Goblin Kore dizisi

Dizi 900 yıl önce döneminin kralı tarafından göğsünden kılıç saplanmış ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiş asker Kim Shin (Goblin) ve gelini Ji Eun-Tak arasındaki aşkı ve maceraları konu alır.

goblin kore dizisi
goblin kore dizisi

Bir goblin olan Kim Shin sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüzyıllardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnesiadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

Dizi 900 yıl önce döneminin kralı tarafından göğsünden kılıç saplanmış ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiş asker Kim Shin (Goblin) ve gelini Ji Eun-Tak arasındaki aşkı ve maceraları konu alır. Goblin’in ölümsüz hayatının sona ermesi için göğsünde asırlardır saplı olan kılıcı çıkarması gerekmektedir. Ancak bunu Goblin gelininden başkası yapamayacaktır. Goblin asırlardır beklediği gelinini bulunca onunla ve Azrail ile aynı evde yaşamaya başlar. Dizi şu anda Kore’nin en yüksek reytingine sahip ve en çok izlenen dizisidir. Senaryosunu Kim Eun-Sook’un kaleme aldığı dizinin ilk bölümü 2 Aralık 2016 tarihinde ekrana gelmiş ve final bölümü 21 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar yorumu

Dizi benim de çok beğenerek izlediğim, aldığı ödülleri ve reytinglerini kesinlikle hak eden bir dizi. Gerek oyuncu kadrosuyla gerek müzikleriyle kalitesini belli eden efsanelerden. Oyuncuların profesyonelliğinden, sahne arkasında da iyi dostluklar kurmalarından ve kimyalarının tutmasından olsa gerek, izlerken her duyguyu birebir yaşıyorsunuz.

Azrail ve Goblin sahnelerini izlerken kahkahalar atacağınızın garantisini veriyorum 🙂

Diziyi bu kadar iyi yapan etkenlerden birisi de şüphesiz dizi için yapılan müzikler. Dizi her izleyici gibi beni de derinden etkileyen, günlerce tekrar başa sarıp sarıp dinlediğim harika OST’lara sahip. Müzikleri bu kadar sevmemde müzikleri seslendiren hepsi birbirinden muhteşem sanatçıların ortaya koymuş oldukları büyük emek sonucu kusursuz müzikler çıkarmaları olsa gerek. İşte o muhteşem OST’lardan birisi;

Özellikle son 3 bölümünde ağlamaktan kendi alamadığım doğrudur. Goblin, diğer diziler tarafından izleyicide oluşmuş büyük ön yargıları her defasında kıran bir dizi. İzlerken, hiç beklemediğiniz, büyük sürprizli olaylarla ve sonlarla karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın. İzlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim bir dizi. Henüz izlemediyseniz daha fazla geç kalmayın derim.

Goblin oyuncuları

Kim Shin ( Goblin) : Gong Yoo
Ji Eun-Tak: Kim Go-Eun
Wang Yeo (Azrail-Kral): Lee Dong Wook
Kim Sun (Sunny): Yoo In-Na
Yoo Deok Hwa: Yook Sung-Jae

Dizinin aldığı ödüller

2017 53. Baeksang Sanat Ödülleri: Büyük Ödül – TV kategorisi (Kim Eun-Sook)
2017 Kore Kablolu TV Ödülleri: Büyük Ödül (dizi kategorisinde)
2017 Kore Kablolu TV Ödülleri: Büyük Ödül (Kablo VOD kategorisinde)
2017 Kore Kablolu TV Ödülleri: En İyi Dizi Müziği Ödülü (Ailee)

Goblin Fragman

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir