Kore’ye Yolculuk – Hazırlık

Nereden bilet alınır? Korede ev nasıl kiralanır?

Japonya’dan sonra bir de Kore’ye gittim. Gidiş tarihim 1 şubat 2017. Gitmeden önce bilet fiyatlarına baktım. Hemen nereden baktığımı söyleyeyim de siz de oradan ucuza alın. Bazı siteler size toplu halde tüm firmaların biletlerini gösteriyor. Ben skyscanner sitesinde en uygunu buldum. 1200 TL’ye kadar biletler vardı. Fakat aktarmalı ve 20 saatten fazla uçuş süresi vardı. Ben de en hızlı uçuşlara baktım ve Türk Hava Yollarından 1600 küsur liraya 9 saat aktarmasız bilet aldım. Bilet alırken aylar öncesinden alırsanız daha uyguna geliyor. Ben de 2 ay kadar öncesinden aldım.

Bilet almadan önce nerede kalacağımı araştırmıştım. Bir pansiyon da her şey dahil 400.000 won aylık kirası olan bir oda kiraladım. Su, elektrik, doğal gaz, internet bedava. Odamda tek kalıyorum. 1 adet mini buzdolabı, 1 adet giysi dolabı, 1 adet masa, 1 adet yatak ve tuvalet banyo odamda mevcut. Tabi çok küçük bir oda. Aşağıda resimleri var. Fiyat da uygun gelince kontrat yaptım. Evi Seoul Homes isimli firmadan kiraladım. Bana maille dosyaları gönderdiler ve kontratı 1 kaç ay öncesinden imzaladım. Onlara mail attım. Bir de pasaport resmimi mail attım. Ardından biletimi alıp geldim.

Bavul hazırlığından da bahsedeyim. 25 kilo bagaj ve 8 kilo da el bagajı sınırım vardı. Yanıma kıyafetler dışında yiyecek de aldım. Özellikle peynir ve zeytin aldım. Zira Japonya’da kahvaltıda hep sıkıntı oluyordu. Bizden farklı bir kültürleri var. İyi ki de getirmişim. Zira gelince gördüm ki Kore inanılmaz pahalı. Mesela aşağıda resmini gördüğünüz  1 buçuk litrelik meyve suyuna 4.500 won ödedim. Bu da şuan için 14.65 TL yapıyor. Benzer portakal suyunu Japonya’da sadece 3 buçuk TL civarı bir paraya alıyordum.

koreye yolculuk

Bir arkadaşım da gelirken kendisi için yiyecek getirmemi istedi. Beni de hava alanında o karşıladı zaten. Görüşmek üzere 🙂


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


4 Yorum "Kore'ye Yolculuk - Hazırlık"

  1. jin yi han selen akgün ji chang wook6 Şubat 2019 at 16:56

    hayaller kore gerçekler türkiye 🙁

  2. Kore de satılan bir çok ürün neden bu kadar pahalı ya da gelir dağılımları yüksek olduğu için bu kadar pahalı

Mesaj At