Japonya’ya Yolculuk – Kyoto Akvaryumu

Bugünkü yazımda Kyoto Akvaryumundan bahsedeceğim

Bugünkü yazımda Kyoto Akvaryumundan bahsedeceğim. Kyoto istasyonunun önünde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir tane harita var. Bu haritada da balık simgesi ile akvaryumun yerini gösteriyor. Ben de bu haritanın resmini çekip yürüyerek gitmeye başladım. Bir ara haritaya bakmama rağmen tam olarak nerede olduğumu anlayamadım ve bir Japon’a sordum. Zira köprü gibi bir yerden geçtim ve düzensiz bir yapı vardı. Neyse sonuç olarak akvaryuma geldim.

Kyoto Akvaryumu

Yukarıdaki haritanın sol kenarında balık simgesi ile gösterilen Kyoto Akvaryumunu görüyorsunuz. Bir tane parkın içinde yer alıyor. Motosiklet otoparkı da mevcut. Ben gittiğim sırada bir sokak kedisi gördüm. 2 tane Japon kadın kedinin resmini çekiyordu. Ben ise kediye yavaşça yaklaştım ve sevdim. Ben sevince Japon’lar da yanıma gelip sevip daha yakından resimlerini çektiler.

Kyoto Akvaryumu

Bir resim daha 🙂

Kyoto Akvaryumu

Neyse gelelim konumuza. Aşağıda akvaryumun girişini görüyorsunuz.

Kyoto Akvaryumu

Sanmayın ki akvaryum bedava 🙂 Öğrenci indirimi mevcut. Ben de Arc academy giriş kartımı göstererek indirim aldım.  Fiyatlar aşağıdaki gibi:

Kyoto Akvaryumu

Kyoto Akvaryumu

1550 yen ödedim ve biletimi aldım.

Kyoto Akvaryumu

İçeride sanmayın ki sadece balık var. İçeride yemek yiyebileceğiniz bir kafe, oyuncak dükkanı ve minik bir tren müzesi de mevcut. Önce şu trenlere bir bakalım. Benim çok hoşuma gitmişti 🙂 Ben sanki bu kısımla ilgili daha fazla resim çekmiştim ama ne hikmetse sadece 5 resim varmış telefonda.

Gelelim oyuncakçı dükkanına. Buradaki mağazada içeride göreceğiniz balıkların oyuncakları var. Bazı yapboz şeklinde bazıları peluş ayı gibi. Çok sevimliler baştan söyleyeyim 🙂

E artık gelelim balıklara. Balıkların bulunduğu akvaryumda oradaki balık hakkında bilgi veren yazılar mevcut. İçeride benim büyüklüğümde yengeçler de vardı. İçerisi karanlık olduğu için resimlerin çoğu karanlık. Gideceğiniz zaman göreceğiniz balıklar ahan da şunlar:

Bugünkü yazımız da bitti 🙂 Sonraki yazıda görüşmek üzere.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Japonya’ya Yolculuk – Kyoto Akvaryumu"

  1. Teşekkürler ) güzel bir yazı ve paylaşım ). Sayın Karolla Sensei gelirken güzel bir hediye getirirsiniz umarım )

Mesaj At