Ayla filmi

Kore Savaşında yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor

Kore Savaşında yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dâhil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?

Yönetmen: Can Ulkay

Senaryo: Yiğit Güralp

Oyuncular:  Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu

Güney Kore ile kardeşlik bağlarının başladığı savaş. Sonlar… Başlangıçlar… Kimisi gitti, bedenini orada bıraktı kimisi de yüreğinden bir parçayı. Ben çok merak ediyorum bu filmi çünkü fedakarlık, sevgi, saygı, tarih, bilgi hepsini içeriyor. Bu hikayeyi ilk duyduğumda da çok etkilenmiştim. Bu tarz yapıtlar artmalı.

FRAGMANİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2 Yorum "Ayla filmi"

  1. Defalarca izledim mükemmel bir film 👌😃

  2. Henüz gidemedim ama bu hafta içi gidecem inşallah, çok umutluyum bu filmden.

Mesaj At