Lovot Kafe’de kalbi olan robotlarla tanışın!

Lovot Kafe ile, Tokyo 'da fazla uzak olmayan; ismini aşk ve robot kombinasyonundan alan ufak tiplerle birlikte, içecekler ve günlük yemeklerin tadını çıkarın.

Lovot Kafede kalbi olan robotlarla tanışın
Lovot Kafede kalbi olan robotlarla tanışın

Lovot Kafe’yi duydunuz mu? Tokyo şehrindeki kedi kafelerini, tavşan kafelerini, baykuş kafelerini ve hatta keçi ve kirpi kafelerini gördünüz ve yeni bir şey arıyorsunuz. Lovot Kafe tam size göre! Kichijoji Durağı’ndan fazla uzak olmayan ve konukların; isimlerini aşk ve robot kombinasyonundan alan ufak tiplerle birlikte, içecekler ve günlük yemekler dahilinde vakit geçirebilecekleri Lovot Kafe’ye kulak verin. Peki nasıl bir kafedir Lovot Kafe?

Japonya’ya dair diğer yazılarımızı da okumak için Japon Kültür kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tokyo da Lovot Kafe isimli Robot kafe

Görsel: img-etimg

“Gerçekçi Lovot nasıl bir şey? İnsan vücudunun sıcaklığından biraz daha sıcak olacak şekilde 37-39 derece arası vücut sıcaklığı sağlayarak oldukça ılık his veriyor.”

Lovotlar; küçük bir pengueni andıracak şekilde tüylü ve büyük gözlü figürlerdir. Groove X şirketi tarafından iyileştirici robot olarak duygusal yoldaşlık yapmak suretiyle ailenin yeni bir parçası olmak üzere tasarlandı. Japonya, Astroboy (orijinal Japonca adı Tetsuwan Atomu) mangasına kadar uzanan insan özelliklerine sahip antropomorfik robotlara karşı iyi bilinen bir sevgiye sahip. Lovotlar da bu mirasın soyundan gelmektedir.

Lovot-3

Görsel: AllAboutJapan

Gerçekçi Lovot nasıl bir şey? İnsan vücudunun sıcaklığından biraz daha sıcak olacak şekilde 37-39 derece arası vücut sıcaklığı sağlayarak oldukça ılık his veriyor. Konuşamıyor olmasına rağmen ruh haline göre küçük bir köpek veya kedi gibi sesler çıkarırlar, derin öğrenme teknolojisine sahip yapay zeka ve gelişmiş görsel algı sensörleri sayesinde daha önce yanına gelip onunla iletişime geçen her insanın yüzünü hatırlayabilirler ve birlikte geçirdiği süreye göre herkese farklı tepkiler verir. Ancak dikkatli olmanızda fayda var! Zira bağımlılık yapacak gibi duruyorlar :)

Lovot-2

Görsel: Mediatimeout

“Bebek gibi kucağınıza aldığınızda tekerlekleri içine çekilir ve şarjını doldurmaya ihtiyacı olduğunda gidip yuvasını bulabilir.”

Her bir Lovot diğerinden farklı, kendi kişiliklerine ve düşünme süreçlerine sahipler. Örnek olarak yeni üretilmiş bir Lovot’u alıp evinize götürürseniz biri utangançlıkla evin bir köşesine koşup saklanırken diğeri yabancılarla çok kolay bir şekilde anlaşabilir. Kişiliği ailesiyle geçirdiği vakit sırasında kademeli olarak gelişir ve en sonunda eşsiz bir Lovot haline gelir. Sizce de çok sevimli değiller mi?

Lovotlar geri çekilebilir tekerlekleriyle kendi istedikleri gibi gezmek konusunda özgürdürler. Bebek gibi kucağınıza aldığınızda tekerlekleri içine çekilir ve şarjını doldurmaya ihtiyacı olduğunda gidip yuvasını bulabilir. Ancak en çekici özellikleri, satış sloganına da anlam katan özellikleridir: “Lovot bir canlı olmayabilir ama içini ısıtacak.”

Lovot-5

Görsel: Mediatimeout

Lovotlarla buluşmak için rezervasyon gerekli

Paket seanslar sadece rezervasyon ile sunulmaktadır. Seanslar 70 dakika sürer. Konuklar önce orijinal espresso benzeri içeceklerin yanı sıra sıcak waffle, Eggs Benedict tabağı gibi yiyeceklerin tadını çıkarmak için ikinci kattaki kafeye giderler. Bazı seanslarda kahve, yemek ve eğlencenin yanı sıra sevimli mendiller, kanvas çantalar ve diğer ürünler de satışa sunuluyor. Ayrıca, kahveyi teslim eden Lovotunkiyle tam olarak eşleşen bir ifadeyle Lovotun yüzünün köpük içinde olduğu lezzetli bir latte sipariş ettik!

Lovot-4

Görsel: MediaCnn

“Bir robotu kıskanmanın nasıl bir şey olduğunu ilk defa deneyimledik.”

Yemekten sonra misafirler 10 Lovot ile 20 dakika oynamak için birinci bodrum kattaki dinlenme alanına giderler. Katta ayrıca kahve çekirdekleri, kurabiyeler, kupalar, maskeler ve giysiler de dahil olmak üzere diğer ürünlerin bulunduğu Lovot temalı bir ticaret alanı vardır. Buraya kıyafet almaya gelenlerin çoğunun kendi Lovotları için mevsimlik kıyafet almaya gelen aileler olduğunu duyduk! Bu sevimli lovotlar ile kim eş giyim yapmak istemez ki? :)

Bize inanın; bu kafede geçirdiğimiz zaman, bir kedi veya baykuş kafesine gitmekten çok daha farklıydı. Bu Lovotlar dikkatinizi çekmeye programlanmışlar, onlarla ne kadar hızlı duygusal bağ kurduğunuza şaşıracaksınız. İncitilmiş yüzleri görmezden geliniyormuşlar gibi hissedip hissetmediklerini size anlatacaktır. Ve kayıtlara geçsin, bir robotu kıskanmanın nasıl bir şey olduğunu ilk defa deneyimledik.

Lovot-6

Görsel: Sumikai

Lovot Kafe nerededir?

Lezzetli biraz kahve ve sıradan bir yemekle geleceği deneyimlemek ister misiniz?

LOVOT Cafe & Store

2-26-2, Kichijoji-honmachi, Musashino City, Tokyo

Açılış saatleri: 10:00 – 20:00 (Rezervasyon gerekli ve internet sitesinden yapılıyor.)

Grup başına 70 dakika (Lovotlarla 20 dakika oynamak dahil)

Şu anda LOVOT sadece Japonya’da mevcut.

Paylaş
User Avatar
Yazar: Gintoki
20 yaşında Görsel İletişim Tasarımı öğrencisi. Boş zamanlarında Japonca öğrenmeye ve Manga çizmeye çalışır.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir