Japonya’ya Yolculuk – Kyoto City Zoo

Japonya'dan döneli 6 gün oluyor. Oradayken hayvanat bahçesine gitmiştim

Japonya’dan döneli 6 gün oluyor. Oradayken hayvanat bahçesine gitmiştim. Tembellikten yazı yazma şansım olmamıştı. Bugünkü yazımda kyoto hayvanat bahçesine değineceğim. Buraya gitmek için 5 numaralı otobüse binip okazaki doubutsuen durağına inmeniz yeterli. Benim evim buraya çok yakındı. İlk gittiğimde kapanmıştı ve içeri giremedim. Ben de geri dönmek zounda kalmıştım. Hatta dönerken hayvanat bahçesinin önünde bir adam arabayla takoyaki satıyordu, ondan takoyaki aldım. İlk kez o gün yedim ve gayet güzeldi. Fakat ahtapot eti sert bir etmiş. Bu yüzden farklı etlerle yapılırsa daha iyi olabilir diye düşünüyorum. O zaman da adı takoyaki olmaz ama neyse 🙂

Hayvanat bahçesine girerken öğrenci indirimleri de mevcut. Ben 600 yen ödedim ve girdim. Bilet aşağıda:

Kyoto City Zoo

Hayvanat bahçesinin önünde hangi hayvanın nerede olduğunu gösteren bir pano var. Orayı rehber edinebilirsiniz. Zira içerisi gerçekten çok büyük. İçeride kafe de mevcut. Yemek falan yiyebilirsiniz.

Kyoto City Zoo

Ben en çok gergedan görmek istedim fakat göremedim. Çıkışta görevliye sordum ve olmadığını söyledi. Gördüğüm bir kaç hayvana değinmek istiyorum:

Kaplan

Kyoto City Zoo

Bu kaplan bana biraz zayıf gibi geldi ama cidden çok büyüktü. Cama doğru geldiğinde kafasının benim göbeğimden büyük olduğunu fark ettim. Benim göbeğim de pek küçük sayılmaz 🙂 Bu sırada hepimiz ürktük. Yanımdaki Japon adam kowai (korkunç) deyip gitti. Ben de o sırada korkudan resmini çekemedim valla 🙂

Su aygırı

Kyoto City Zoo

Maşallah bıldır bıldır bir hayvan. Yalnız ebat olarak filden sonra gördüğüm en büyük hayvan buydu. Bu kadar büyük bir şey beklemiyordum. Gerçekten devasaydı.

Ayı

Kyoto City Zoo

Şimdi toplu halde resimleri görelim:


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Japonya’ya Yolculuk – Kyoto City Zoo"

  1. hocam burası son seferiniz miydi?

Mesaj At