14 Şubat için 5 romantik anime

Günün anlam ve önemine özel 5 romantik anime

Bir Sevgililer Günü daha geldi hatta geçiyor bile… Elinizi çabuk tutup, günün anlam ve önemini daha iyi kavramak için bu serilerden birini izleyin, pişman olmayacaksınız 🙂

Dikkat: Tanıtımı yapılan animeler dünyayı tozpembe görme tehlikesi içermektedir. Doz aşımına dikkat ediniz:)

Kimi Ni Todoke


Tür: Romantizm, Okul, Komedi

Yapım Yılı:  2009

Bölüm Sayısı : 25

KONUSU


Uzun siyah saçları, solgun beyaz teni ve sessiz kişiliği yüzünden adı Sadako (Halka filminden) olarak anılan Kuronuma Sawako‘nun tek isteği herkesle arkadaş olmaktır. Ancak, etrafta onun hayaletleri görebildiği ve gözlerine üç saniyeden fazla bakan herkesin başına kötü bir şey geleceği dedikoduları dolaşırken işi biraz zordur.

Günün birinde, okulun en popüler çocuğu Kazehaya Shouta‘nın Sawako ile konuşması, genç kızın hayatını birdenbire değiştirecek, minnet, hayranlık ve imrenme duyguları yerini yavaş yavaş dünyanın en saf aşkına bırakacaktır.

Kahramanların masumiyeti kalbinizi titretecek, beceriksizlikleri ise dizlerinizi dövdürecek 🙂 Sawako’nun çabalarını, kimi zaman kahkahalarla kimi zaman gözyaşları ile izlerken, kendinizi onların yerine koymak hiç zor olmayacak…

Serinin mangası, 32. Kodansha Manga Ödülleri’nde de En İyi Shoujo ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Japonya’ da yapılan anketlerde Japonya’nın en çok istediği Live-action seçilmiştir.

İtazura Na Kiss


Tür: Komedi, Romantizm

Yapım Yılı :2008

Bölüm Sayısı: 25

KONUSU


Aihara Kotoko, liseye başladığı gün, açılış töreninde konuşma yapan zeki ve yakışıklı Irie Naomi‘yi görür görmez aşık olur. İki yıl boyunca bu aşkını saklamayı başaran Kotoko, en sonunda İrie‘ye açılmaya karar verir. Fakat işler istediği gibi gitmez ve Irie tarafından reddedilir.

Kotoko, “Aptal kızlardan hoşlanmam.” diyerek kendisini reddeden Irie‘den umudunu kesmiştir.

Babasıyla beraber yeni evlerine taşındıkları gün, ufak çaplı bir deprem meydana gelir. Pek çok insanın farkına bile varmadığı bu deprem yüzünden Kotoko’nun evi yıkılır.

Kalacak bir yer bulana kadar babasının bir arkadaşı, onları evine davet eder. Kaderin bir cilvesi olarak babasının arkadaşı Irie’nin babasından başkası değildir. Irie’yi unutmaya çalışırken onunla aynı evde yaşamak zorunda kalan Kotoko’nun işi hiç kolay olmayacaktır.

Kaçan kovalanır değil mi? 🙂 İtazura na Kiss‘i izlerken Kotoko’nun saflığı ve Irie’nin soğukluğu, siz fark etmeden önce sizi ele geçirmiş olacak ve başından ayrılmak istediğinizde, artık çok geç olduğunu anlayacaksınız…

Mangakasının talihsiz ölümü üzerine tamamlanamayan bu seri, günümüzde yayınlananan pek çok romantik-komedi türü mangaya ilham kaynağı olmuştur.

Kaichou wa Maid-sama!


maid-sama-kaichou

Tür: Romantizm,Komedi,Okul

Yapım yılı: 2010

Bölüm sayısı: 24+2

KONUSU


Erkek lisesi olarak hizmet veren Segai Lisesi,kısa bir süre önce karma eğitime geçmiştir. Halen azınlık olarak bulunan kız öğrenciler, eski alışkanlıklarını bırakmak istemeyen erkek öğrenciler karşısında zor durumda kalmaktadır. Bu gidişe bir son vermek isteyen Ayuzawa Misaki, çok çalışıp okul başkanı olmaya hak kazanır. Başa geldiği günden itibaren, okulu kızlar için daha yaşanır bir hale getirmeye ve erkeklere hayatı zindan etmeye yemin eder.

Ailesinin maddi durumu kötü olan Misaki, eve yardımcı olmak için part-time çalışmaktadır. Fakat bu işten kimsenin haberi olmamalıdır. Çünkü Misaki, bir cos-play kafede hizmetçi olarak çalışmaktadır ve bu halde görülürse okuldaki saygınlığının yerle bir olmasından çekinmektedir.

Misaki’nin kabusu ise okulun en popüler çocuğu Usui Takumi tarafından iş yerinde görülmesi ile başlar. Acaba Usui bu sırrı Misaki’yi tahtından indirmek için mi kullanacak yoksa kendine mi saklayacaktır?

Yayınlanan ilk bölümünden itibaren, hatırı sayılır bir hayran kitlesi oluşturmuş olan Kaichou wa Maid-sama!, sizlere karnınızı ağrıtacak kadar kahkaha ve içinize işleyecek bir romantizm vaat ediyor..

Vampire Knight


Tür: Romantizm, Doğaüstü Güçler, Vampir

Yapım Yılı: 2008

Bölüm Sayısı: 13

KONUSU


Anıları karlı bir kış gecesi ile başlayan Yuki Cross, beş yaşından önceki hayatı ile ilgili hiç bir şey hatırlamamaktadır. Beş yaşında bir vampirin saldırısına uğramak üzereyken, safkan bir vampir olan Kuran Kaname tarafından kurtarılan Yuki, yine Kaname tarafından Cross Okulu‘nun müdürüne emanet edilir. Aradan 10 yıl geçmiş ve Yuki liseye başlamıştır. Cross Okulu’nda sınıflar ikiye ayrılmıştır; Gece ve Gündüz sınıfı.

Gündüz sınıfının aksine, Gece sınıfı vampirlerden oluşmaktadır ve bu iki sınıfın güvenlik nedeni ile birbirinden ayrı tutulması gerekmektedir. Bu görev Yuki ile yine onun gibi Müdür Cross‘un büyüttüğü ve ailesi vampirler tarafından öldürülen Kiryuu Zero tarafından yerine getirilmektedir. Çünkü bu ikisinin dışında, Gece sınıfının vampirlerden oluştuğunu bilen kimse yoktur.

Gece sınıfının başkanı, 10 yıl önce Yuki‘nin hayatını kurtaran Kuran Kanamedir ve Yuki‘ye karşı garip bir ilgi duymaktadır. Yuki ise ona duyduğu minnetin yerini aşka bıraktığını çoktan anlamıştır.

Dünya çapında büyük şöhret kazanan seri, bu sene içerisinde yayınlanacağı konuşulan 3.sezonu ile kaldığı yerden kalpleri fethetmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Toradora!


Tür: Romantizm, Komedi, Okul

Yapım yılı: 2008

Bölüm Sayısı: 25

KONUSU


Annesi ile beraber yaşayan, oldukça iyi huylu ve sevimli bir genç olan Ryuuji Takasui, ona sert ve belalı biri havası veren yüz ifadesi nedeniyle çevresi tarafından dışlanmaktadır. Liseye devam eden Ryuuji, okulun ilk günü yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir. Her şey yolunda giderken, birden “okulun en tehlikeli yaratığı” ve “avuç boyutlu kaplan” olarak bilinen Taiga Aisaka‘ya çarpar.

Ufak tefek fakat oldukça vahşi bir kız olan Taiga’nın da kendisi gibi arkadaş çevresi hatta ailesi tarafından dışlanmış biri olduğunu fark etmesi uzun sürmez. Ryuuji’nin yakın arkadaşı Yuusuke’ye aşık olan Taiga, aşklarına ulaşabilmek için güçlerini birleştirmeyi teklif eder.Başta kavga ile başlayan ilişkileri zamanla yerini dostluğa ve sevgiye bırakacaktır.

Kahkaha? Evet!

Romantizm? Evet!

2007 yılında yayımlanan light-noveli ile en iyi romantik-komedi dalında ödül alan Toradora!, kendi kategorisi içinde konusu ve çizimleri ile öne çıkmayı başarmış bir yapım. Kesinlikle çok eğleneceksiniz!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


10 Yorum "14 Şubat için 5 romantik anime"

  1. duygu tufanı yaşamak için clannd izleyin

  2. mirai nikki de çok güzel tavsiye edrim hem aş hemde korku bana göre

  3. Arkadaşlar bunların yanında romantik komedi olan special a aslında kısa ama zevkli bisiy hikayesi 2 gencin yarisma duygusu tabi baska duygularda var (hınzır gülüş)

  4. 14 şubat geçti yaa seneye artık :DDDD

  5. Benim izlediğim en romantik (bence) anime sukitte ii na yo 13 bölüm tavsiye ederim

  6. Hepsini izledim ve hepsi de kaliteli animeler. Herkese tavsiye ederim

  7. İtazura Na Kiss izlediğim ilk animeydi:) Tam bir kahkaha tufanı:D

  8. ama ben bunların hepsini izledim 🙁 romantik yeni animeler arayıp duruyorum. çok komikve romantik olan bir anime önerisi de benden: lovely complex 😀

Mesaj At