Kore’ye Yolculuk – YP Books

Kitapçıya girdiğinizde sizi çok geniş bir alan bekliyor. Bir çok yerde görevli masaları var. Keza bir çok yerde insanların oturup kitap okuduğunu da görebilirsiniz.

yp books
yp books

Kore’de havaların biraz daha ısınması ile beraber ben de daha sık dışarda vakit geçirmeye başladım. Bunda hafiften çevre yapmamın da etkisi var. Zaman zaman arkadaşlarla buluşup bir yerlere gidiyoruz. Bugün tek başıma YP Books’a gittim ve dolaştım. Daha önce de gitmiştim ama çok gezmemiştim. Bugün dolandım durdum ve bana Japonya’daki Book-off’ları hatırlattı. Bookoff anımı da şurada anlattım: Book-Off!

Gelelim YP Books’a. Hakikatten çok büyükmüş yahu. Gez gez bitmedi. Sadece kitapçı da değilmiş. İçinde oyuncakçı da var. Gözlükçü de var. Kafe de var. Aşağıda YP Books’ın girişini görüyorsunuz. Hemen girişte solda aldığınız şeyleri hediye paketi yaptırabileceğiniz bir yer var.

yp books 16

Kitapçıya girdiğinizde sizi çok geniş bir alan bekliyor. Bir çok yerde görevli masaları var. Keza bir çok yerde insanların oturup kitap okuduğunu da görebilirsiniz. Önce mağaza içinden bir kaç resim paylaşayım sonra ayrıntılara geçeceğim. Aşağıdaki resim ilk girdiğinizde göreceğiniz yer. Hediye paketini geçtikten sonra burası çıkıyor karşınıza.

yp books 11

YP Books aşağıdaki gibi uzun koridorlara sahip. Her türden kitap bulabilirsiniz. Buna Japon mangaları, Amerikan çizgi romanları, Korece öğreten kitaplar dahil. Korece öğreten kitaplara bakındığımızda Çinliler için, Tayvan’dan gelenler için, İngilizce bilenler için, Japonlar için ayrı ayrı yazılmış veya dillere çevrilmiş kitaplar mevcut.

Ne dedik? Sadece kitapçı değil dedik. İçinde gözlük satın alabileceğiniz bir yer de var:

yp books 1

Hatta kulak, telefon kılıfı gibi şeyler alabileceğiniz dijital ürün bölümü de mevcut:

Sadece bu kadar mı? Değil. 2 katlı bir yer altı mağaza olunca adamlar mağazayı yaymışlar da yaymışlar. İnanın hepsini gezemedim. Aşırı büyük. Oyunca ürün satan bir kısım var. Buraya bayıldım. Ahşap oyuncaklar var hepsini sanki birer sanat eseri. Bazılarına aşık oldum. Fiyatı görünce ev kiramı öderim o parayla diyesim geliyor 🙂 Tabi uygun olanlar da yok değil. Fakat bazı oyuncaklar çok büyük. Mesela neredeyse benim kadar ironman vardı. Anime figürleri de mevcut. One piece’i görmek beni mutlu etti 🙂

Bitmedi. İçeride çanta, kırtasiye malzemeleri alabileceğiniz bir kısım daha var. Ayrıca bayan süsleri satan bir bölüm.

yp books 15

Ve önemlisi 🙂 Manga, çizgi roman satan kısım. Tabii ki gözler One Piece arar 🙂 Ve girişte kocaman afişi eşliğinde kıymetlimisss 🙂

yp books 6

Daha önce Japoncasını aldığım data book’un Korecesini de gördüm. Ama almadım.

yp books 18

İçeride dvd alabileceğiniz bir bölüm daha var. İlgimi çekmediği için girmedim.

yp books 10

Alışveriş yaptık gezdik artık dinlenelim. Bir şeyler yiyelim dediniz. Hemen alt kata inin kafeler mevcut. Zaten gözlükçü falan da alt katta. Starbucks’a gidip bir kahveye 8-9 dolar vermenin huzurunu yaşayabilirsiniz 🙂 Yok ben almayayım diyorsanız benim gibi hızla uzaklaşın 🙂

yp books 14

Sonraki yazımda bir acayip tasarımı olan bir kültür parkına değineceğim. Görüşmek üzere takipte kalın 🙂

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir