Yabancılar için 4 garip Japon yasası

Japonya ortalama bir yabancının alışık olmadığı geleneklere sahiptir

Japonya ortalama bir yabancının alışık olmadığı geleneklere sahiptir. Ayrıca geleneklerinin olmasına karşın; ülke, diğer ülkelerden farklılığı olan çeşitli yasalara da sahiptir. Biz  ‘Yabancıların Japonya’daki en habersiz oldukları yasalar nelerdir?’ sorusunun sorulduğu Reddit thread’a göz attık ve ülkenin en şaşırtıcı yasalarını tanımak için kendi araştırmamızı yaptık.

1 Yabancıların Pasaportları Her Zaman Üstlerinde Olmalı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’na göre Japonya yasaları polise sokakta herhangi bir zamanda herhangi birini kimliğini görmek için durdurmasına izin verir.Bu nedenle yabancılar pasaportlarını her zaman taşımalılar; böylece kimliklerini ispat edebilirler. Eğer pasaportsuz yakalanırsanız tutuklanabilirsiniz.

2 Japonya’da Yasadışı; ABD’de Yasal Olan Bazı Reçetesiz İlaçlar

ABD Dışişleri Bakanlığı; Japon yasaları, Japonya’da yasal olarak kabul edilen bazı reçetesiz ilaçların bir iki aylık tedariği için Amerikalılara izin verdiğini, Japonya’da yasal olarak kabul edilmeyen ilaçlar, ABD’de yaygın olduğunu söyler. Japonya’da uyarıcı içeren herhangi bir ürün (pseudoephedrine) kanun dışıdır – bu sinüs ve alerji ilaçlarının yanında nefes alma cihazını da içerir, örneğin Sudafed.

Bu, ABD’deki Japon Konsolosluk ve Elçiliğinin Japonya’da yasal olan ya da olmayan ilaçların tam listesine sahip olmadığı için, Japonya’da hangi ilacın yasal olduğunu anlamak için zor olabilir. Eğer Japonya’ya ilacın herhangi bir türünü getiyorsanız; doktordan olan reçeteyi ve ilacın amacını açıklayan bir belge getirdiğinize emin olun.

3 Sigara İçmeye Çoğu Restoran ve Barlarda İzin Verilir; Fakat Açık Havada Her Yerde İzin Verilmez

Sigaranızı yakmadan önce oranın sigara içmek için yasal olduğuna emin olun.

Japonya’da, yakın zamana kadar, sigara içenlerin hemen hemen her yerde sigara içecekleri lüks yerleri vardı (içeride ve dışarıda) ve tütün Japonya’da diğer ülkelerden daha ucuz olduğu için her zaman yaygın oldu. Halbuki The Japan Times’a göre son yasalar, sigara yakmayı bazı kentsel kamusal alanlarda yasadışı hale getirmişti. Bu, şimdi sigara içenler ve içmeyenler için tasarlanmış alanları, sadece sokağı değil; aynı zamanda restoran ve barları da kapsar.

4 garip Japon yasası

4 Japonya’da Sokakta İçki İçmek Yasaldır

İnsanlar Tokyo’da Hanami’yi kutluyor.

4 garip Japon yasası

ABD’nin aksine Japonya’da açık konteyner yasaları mevcut değildir. Ülkede halka açık alanlarda yemek yenmesi veya içki içilmesi iyi karşılanmamasına rağmen bu yasaldır. Hatta orada sake veya bira sunan otomatik satış makinaları ve dışarıda içki içmeyi kapsayan geleneksel festivaller vardır, örneğin; katılımcıların çiçek açan kiraz çiçeklerinin altında piknikte eğlendiği Hanami.

Ayrıca, eğer sokakta içki içiyorsanız, park veya plajda; her zaman saygıyla hareket etmek ve çok fazla dikkat çekmemek iyi fikirdir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 Yorum "Yabancılar için 4 garip Japon yasası"

  1. Japonyada sokakta içki içmek yasaldır
    Türkiyede de yasal zaten yasal değilsede kimse bir şey demiyor antalya alanyada hep sokaklarda elinde bira şilesi olan adama raslarsın

  2. Japonyaya gecen ocak ayinda gitmiştim nasipse 3 ay sonra tekrar gidecegim sigara acik alanda icilmiyor ama smoking area bolumu olan yerlerde iciliyor birde anlamadigim kendilerini farkli gorduklerini düşünüyorum diger milletlerden.kesinlikle cok saygili bir millet ve cok yardimseverler. Marketlerde avmlerde yapacaginiz tum alisverislerde parayi bizdeki gibi masa ustune degil bir kase icine bırakıyorsunuz 🙂 ve kasalari degisik bankamatik gibi 🙂 yazmakla bitmez sanirim imkani olan herkesin gitmesi gerekli..ayrica japoncayi temelden sizden öğrendiğim icin cok mutluyum iyiki bu siteyi ve abdurrahman hocayi tanima ve bulma firsatim oldu.. ありがとう ございましひた ??

  3. Yanılmıyorsam bir de eğer Japonya vatandaşı değilseniz gece klüplerinde de çalışma imkanınız olmuyor (çalışmayın da zaten).

Mesaj At