It’s okay that’s love Kore dizisi

Kore’nin sevilen yazarı ve tanınan bir psikiyatri doktoru arasındaki komik ve zorlu aşkı anlatmakta.

its okay thats love dizi tanıtımı
its okay thats love dizi tanıtımı

Jang Jae-Yeol Kore’nin en ünlü yazarı. Aynı zamanda DJ’lik de yapmakta. Ancak kötü bir sürpriz var. Aynı zamanda da şizofreni hastası. Şizofreni olduğunu ilk bölümlerde anlamayacaksınız bile. İnsanların bilinçaltına ve düşüncelerine çabucak girebilen ve psikolojiden anlayan bazen de çılgın olabilen bir karakter. Abisi onu defalarca yaraladı ve hapiste uzun bir süre kaldı. Jae-Yeol küçüklükte yaşadığı bir travmadan dolayı yalnızca tuvalet-banyo tarzı yerlerde uyuyabiliyor.

Başlıklar
its-okay-thats-love-dizi-tanitimi-1

Gelelim Hae-Soo karakterine. Geceleri nöbete kalmayı istemediğinden ve ameliyatlarla çok uğraşmak istemediğinden psikiyatri doktoru olmuş. Sert, dobra bir karakteri var. Alanında gayet başarılı bir psikiyatri doktoru.  Hasta bir arkadaşı ve kendi gibi psikiyatri doktoru olan kendinden daha yaşlı ve tecrübeli arkadaşıyla yaşamakta. Hae-Soo’nun da bir travması var ama sürpriz olsun.

its-okay-thats-love-dizi-tanitimi-2

Çiftimizin ilk karşılaşması bir TV programına konuk olarak çağrılmalarıyla gerçekleşmiştir. Hatırladım da programda birbirlerini yemişlerdi. Karşılaştıklarında birbirlerinden çok da hoşlandıklarını söyleyemem. Ancak sonradan aynı evde yaşamaya başlamışlardı. Jae-Yeol, Hae-Soo ve arkadaşlarının yaşadığı ev kendisine ait olduğundan oraya taşınmıştı. Çok garip bir ilişkileri var. Çok sert tepkiler veriyorlardı. Ama eğlenceli oluyor izlemesi.

its-okay-thats-love-dizi-tanitimi-3

Tatlı bulduğum diğer çiftimiz ise çılgın, arsız bir liseli genç kız ve hasta olan gencimiz. Hastalık diyorum ama psikolojik bir hastalık bu. Heyecanlanınca birden fazla tik aynı anda kendini göstermeye başlıyor. Göz kırpma, titreme, konuşamama vb. tikler. Kontrol dışı olan bir durum. Oğlan kızı saptığı kötü yoldan yavaş yavaş kurtarıyor ve kız da oğlanı fark etmeden tedavi ediyor. Bu çifti de çok beğenmiştim.

its-okay-thats-love-dizi-tanitimi-4

Dizinin son bölümlerine doğru Hae-Soo, Jae-Yeol’un arkadaşı ve hocaları, Jae-Yeol’un şizofreni olduğunu fark edecekler. Hae-Soo ilk başta kabullenmek istememişti.  Jae-Yeol bir sebepten dolayı (sebebi sürpriz olsun) 3 yıldır halisülasyon görmekte. O kadar gerçekçi ki her şizofreni gibi kendisi de fark edemiyor. Gördüğü gerçek dışı karakteri ise EXO’dan D.O. Kyungsoo canlandırmakta.

its-okay-thats-love-dizi-tanitimi-5

Dizi benim çok hoşuma gitmişti. Kızın ne olursa olsun çocuğun yanından hiç ayrılmamasından etkilenmiştim. Son bölümlere doğru bayağı bir drama bağlamıştı dizi. Ama izlemenizi tavsiye ederim. En iyi dizi olmaya aday olabilecek nitelikte.

Oyuncu Kadrosu

Jang Jae-Yeol: Jo İn-Sung

Ji Hae-Soo: Gong Hyo-Jin

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir