Koreli Beyonce Ailee

Ailee kilo vermek istemediğini çünkü sesinin karnından geldiğini eğer kilo verirse sesini kaybedeceğini düşünüyormuş.

Koreli Beyonce Ailee
Koreli Beyonce Ailee

30 Mayıs 1989 tarihinde Colorado, Amerika’da doğmuştur. New Jersey’de büyümüştür. Korece adı Lee Ye Jin, İngilizce adı Amy Lee’dir. Lakabı ise Koreli Beyonce. Benim keşke daha erken tanısaydım dediğim ve Goblin dizisini izlerken keşfettiğim bir sanatçı.

Küçük yaşlarda oyunculuk yapmış ve şarkı söylemeye başlamıştır. YMC Entertainment şirketine bağlıdır. 2012 yılında Dream High 2 dizisinde oynamıştır. Aynı yıl 9 Şubat’ta Heaven şarkısı ile çıkışını yapmıştır.

Koreli Beyonce Ailee 1

Araştırırken okuduğum bir yerde Ailee kilo vermek istemediğini çünkü sesinin karnından geldiğini eğer kilo verirse sesini kaybedeceğini düşünüyormuş.

2013 yılında Music Bank kapsamında İstanbul’a gelmiştir ve her Türk’ün mutlaka duymuş olduğu Üsküdar’a Gider İken’i söylemiştir. Yani kendisi ülkemize gelen nadir Koreli sanatçılardan.

İşte o performansı;

Vee diğer şarkılarından bazıları :

  • I Will Show You
  • Don’t Touch Me
  • Heaven
  • Higher
  • I Will Go To You Like the First Snow
  • Mind Your Own Business

Bu da benden size gelsin;

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir