Kore’de gidebileceğiniz kafe türleri

Kore'de görebileceğin çok sayıda kafe mevcuttur

Latte ve cappuccino’ lar güzel olsa da, Kore kafelerinde bunlara ek olarak bir çok ekstra özellikler var. Kedi – köpek beslemek, Charlie Brown’ u görmek, Jenga oynamak hatta bisikletinizi tamir ettirmek gibi eşsiz temalara ev sahipliği yapan Kore kafelerini inceleyelim:

Kitap okuma / Çalışma Kafeleri

kitap kafeleri

Yapmanız gereken ev ödevleriniz var ve kardeşiniz evde yüksek sesle televizyon izliyor, anneniz-babanız sürekli bağırıyor mu? İşte bu, kafeye gitmeniz gerektiği anlamına geliyor!

Ancak kafelerde çok sesli ortamlar değil midir ?

Hmmm…

Eğer Kore’ deyseniz şanslısınız, çünkü sizleri Study Cafe’ ler bekliyor.

Çoğu aynı kütüphane gibidir (konuşmak-sohbet yok). Bundan da ötesi, Study Cafe’ler, huzur ortamına ve uykulu gözleriniz için bolca kafeine sahip olduklarından, ders çalışmak ve kitap okumak için mükemmel yerler.

Lego Kafe

lego kafe

Legolar sadece çocuklar için değiller. Get & Show kafede, bir cappuccino sipariş verip, arkadaşınız için Lego takımı kiralayabiliyorsunuz. 30 dakikası için 4,500 won (yaklaşık 15 TL) ödediğiniz Lego kitleri için ayrıca her ek 1 dk süre için 150 won (yaklaşık 50 kuruş) ödüyorsunuz. Eğer verilen Lego görevini tamamlamak için 1 saat durduysanız size 10,000 won’ a (Yaklaşık 30 TL) patlıyor. Arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek için iyi bir seçenek. Ayrıca isteğinize bağlı olarak Lego temalı çikolata ve şeker alabiliyorsunuz.

Hello Kitty Kafe

hello-kitty-kafe

Japonya’nın Hello Kitty karakteri öyle tatlı ki, Kore buna da el atmaya karar vermiş (aynı zamanda milyonluk bir marka olduğundan da olabilir, kim bilir ?!). Bu kafe Kore’de, kahvenizi yudumlayabileceğiniz en tatlı-şirin yerlerdendir. Hello Kitty dekorasyonları, bardak – kupaları, tatlıları ve hatta latte art’ları ile gününüze aşırı miktarda tatlılık yüklemesi yapmak isterseniz, bu kafe en doğru seçim olacaktır. Oldukça popüler olduğundan zaman zaman kalabalık olabiliyor, ancak hayatında biraz (!) daha pembe isteyenler için mükemmel bir kafe.

Charlie Brown Kafe

charlie-brown-kafe

Sevimli Charlie Brown, sadece Seoul’da bir kafe değil, tüm Kore’de sürüsüyle kafeye sahip. Keklerde, kurabiyelerde, Charlie Brown, Snoopy, Lucy ve diğer arkadaşlarını görebilirsiniz. Hatta bu süper sevimli karakterlerden bir ısırık almaktan çekinebilirsiniz.

Köpek Kafeleri

kopek-kafesi

Kore’de çoğunlukla insanlar yalnız yaşamazlar. Yani köpek sahiplenmek istiyorsanız, ilk olarak siz bebekken sizin altınızı temizlemekten bıkmış anne – babanızı ikna etmeniz gerekli. Bununla birlikte, genellikle Kore’ de ki evler hayvanların koşuşturup, eğleneceği kadar geniş değil. Bu sebeplerden dolayı bu kafeler ortaya çıktı.

İnsanlar bu eğlenceli kafelere büyük-küçük her köpekle oyalanmak için gidiyorlar. Birçok işletme bunlar için içecek almanızı gerekli kılıyor. Ayrıca isterseniz küçük dostlarınız için de atıştırmalık alabilirsiniz (almasanız da olur, büyük ihtimalle dikkat çekmezsiniz :p).

Köpekleri atıştırmalıklarla sizinle arkadaş olmasını sağlamaya çalışmakta, akşamınızı geçirmek için bir nevi eğlenceli bir yol 🙂

Kedi Kafeleri

kedi-kafeleri

Kore tam anlamıyla bu işi kapmış. Kimi insan köpekleri severken, kimileri de kedi hastasıdır.Köpekler gibi, kedilerde hijyen konularından dolayı çok istenilse de sahiplenilemeyen evcil hayvanlardan. Kedi kafelerde (Cat Cafes) insanların kalplerinde ki bu boşluğu dolduruyorlar.

Bu kafeler, köpek kafelerle (Dog Cafe) hemen hemen aynı konsepte sahipler: İçecek al ve kedilerle oyalan. Bazı kediler oldukça sevecen, cana yakın olabiliyor. Eğer kedileri seviyorsanız, bu kafelerde dostluk kurabileceğiniz yeterince kedi var.

Koyun Kafe

koyun-kafe

Belki kedi yada köpek sevmiyor olabilirsiniz. Üzülmeyin! Kore’de bunun için de çare var: Koyun!

Tamam, belki bu kafeler den tüm Kore’de yok, ancak biz bir tane bulduk. İçinde yaşayan, kanlı canlı bir koyun bulunuyor 😀 Gerçekten ilginç, çılgınca bir deneyim değil mi ? Bu kafe canlı bir koyun bulunduruyor ve siz oradayken onunla oyalanıp, sevip, belki de bir taraftan da kürkünden ne kadar da güzel bir kazak çıkar diye düşünebiliyorsunuz 🙂

Rakun Kafe

rakun-kafe

Kedi – köpek kafeleri yıllardan beri revaçta olduğundan, birçok farklı ülkeye yayıldı. Ancak Seoul’da ki en eşsiz hayvan kafesi, havvanların en akıllısına ev sahipliği yapıyor: Rakunlar. Meraklı, akıllı, zeki ve arkadaş canlısı olan bu hayvanlara ev sahipliği yapan kafeler son zamanlarda oldukça popüler. Seoul’da ki rakun kafeleri en revaçta olan hayvan kafeleri haline geldi. Onları yuvalarının etrafında dolaşırken , katlar arasında gezinirken, hatta belki elinizden yemek alırken -çalarken- görebilirsiniz.

Masa Oyunu temalı kafe

oyun-kafesi

Yıllar önce çokça bulunan bu kafeler, şimdilerde yavaşça kaybolmakta. Kore, Seuol’ da çokça insanın tercih ettiği kafeler. Bu kafelerde içeceğinizi alıp, Jenga oynayabilirsiniz. Tabi sadece Jenga ile sınırlı değil, Monopoly, Clue, Straego, Satranç, Dama, kart oyunları v.b bir çok masa oyunu mevcut.  Eğer masa oyunları seviyorsanız şanslısınız, bu kafeler hala mevcut. İçeceğinizi alın ve arkadaşlarınızla oyalanmak için bir masa oyunu seçin.

Hanbok Kafe

hanbok-kafe

Hanbok’lar (Kore geleneksel kıyafetleri) çok güzel olsa da, Koreliler onları devamlı giymezler. Bu da büyük olasılıkla, Kore seyahatine giderseniz, Hanbok giyen birini göremeden gelebilirsiniz anlamına geliyor. Görme şansınız oldu diyelim, çok beğendiniz ve sadece görmekle kalmayacağım diyorsanız, Hanbok Kafe’ye gitmelisiniz. Bu kafede kendiniz için Hanbok kiralayıp, eski usul Kore odalarında çokça fotoğraf çektirebilirsiniz. Eğer isterseniz, ekstra ücret karşılığında saç ve makyaj yapıp fotoğraflarınızı çektirme seçenekleri mevcut.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Kore'de gidebileceğiniz kafe türleri"

Mesaj At