Got 7 Kore müzik grubu

GOT 7 (갓세븐) JYP Entertainment’ta 16 Ocak 2014 yılında çıkış yapmış 7 kişilik bir hip-hop grubudur.

got 7 kore müzik grubu
got 7 kore müzik grubu

GOT7 (갓세븐) JYP Entertainment’ta 16 Ocak 2014 yılında çıkış yapmış 7 kişilik bir hip-hop grubudur. Çıkışları Girls Girls şarkısı ile olmuştur. Fanlarına resmi olarak I GOT7 denmektedir. 7 üyenin isimleri şunlardır: JB, Jinyoung, Mark, Jackson, Youngjae, Yugyeom ve Bambam.

Gelin üyeleri yakından tanıyalım.

JB

got-7-jb-im-jae-bum

Gerçek adı Im Jae Bum (임재범)’dur. Grubun ana vokali ve aynı zamanda lideridir. 2009 yılında JYP’de stajyer olmuştur. Dream High 2 ve A A Man Falls In Love dizilerinde oynamıştır.

JINYOUNG

park Jin Young 박진영

Tam adı PARK Jin-Young’dur. (박진영). Grubun yüzü ve vokalistidir. 2009 yılında JYP stajyeri olmuştur. Dream High 2, When a Man Loves, My Love Eun-Dong, Legend of the Blue Sea dizilerinde oynamıştır.

MARK

Mark Yi En Tuan 마크 이엔 투안

Gerçek adı Mark Yi En Tuan’dır. (마크 이엔 투안). Tayvan kökenli olup Amerika’dan gelmiştir. Los Angeles doğumludur. 2010 yılında JYP stajyeri olmuştur.

JACKSON

Wang Ka Yee

Gerçek adı Wang Ka Yee’dir. Grubun Çinli üyesidir. 2011 yılında JYP’de stajyer olmuştur. Grupta lead rapper, lead dansçı olarak görev yapar.

BAMBAM

bambam kunpimook

Gerçek adı Kunpimook’tur. Grubun Taylandlı üyesidir. Grupta Lead rapper, Lead dansçı görevleri vardır. 2010 yılında JYP stajyeri olmuştur.

YUGYEOM

Kim Yu Gyeom’dur 김유겸

Gerçek adı Kim Yu-Gyeom’dur. (김유겸) Grubun ana dansçısıdır. 2011 yılında JYP stajyeri olmuştur.

YOUNGJAE

Choi Young Jae 최영재

Tam adı Choi Young Jae (최영재). Grunun ana vokalidir. 2013 yılında JYP stajyeri olmuştur.

Dinlemeniz için size grubun bir şarkısını bırakıyorum.

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir