Uzumaki mangası

Japonca Spiral anlamına gelen Uzumaki (うずまき), mangada anlatıldığı üzerine küçük bir Japon kasabası olan Kurouzu (黒渦) ‘da geçmektedir. Kurouzu’nun kelime anlamı Kara Deliktir.

Uzumaki mangası
Uzumaki mangası

Eser 1998 yılında Junju İto tarafından çizilmiş ve yazılmıştır. Toplam 3 ciltten oluşmaktadır. Oldukça başarılı ve ilginç bir eserdir. Junjo İto adını korku mangalarıyla duyurmuş ve mangalarının büyük bir kısmı film haline de getirilmiştir.

Başlıklar

Japonca Spiral anlamına gelen Uzumaki (うずまき), mangada anlatıldığı üzerine küçük bir Japon kasabası olan Kurouzu (黒渦) ‘da geçmektedir. Kurouzu’nun kelime anlamı Kara Deliktir. Hikayemiz Kurouzu kasabasında, tuhaf şeylerin olmasıyla başlar. Hikaye bize Goshima Kirie’nin ağzından anlatılmaktadır. Onun için etrafta değişik şeyler olmaktadır ancak nasıl oluyor da o kadar olayı yaşayıp akli dengesi yerinde kalabiliyor enteresan. Hikayede insanların sarmal takıntılarından ve bu takıntıları sayesinde kendilerini de sarmala çevirmelerinden bahseder. Sayfaların içinde kendinizi kaptırdığınız da çığlık atabilir ya da mideniz bulanabilir. Çizimler oldukça ürperticidir.

İlk kitap 6 bölümden oluşmaktadır. 6 Bölüm 6 hikayedir. Konu bütünlüğü içinde ilerlerken her bölüm kendi içinde de yeni kurgu oluşturmaya devam eder.

Azami: Kirie, bir garip hissediyorum… Sağ gözüm acayip. Pek iyi göremiyorum. Bir bakar mısın?

KARAKTERLER

GOSHİMA KİRİE

Hikayemizin ana karakteri. Lise öğrencisi. Çömlekçi babası, annesi ve kardeşiyle beraber yaşamaktadır. Kurouzu’nun merkezinde yaşamaktadır. Suichi Saito ile eskiden sınıf arkadaşıydı, şu anda kız arkadaşı. Oldukça değişik hikayeleri vardır. Çevresindeki garip olayları çok yavaş seziyor!

SUİCHİ SAİTO

Kirie’nin erkek arkadaşı. Başka bir kasabada yaşamaktadır. Farklı bir yerde yaşadığından dolayı Kurouzu kasabasındaki spiral lanetin farkındadır. Ancak elinden hiçbir şey gelmez. Oldukça talihsiz şeyler yaşamıştır. Kirie’ye kaçma teklifinde bulunsa da henüz başarılı olamadı bakalım diğer serilerde belki Kirie’nin aklı başına gelirse başarılı olmasını umut ediyorum.

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir