

Mesaj At