Beelzebub anime tanıtımı

Beelzebub bir iblis prensidir ve dünyaya, dünyayı yok etmek amacı ile babası İblisler Kralı tarafından gönderilmiştir

Merhaba arkadaşlar. Hayatımın ilk anime tanımını yapmaya fırsat veren Asialogy sitesine öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Lafı fazla uzatmadan direkt olarak animeyi tanıtmaya başlayayım.

Yapım yılı:  2011

Yazar, çizer: Ryuuhei Tamura (田村隆平)

Tür: Fantastik, büyü, komedi

Bölüm: 60 (anime) 240 (manga)

Beelzebub ilk olarak 2008’de Shounen Jump’da one shot olarak yayınlandı. Yayınlandıktan sonra Golden Future Cup ödülünü kazandı ve serileştirilerek 2009’da manga olarak yayınlanmaya başlandı. 2011’de ise anime olarak yayınlandı ve 60. bölümde final yaptı. Mangası ise 240. Bölümde sonlandı.

Beelzebub fantastik – komedi türünde bir animedir. Anime, başrol olan Oga Tatsumi (男鹿辰巳)’nin her ağladığında etrafına güçlü bir elektirik akımı veren Beelzebub adındaki bebeği, nehirden kurtardığı ve bir dünyalar arası transfer aracı olan Alain Delon (アランデロン) aracılığı ile bulur ve daha sonra bebek Oga’nın sorumluluğuna geçer ve olaylar bu bebeğin bulunması ile başlar. Oga, Ishiyama (いしやま) lisesinde okuyan aksi, kendinden başka kimseyi düşünmeyen ve kavga aşığı biridir. Beelzebub ise bir iblis prensidir ve dünyaya, dünyayı yok etmek amacı ile babası İblisler Kralı tarafından gönderilmiştir.

Ishiyama lisesi belalı bir lisedir ve tüm serseriler ipsiz sapsız elemanlar burada toplanmıştır. Oga kısa süre içinde lisedeki güçlü öğrencilerin haklayarak en güçlü kişi haline gelir ve artık ünü Ishiyama’ya yayılmıştır. Beelzebub iblis olması hasebiyle kötülüğü sever ve Oga’yı da bunun için seçmiştir. Oga ise kendinden daha zalim kötü ve güçlü birini bulup Beelzebub’ı başından def etmeye çalışır fakat karşısına çıkan kişilerin hiç birinde Oga’da bulunan potansiyel yoktur.

Hilda (ヒルダ) Beelzebub’ın hizmetkarıdır. Beelzebub’ın amacını gerçekleştirmesine yardım etmekten başka hiçbir şeyi umursamaz. Beelzebub’ın gücünü daha efektif kullanabilmesi ve gücünü daha da artırabilmesi için bir insanla birleşmesi gerekir bundan dolayı, Hilda Beelzebub dışında Oga’ya da kılavuzluk yapar ve ona bebeğe bakma konusunda yardım eder. Bebek ve Oga giderek birbirlerine daha sıkı bağlanır ve Oga’nın da bebeği başkasına verme ihtimali giderek düşer.

Oga, daha sonra yolları sürekli kesişecek olan Kunieda Aoi  (国枝葵) ile karşılarşır. Kunieda ayrıca Red Tails adındaki grubun lideridir. Bu grup Ishiyama lisesinin korkulan ve en güçlü grubudur. Bir de Takayuki Furuichi (古市貴之) adındaki eleman var ki bu eleman Oga’nın tek yakın dostu. Küçüklüklerinden beri beraberler ve her maceraya birlikte katılırlar. Oga Furuichi istemese bile onun bir şekilde olayların içinde bulunmasını sağlar.

Anime hakkında biraz daha bilgi verirsem spoiler’lara kadar gireceğim bundan dolayı animeyi genel bir biçimde tanıtmaya çalıştım elimden geldiğince. Zaten 2 3 bölüm izledikten sonra animeyi zevkle izleyeceğinizden eminim. Animeyi 5 6 arkadaşıma önerdim ve hepsi de bi solukta bitirdi animeyi. Her bölüm gülme garantisi veren bu animeyi eminim çok seveceksiniz. Bir başka anime tanıtımımda görüşmek dileği ile esen kalın (haber sunucusu gibi oldu).

BEELZEBUB FRAGMAN


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


1 Yorum "Beelzebub anime tanıtımı"

  1. bu animeyi 4 kere bitirdim harika anime canın sıkıldığında aç izle herhangi bir bölümü :)))

Mesaj At