Namsan kulesi

Namsan, Seul’de bulunan bir dağdır. Namsan Kulesi bu dağda bulunur.

Namsan, Seul’de bulunan bir dağdır. Namsan Kulesi bu dağda bulunur. 1996 yılında başlayan yapımı 3 Aralık 1971’de bitmiştir. Yüksekliği 236 metredir. İlk genel radyo kulesidir. 2005 yılında yeniden yapılandırılmıştır. Kore’ye giden turistlerin ziyaret ettiği ilk yerlerdendir bu kule. Her gün kuleye insan akını gerçekleşmekte.

Koreli çiftlerin en çok ziyaret ettiği yerlerdendir. Bazılarınızın da bildiği üzere sevgililer buraya gelip üstünde adlarının yazılı olduğu bir kilit bağlarlar. Sonra da bağladıkları kilidin anahtarını orada duran kutulardan birine atarlar ki kilidi bir daha açamasınlar. Böylelikle aşklarını ebedileştirdiklerine ve sonsuza kadar birbirlerinin olacağına inanırlar. Bu yüzden romantizmin duraklarından biridir Namsan Kulesi…

kore kilitli yol

Namsan Dağı’nda Japon Kızılçamı adındaki ağaç türü yaygındır. Aynı zamanda bir yürüyüş alanıdır. Kulenin etrafındaki bölge ‘Namsan Park’ olarak geçer.

namsan kulesi

Bu kuleyi meşhur yapan başka bir özellik daha var. Manzarası. Seul’ün büyük bir kısmını buradan görebilirsiniz. Fotoğraflarda tuvaletlerin bile Seul manzaralı olduğunu gördüm. Sadece kuleden şehri değil, kuleyi de Seul’ün çoğu yerinden görebilirsiniz. Sadece turistlere değil, dizi setlerine de çokça ev sahipliği yapmakta.

İşte Namsan Kulesi’nden Seul;

namsan kulesinden seoul

İçinde Hancook, Skycafe, N.Grill Resturant tarzında dinlenme ve oturma yerleri de vardır. Seul Halk Kütüphanesi, Kore Milli Tiyatrosu, Namsangol Geleneksel Hanok Köyü de Namsan Dağı eteklerinde yer almaktadır. Namsan Kulesi turistlerin de gittiğinde uğramadan geçmedikleri bir yerdir. Oraya giderseniz etraftakilerin %97’si çift olacaktır. Çiftler koltuğu denilen yerde fotoğraf da çekiniyorlarmış.

nasan kulesi

 

ADRES: 105 Namsangongwon-gil, Yongsan 2(i))ga-dong, Yongsan-gu, Seoul, Güney Kore


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


3 Yorum "Namsan kulesi"

  1. Açıklamada ”1996 Da yapımına başlanıp 1971’de bittiği yazıyor. Düzeltir misiniz ?

  2. japon kültürü hakkında bir şey soracağım japonlar yabancılar ile konuşmayı severler mi mesela konya mevlanaya çok sayıda japon turist geliyor koninniciwa desem sohbete başlasam benle sohbet ederler mi?

Mesaj At