Kore uyarlaması Türk dizileri

Hangi Türk dizilerinin Kore dizilerinden uyarlandığını biliyor musunuz?

kore uyarlaması türk dizileri
kore uyarlaması türk dizileri

Bu yazıda Türk kanallarında gördüğümüz Kore uyarlaması dizilerden bir kısmını sizler için listeledim.

Doctors – Kalp Atışı

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-1

Kalp Atışı, MF Yapım imzalı, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan yaptığı, başrollerini Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ege Kökenli, Ali Burak Ceylan ve Hakan Gerçek paylaştıkları bir Show TV’de yayınlanan bir televizyon dizisidir

My Husband Got A Family – Kocamın Ailesi

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-2

Kocamın Ailesi, FOX’ta yayınlanmış olan komedi, dram türündeki Türk televizyon dizisi. Başrollerini Yeliz Kuvancı ve Gökhan Alkan paylaşmaktadır. My Husband Got a Family isimli Kore dizisinden uyarlanmıştır

She Was Pretty – Seviyor Sevmiyor

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-3

Türk uyarlamasında başrolleri Zeynep Çamcı ve Gökhan Alkan paylaşıyordu. İzleyici tarafından büyük beğeni toplamış bir dizi. Her iki ülke için de.

Full House – İlişki Durumu Karışık

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-4

İlişki Durumu: Karışık, 2004 Kore yapımı Full House dizisinden uyarlanan başrollerini Seren Şirince, Berk Oktay, Eda Ece, Pamir Pekin ve Nurseli İdiz’in paylaştığı Show TV’nin 2015 yapımı aşk, gençlik ve romantik komedi dizisidir.

The Heirs – Çilek Kokusu

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-5

Çilek Kokusu başrollerini Demet Özdemir, Yusuf Çim, Ekin Mert Daymaz, Mine Tugay, Mahir Günşiray ve Laçin Ceylan’ın paylaştığı Star TV’nin 2015 yapımı aşk, gençlik ve romantik komedi dizisidir. Kore Draması’nı sevenlerin iki diziyi de bildiğini düşünüyorum. Türk yapımda Demet Özdemir ve Yusuf Çim başrolleri paylaşıyordu.

Panda and Hedgehog – Maral En Güzel Hikayem

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-6

Maral, yapımcılığını Acun Medya’nın üstlendiği, başrollerini Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı Maral: En Güzel Hikâyem TV8’in ilk iç yapımlar dizisidir. Dizinin ilk bölümü 5 Mart tarihinde seyircilere sunulmuştur.

Bride of the Century – Beyaz Yalan

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-7

Beyaz Yalan NTC Medya’nın üstlendiği bir televizyon dizisi. Nazlı Heptürk’ün genel koordinatörlük yaptığı dizinin yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp ve yönetmenliğini ise Filiz Gülmez Pakman üstlenmiştir.

A Gentelman’s Dignithy – Kiraz Mevsimi

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-8

Kiraz Mevsimi, 4 Temmuz 2014 günü saat 19.30’da FOX’ta yayın hayatına başlamış Türk romantik komedi dizi filmi. Dizinin ilk sezonu 27 Haziran 2015 tarihinde sona erdi. İkinci sezon ise 3 Ekim 2015 Cumartesi 20:15’te yayınlanmaya başladı.

May Queen – Mayıs Kraliçesi

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-9

Mayıs Kraliçesi, yapımcılığını Birol Güven’nin üstlendiği Başrolü Yağmur Tanrısevsin’in yer aldığı Show TV ekranlarında yayınlanmış Türk televizyon dizisi. Ayrıca Dizi May Queen’den uyarlanmıştır.

What Happens to My Family – Baba Candır

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-10

Baba Candır, TRT 1’de yayınlanan, What Happens To My Family adlı Güney Kore dizisinden uyarlanmış komedi dizisidir. Başrollerinde, Settar Tanrıöğen, Melis Tüzüngüç, Uraz Kaygılaroğlu, Berna Koraltürk ve Özgün Karaman oynamaktadır.

Boys Over Flowers – Güneşi Beklerken

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-11

Güneşi Beklerken, yönetmenliğini Altan Dönmez’in yaptığı, başrollerini Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bürsin, Yağmur Tanrısevsin, İsmail Ege Şaşmaz ve Ozan Osmanpaşaoğlu’nun paylaştığı gençlik dizisidir.

Fated to Love You – No:309

kore-uyarlamasi-turk-dizileri-12

No: 309, FOX Tv’de yayınlanan Romantik Komedi türündeki televizyon dizisi. Yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat’ın yaptığı dizide başrolleri Demet Özdemir ve Furkan Palalı üstlendi. İlk bölümü 1 Haziran 2016 tarihinde yayınlandı.

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir