Japonya’ya Yolculuk – Eskici Sowgenbrocante

Tamamen tesadüf eseri girdiğim bir dükkanın eskici olduğunu gördüm. Antika ürünler de mevcut. Çoğu ürün farklı ülkelerden gelmiş.

Sowgenbrocante
Sowgenbrocante

Tamamen tesadüf eseri girdiğim bir dükkanın eskici olduğunu gördüm. Antika ürünler de mevcut. Çoğu ürün farklı ülkelerden gelmiş. Danimarka, Fransa gibi. Gittiğimde içeride 1 kişi vardı. Onda Türkiye’den geldiğimi ve resim çekip çekemeyeceğimi sordum. İzin verince 60 küsur resim çektim. Japonya’ya geldiğimden beri beni en çok heyecanlandıran yer burası oldu. Dükkanın içindeki eski eşya kokusu müthişti. Sürekli koklayıp durdum. Buraya geldikten sonra okulda Çinli bir arkadaşım (geçen gün köpek eti yediğini de öğrendim) ile buraya tekrar geldik. Ninesi için bir tane hediye tabak aldı. Tabak morlu renklerde eski bir tabak. Fiyatı yaklaşık 7000 yen civarıydı. Kargo ile Çine gönderdiği için resmini çekemedim maalesef 🙁 Antikacıda da çekmek aklıma gelmedi. Facebook ve twitter sayfaları da var. Oradan takip edebilirsiniz.

sowgenbrocante-1

Burada sanırım 3 kişi çalışıyor. Bir tane de beyaz minibüsleri var. Eşya falan taşıyorlar onla. Gelelim çektiğim resimlere ve konuyu kapatalım.

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir