Japonya’da gidilmesi gereken 8 akvaryum

Japonya'daki sular ile ilgilenen herkes için, çok şaşırtıcı akvaryumlar hem keyifli hem de eğlendirici olacaktır

Ben Japonya’ya gittiğim zaman Kyoto’daki akvaryuma gitmiştim. Açıkçası oradaki akvaryumda devasa balık türleri bulunmuyordu. En büyük sanırım yunustu. Aşağıdaki akvaryumları da ziyaret etmeye niyetliyim kısmet olursa. Deniz yaşamı ve özellikle Pasifik okyanusunun çeşitliliği ve Japonya’daki sular ile ilgilenen herkes için, çok şaşırtıcı akvaryumlar hem keyifli  hem de eğlendirici olacaktır. Bu nedenle eğer şansınız varsa buralara gidin.

Churaumi Aquarium, Okinawa

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Okyanus Expo Parkı’nın bir parçası olan Churaumi, Japonya’daki en iyi Akvaryum ve Okinawa’ya gelen tüm ziyaretçiler için görülmesi gereken bir yerdir. Dünyanın en büyük tanklarından biri olan Kuroshio Tankı, adını şimdilerde Okinawa’nın deniz yaşamındaki geniş çeşitliliğine ev sahipliği yapan sıcak Kuroshio akıntısından aldı. Bu tank , dev balina köpekbalıkları ve manta ışınlarının en muhteşem sergileri arasında bulunduğu bu çeşitliliği yansıtıyor. Çoğu yeri ziyaret etmenin en kolay yolu, Motobu Yarımadası’na olan arabadır. Aksi takdirde, Yanbaru Ekspres Otobüs, havaalanını ve Nara şehir merkezini Churaumi birbirine bağlar; 2 saatlik yolculuk ise yaklaşık 2,000 Yendir. Akvaryum giriş ücreti ¥1,850.

Kaiyukan – Osaka Aquarium

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Japonya’nın en iyi ikinci akvaryumu olarak düşünülen,  Kaiyūkan’ın deniz yaşamı Pasifik Limanının onbeş belirli bölgesini temsil eden tanklarda barındırılıyor. Orta Pasifik tankı dokuz metre derinliğindedir ve bir balina köpekbalığına ev sahipliği yapmaktadır. 8. kattan başlayarak, ziyaretçiler yavaş yavaş orta deponun çevresindeki zeminden döne döne gidiyor. Bazı tanklar birkaç katı kapladığı için, canlıları farklı derinlik ve bakış açılarında görebilirsiniz. Osaka Akvaryumu, Chuo metro hattındaki Osakako İstasyonu’nda bulunmaktadır ve giriş ücreti 2.300 € dur.

Aquamarine Fukushima, Iwaki

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Bu akvaryum, güneydeki Kuroshio Akımı ile Fukushima kıyılarında buluşan Kuzey Oyashio Akıntısı arasındaki akım ripini temsil eden geniş bir üçgen tanklı, büyüleyici bir akvaryumdur. Diğer bölümler, tropikal Asya’dan, soğuk Okhotsk denizinden, nadir görülen balık ve deniz canlılarını ve fok ve deniz aygırı gibi deniz memelilerini sergiler. Bu akvaryuma en kolay Yumoto’dan bir otobüs ile  ya da JR Joban hattındaki Izumi istasyonları ile ulaşabilirsiniz.Giriş Ücreti ; ¥1,800.

Marine World Uminonakamichi, Fukuoka

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Kyushu ziyaretçileri Uminonakamichi Seaside Park ve Deniz Dünyasını seviyorlar. Akvaryumun büyük yedi metre derinliğindeki ana tankı, çeşitli türlerde 120’den fazla köpekbalığı dahil olmak üzere çok çeşitli deniz yaşamı özellikleri taşımaktadır. Ayrıca, yunusları ve deniz aslanlarını beslemeyi deneyebileceğiniz bazı açık hava tankları da vardır. Uminonakamichi İstasyonu (JR Kashii Hattı), parkın girişinin hemen dışındadır. Akvaryum ücreti ¥2,160.

Port of Nagoya Public Aquarium, Nagoya

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Aynı zamanda Japonya’daki en iyi akvaryumlarından birinin sergisi, iki büyük bina boyunca uzanır ve yunuslar, orklar ve beluga balinaları gibi denizel memelilere ve Japonya ile Antarktika arasındaki beş su bölgelerinden gelen deniz yaşamına sahiptir. Nagoya Port’un turistik mekanları, Meiko Metro hattının başlangıç istasyonu olan Nagoyako İstasyonu’na yürüme mesafesindedir. Diğer faaliyetleri de kapsayan kombo bilet ; ¥ 2,000, ya da ¥ 2,400.

Sunshine Aquarium, Tokyo

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Etkileyici 60 katın bir parçası olarak Ikebukuro’daki Günışığı Şehri Akvaryum’u, başınızın üzerinde yüzen denizaslanları manzarası ile son derece popüler olan Sunshine Su Halkası ve neredeyse gerçeküstü güzelliği ile Denizanası Tüneli’ni de dahil ederek “Gökyüzündeki Vaha” olarak 2011 yılında yeniden düzenlenmiştir. Sunshine Şehri, yürüyerek Higashi-Ikebukuro Istasyonu’ndan ( Tokyo metrosu Yurakucho hattı) üç dakika, Ikebukuro İstasyonu’ndan (JR, Tokyo metrosu, Seibu ve Tobu hatları) sekiz dakika ve Higashi-Ikebukuro 4 Chome İstasyonu’ndan (Toden Arakawa Hattı) dört dakika sürer. Giriş ücreti 2.000 Yen’dir.

Sumida Aquarium, Tokyo

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Tokyo Skytree Şehir kompleksinin cezbedicilerinden biri olan güzel bir şekilde dizayn edilmiş bu akvaryum, 5. ve 6. katlarında 10.000′ i aşkın deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır.  Akvaryumun Japonya’daki 350k litrelik en büyük iç mekan tankı, penguenlere ve kürklü foklara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ziyaretçilerin hayvanları neredeyse her açıdan görebilmesine izin veren bir şekilde dizayn edilmiştir. Buna ek olarak, akvaryum etkileyici bir denizanası sergisi özelliğine de sahiptir. Ulaşım, Tokyo Skytree İstasyonundan (Tobu Isesaki Hattı) ve Oshiage İstasyonundan (Asakusa Metro İstasyonu , Hanzomon Metro İstasyonu ve Keisei Oshiage Hatları) sağlanır. Geçiş ücreti 2.050 Yen’dir.

Tokyo Sea life Aquarium

gidilmesi gereken 8 akvaryum

Tokyo şehir merkezinin en büyük parkı olan Kasai Rinkai Kōen’in bir parçası olan Tokyo Körfezi’nin doğal ortamını korumak için arazi üzerine kurulmuş olan akvaryumun ana tankı, ton balığı, palamut, köpekbalığı gibi çeşitli balık türünü kapsayan merkezi bir görüntüleme alanına sahiptir. Aynı zamanda Penguen ve deniz kuşları sergileri de bulunmaktadır. Ayrıca bu güzel park ziyaretçilerine  bahçeler, çimenler ve plajlar ile bir deniz kuşu kutsal alanı boyunca çeşitli yürüyüş parkurları sunmaktadır. Park, JR Keiyo Hattı üzerindeki Kasai Rinkai Kōen İstasyonunun yanında, Tokyo İstasyonundan sadece 15 dakika (¥210 ) uzaklıktadır. Akvaryumun ücreti inanılmaz bir değer olan ¥ 700dir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Japonya'da gidilmesi gereken 8 akvaryum"

Mesaj At