Japonya’daki kedi kafeleri

Kedileri seviyorsanız bu kafelere uğramanızı tavsiye ederiz.

Japonya’da insanların stres atması ve eğlenmesi için kedi kafeleri bulunmaktadır. Bu kafelerde yemek yiyebilir, bir şeyler içebilir, manga okuyabilir ve kedileri sevebilirsiniz. İlk kedi kafesi 1998 yılında Tayvan’da açıldı. Sonrasında bu kafeler turistlerin ve kedi severlerin dikkatini çekti.

Japonya’da açılan ilk kafe ise 2005 yılında “Neko No Jikan” (Kedi Zamanı) oldu. Japonya’da bu kafelerin yaygınlaşmasının sebebi ise bazı evlerde evcil hayvan beslenmesinin yasak olmasıydı. Tabi ki her yerde olduğu gibi bu kafelerde de kediciklerin rahatının bozulmaması için bazı kurallar var. Mesela uyuyan kedileri uyandırmak, kedileri hırpalamak kesinlikle yasak, ve kediciklere nasıl davranıldığı konusunda müşterileri denetleyen görevliler mevcut.

Tabii ki sadece cins kedilerden oluşan kafeler olduğu gibi sadece barınaktan kurtarılan kedilerin olduğu kafelerde var.

Japonlar gibi siyah kedileri seviyorsanız ve onların uğurlu olduğunu kabul ediyorsanız sadece siyah kedilerden oluşan kafeler de bulunuyor.

İlgili resim

Kedileri seviyorsanız bu kafelere uğramanızı tavsiye ederiz.

Demiş yazarımız 🙂

Ben de ekleme yapayım. Kyoto’dayken bir tane kedi kafesine gitmiştim. Aşağıdaki resimleri de oradayken çektim. Kafeye girdiğimde ellerimi yıkamam gerektiğini söylediler. Bir lavaboda elimi yıkadım. İçecek sipariş verdim. Bu arada yarım saati yaklaşık 20 TL tutmuştu. Bu süre içerisinde bazı içeceklerden istediğiniz kadar içebilirsiniz. Diğerleri ekstra ücretli. İçecekleriniz kapalı bir kutuda geliyor. Pipetle falan içiyorsunuz ki tüy falan kaçmasın içine. Kediler temiz ve kokmuyorlar. Rahatlıkla gidebilirsiniz. Çektiğim resimler aşağıda 🙂


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Japonya'daki kedi kafeleri"

Mesaj At