Tokyo Ghoul Japon filmi

Rize bir ghoul'dur, insan eti yiyerek hayatini sürdüren bir çeşit insan üstü varlıktır kısacası.

tokyo ghoul film tanıtımı
tokyo ghoul film tanıtımı

Tokyo Ghoul efsanesini bilmeyen yoktur sanırım. Bu serinin en bomba tartışma konusu muhtemelen 1.sezonun açılış müziğidir. Sevenler ve sevmeyenler( ne demek sevmiyorum! diye tartışılan ekip). Bilmeyen arkadaşlar için ufak bir özet geçelim ya da şöyle yapalım bu filmi izleyebilirsiniz.

Başlıklar
tokyo-ghoul-film-tanitimi-1

İshida Sui adlı mangaka tarafından yazılmış olan ünlü mangadır. Türkçeyede çevrilmiş olan manga aksiyon, korku, karanlık fantezi türünde yapılmıştır.

tokyo-ghoul-film-tanitimi-2

Hikâye Ken Kaneki’nin Anteiku isimli bir kahve dükkanında Rize Kamishiro adında bir kadınla tanışmasıyla başlar. Onlar beraber buluşmak için bir tarih planlarlar. Kaneki eve yürürken, Rize tarafından saldırıya uğrar. Rize bir ghoul’dur, insan eti yiyerek hayatini sürdüren bir çeşit insan üstü varlıktır kısacası. Kaneki’yi öldürmek üzereyken üzerine düşen demir yığınları tarafından ezilir. Kaneki kritik durumda hastaneye kaldırılır. Doktor Kaneki’nin içine Rize’nin organlarını nakil eder. Daha sonra kimliğini gizli tutmak için uğraş verse de Kaneki yarı insan/yarı gulyabani şekilde bu topluma katılıp yaşam mücadelesi vermeye başlar.

tokyo-ghoul-film-tanitimi-3

Film genel olarak 1. sezonun 8-9 bölümüne olan kısmı kapsamaktadır. Değişiklikleri ile yapılabilecek iyi filmlerden biri olmuştur. Aksiyon sahneleri başarılı. Ancak yine de anime sevenlerin çok da beğenmeyeceği bir film gibi. Nedeni animenin kalite bakımından çok daha iyi olması ve animede sezonlar arasındaki bağlantı kurulabilmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Film basit ve yetersiz kalmış oluyor.

tokyo-ghoul-film-tanitimi-4

Yemek yerken izlemeniz kesinlikle tavsiye EDİLMEZ! Mideniz kaldırmayabilir.

Bu seriyi çok da yorumlamak istemiyorum. Siz fanatiklere bırakıyorum arkadaşlar. İyi Seyirler

Künye

Kaneki: Masataka Kubota

Kirishima Touka: Fumiko Shimizu

Yönetmen: Kentarō Hagiwara

Süre: 120 dk

Tür: Karanlık Fantezi, Korku, Gerilim, Macera

Fragman

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir