Güney Kore’deki Koreli çift kültürü hakkında eğlenceli gerçekler

Korelilerin çift kültürü ilginç ögeler barındırmakta. Hadi Koreli çiftlerin eğlenceli ilişkilerine bir göz atalım!

Koreli Çift
Koreli Çift

Koreli çiftler yıldönümlerini kutlamayı, yemek paylaşmayı ve birlikte bir şeyler deneyimlemeyi seviyorlar. İşte Kore’deki Koreli çift kültürü hakkında bazı eğlenceli gerçekler!

Koreli Çiftler
Koreli Çiftler

Çiftlere özel birçok eşya vardır!

Kore’de aynı veya benzer şekilde giyinen çiftler çok görülür ve bu uyumlu kıyafetlerle karşılaşılma onlar için normaldir. Sokaklarda sıklıkla “çift tişörtlerinin” satıldığını, çiftlerin aynı tip spor ayakkabılarla dolaştığını, hatta bazılarının aynı renkte kıyafet kombinasyonu yapıp giydiğini görebilirsiniz, hatta aynı telefon kılıfı tasarımını paylaştıklarını da fark edebilirsiniz. Bu, etrafınızdaki insanlara şık bir çift olduğunuzu göstermenin eğlenceli bir yoludur. Kore’de sevimsiz bir çift olmak yerine bu onlar için bir norm.

Koreli çiftler daha fazla yıldönümü kutluyor!

Koreli çiftler aylık ve yıllık yıldönümlerinin yanı sıra birlikte oldukları günleri de sayıyorlar! Bu, bir tarih sayma uygulaması indirilerek kolayca yapılabiliyor. 100. gün yıldönümü, resmi bir ilişkiye başladıkları ilk günden itibaren en büyük kutlamalardan biridir. 100. günün ardından 200., 300., 500. ve 1000. gün yıldönümleri de randevuyla kutlanacak özel günlerdendir!

Tıpkı batıda olduğu gibi onlar da 14 Şubat’ta Sevgililer Günü’nü kutluyorlar. Ancak işleri biraz farklı yapıyorlar. Kızlar erkek arkadaşlarına vermek için çikolata satın alır veya hazırlarlar ve diğer arkadaşları da birbirlerine çikolata verirler. Bir ay sonra erkekler Beyaz Gün’de kızlara geri veriyorlar.

Çift Yüzükleri

Koreli çiftler aynı yüzükleri alıyor ve bunlara çift yüzükleri deniyor. Genellikle 100. günün ardından veya ciddi bir ilişki içinde olduklarını göstermek istediklerinde çift yüzükleri almaya giderler. Bu yüzüklerin bir servete mal olması gerekmiyor ancak çoğu çift, iç kısmına isimlerinin kazındığı şık bir tasarıma sahip olmak istiyor.

Kore’deki buluşma noktaları

Koreliler çiftler hatta arkadaşlar için pek çok eğlenceli ve havalı fikirler bulunuyor! Özellikle Seul’de yaşarken, Seul’ün sunduğu tüm yeni trendlerden ve aktivitelerden sıkılmakta zorlanırsınız. Koreliler internet siteleri olan Naver’da arama yapıyor (Kore’nin 1 Numaralı Web Portalı, Google’a benzer) sosyal medyayı takip ediyor ve yeni fikirler edinmek ve trendlerin ne olduğuna dair güncellemeler almak için flört uygulamalarını indiriyor. Birlikte yeni aktiviteler denemek Kore’de çok yaygın olan bir duurmdur.

İşte Kore’deki buluşma noktalarına bazı örnekler:
  • Temalı sergilerde veya kafelerde fotoğraf çekimleri.
  • Board Game kafeleri ve VR oyun odaları!
  • Sanat ve el sanatları dersleri: Kendi mumlarınızı, sabunlarınızı, seramiklerinizi, balçıklarınızı vb. tasarlayabilirsiniz.
  • Bir tarot kartı çadırında ve Kore falcılığı yapan “Saju Café”de falınızı öğrenin.
  • Ekip çalışmanızı bir kaçış odasında test edin!
  • Bir dağa tırmanmak! Kore’de çok sayıda yürüyüş parkuru ve zirvede muhteşem manzaralar var!
  • Bir beyzbol maçı izleyin! Atmosfer harika oluyor, ayrıca tavuk ve bira yiyip favori takımınıza tezahürat yapabilirsiniz.
Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir