Kore uyarlaması Türk dizileri

Hangi Türk dizilerinin Kore dizilerinden uyarlandığını biliyor musunuz?

Bu yazıda Türk kanallarında gördüğümüz Kore uyarlaması dizilerden bir kısmını sizler için listeledim.

Doctors – Kalp Atışı


Kalp Atışı, MF Yapım imzalı, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan yaptığı, başrollerini Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ege Kökenli, Ali Burak Ceylan ve Hakan Gerçek paylaştıkları bir Show TV’de yayınlanan bir televizyon dizisidir

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

My Husband Got A Family – Kocamın Ailesi


Kocamın Ailesi, FOX’ta yayınlanmış olan komedi, dram türündeki Türk televizyon dizisi. Başrollerini Yeliz Kuvancı ve Gökhan Alkan paylaşmaktadır. My Husband Got a Family isimli Kore dizisinden uyarlanmıştır

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

She Was Pretty – Seviyor Sevmiyor


Türk uyarlamasında başrolleri Zeynep Çamcı ve Gökhan Alkan paylaşıyordu. İzleyici tarafından büyük beğeni toplamış bir dizi. Her iki ülke için de.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

Full House – İlişki Durumu Karışık


İlişki Durumu: Karışık, 2004 Kore yapımı Full House dizisinden uyarlanan başrollerini Seren Şirince, Berk Oktay, Eda Ece, Pamir Pekin ve Nurseli İdiz’in paylaştığı Show TV’nin 2015 yapımı aşk, gençlik ve romantik komedi dizisidir.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

The Heirs – Çilek Kokusu


Çilek Kokusu başrollerini Demet Özdemir, Yusuf Çim, Ekin Mert Daymaz, Mine Tugay, Mahir Günşiray ve Laçin Ceylan’ın paylaştığı Star TV’nin 2015 yapımı aşk, gençlik ve romantik komedi dizisidir. Kore Draması’nı sevenlerin iki diziyi de bildiğini düşünüyorum. Türk yapımda Demet Özdemir ve Yusuf Çim başrolleri paylaşıyordu.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

Panda and Hedgehog – Maral En Güzel Hikayem


Maral, yapımcılığını Acun Medya’nın üstlendiği, başrollerini Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı Maral: En Güzel Hikâyem TV8’in ilk iç yapımlar dizisidir. Dizinin ilk bölümü 5 Mart tarihinde seyircilere sunulmuştur.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

Bride of the Century – Beyaz Yalan


Beyaz Yalan NTC Medya’nın üstlendiği bir televizyon dizisi. Nazlı Heptürk’ün genel koordinatörlük yaptığı dizinin yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp ve yönetmenliğini ise Filiz Gülmez Pakman üstlenmiştir.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

A Gentelman’s Dignithy – Kiraz Mevsimi


Kiraz Mevsimi, 4 Temmuz 2014 günü saat 19.30’da FOX’ta yayın hayatına başlamış Türk romantik komedi dizi filmi. Dizinin ilk sezonu 27 Haziran 2015 tarihinde sona erdi. İkinci sezon ise 3 Ekim 2015 Cumartesi 20:15’te yayınlanmaya başladı.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

May Quenn – Mayıs Kraliçesi


Mayıs Kraliçesi, yapımcılığını Birol Güven’nin üstlendiği Başrolü Yağmur Tanrısevsin’in yer aldığı Show TV ekranlarında yayınlanmış Türk televizyon dizisi. Ayrıca Dizi May Queen’den uyarlanmıştır.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

What Happens to My Family – Baba Candır


Baba Candır, TRT 1’de yayınlanan, What Happens To My Family adlı Güney Kore dizisinden uyarlanmış komedi dizisidir. Başrollerinde, Settar Tanrıöğen, Melis Tüzüngüç, Uraz Kaygılaroğlu, Berna Koraltürk ve Özgün Karaman oynamaktadır.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

Boys Over Flowers – Güneşi Beklerken


Güneşi Beklerken, yönetmenliğini Altan Dönmez’in yaptığı, başrollerini Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bürsin, Yağmur Tanrısevsin, İsmail Ege Şaşmaz ve Ozan Osmanpaşaoğlu’nun paylaştığı gençlik dizisidir.

Kore uyarlaması Türk dizileri

 

Fated to Love You – No:309


No: 309, FOX Tv’de yayınlanan Romantik Komedi türündeki televizyon dizisi. Yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat’ın yaptığı dizide başrolleri Demet Özdemir ve Furkan Palalı üstlendi. İlk bölümü 1 Haziran 2016 tarihinde yayınlandı.

Kore uyarlaması Türk dizileri


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Kore uyarlaması Türk dizileri"

Mesaj At