BTS

Big Hit Entertainment'in grubudur. Grup adı 'Kurşun Geçirmez İzciler' anlamındadır.

Big Hit Entertainment’in grubudur. Grup adı ‘Kurşun Geçirmez İzciler’ anlamındadır.  Grubun tam adı 방탄소년단 (Bangtansonyeondan)’dır. Ancak BTS kısaltması en çok kullanılan isimdir. BTS de MV’lerinde bir sır saklamakta.

Grup fandomuna ‘A.R.M.Y.’ adını vermiştir. (Adorable Representative M.C for Youth) yani Gençliğin Sevimli Temsilcisi. İnternette tavsiye edilen binlerce isimden sonra fandom için bu ad seçilmiştir. Türk ARMY’ler tahmin ettiğinizden daha fazladır.

Grup, ilk çıkışını 13 Haziran 2013 yılında yapmıştır. En iyi Kore grupları arasında olduğu şüphesiz. Grubun 7 üyesi vardır. Yüzleri, boyları, sesleri de maşallah yani. Yorum kısmına da grup hakkındaki düşüncelerinizi ve ilginç bilgileri eklerseniz sevinirim.

JIN

Tam adı KIM Seok-Jin’dir.( 김 석진)Vokalist, dansçı ve grup yüzüdür. Grupta en iyi Çince konuşan üyedir. Lakabı ‘Pembe Prenses’tir. Pembeyi sevdiğinden ARMY fandomu ona bu şekilde seslenmektedir. Üyeler tarafından anne olarak görülür.

bts-jin

SUGA

Tam adı MIN Yoon-Gi’dir.(민윤기) Grupta rapçidir.  August D adıyla da tanınır.

bts-suga

RAP MONSTER

Tam adı KIM Nam-Joon’dur. (김남준)Pozisyonu rapçidir. Grubun lideridir ve gruba katılan ilk üyedir. İngilizcesi iyidir.

bts-rapmonster

V

Gerçek adı KIM Tae-Hyung’dur.(김태형)Gruptaki pozisyonu vokalisttir. Saksafon çalabilmektedir. Lakabı ‘Grubun Uzaylısı’ ve ‘Uzaylı V’ dir. Japonca’yı en iyi konuşan üyedir.  Şirket tarafından grupta olduğu duyurulan en son üyedir.

bts-v2

J-HOPE

Gerçek adı JUNG Ho-Seok’tur. (정호석)Rapçi ve dansçıdır.  Grubun en iyi beatbox yapma yeteneğine sahip üyedir.

bts-j-hope

JUNGKKOK

Tam adı JEON Jung-Kook’dur. (전정국)Lakabı ‘Kookie’dir. Benim grupta yüzünü en tatlı bulduğum üye. Vokalist ve dansçıdır. Grubun en küçük üyesidir. Yani ‘maknae’dir.

bts-kookie

JİMİN

Tam adı PARK Ji-Min’dir. (박 지민) Vokalist ve dansçıdır. Turuncu saçları ile ünlüdür.  Grubun karizması da diyor bazı fanlar JİMİN için. Okuduğum bir sitede grubun kas sorumlusu da yazılmıştı.

bts-jimin


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


27 Yorum "BTS"

 1. BTS iyiki varsiniz siz bizim gurur kaynagimizsiniz <3 <3 <3

 2. Bende armyim hepsini çok seviyorum biasım Jimin ben onlarsız yaşayamam 💋💋❤️❤️🇰🇷🇰🇷

 3. Benim 1. Bias ım jungkook 2. Taehyung 3. Jimin hepsini çoooook seviyorum çanlarımmmmmmmm bitanelerim o 3 ünü seviyorum demek sadece o 3 ünü sevmiyorum sadece o 3 ünü bir tık fazla seviyorummmmmm❤❤❤❤sonuç olarak ARMY olmak bunu gerektirir.
  7-1=0

 4. Turuncu sacli J-hope deyimi

 5. Her kes A.R.M.Y ola bilir kimseye güvenmeyin. 😀 Cidden tahmin ettiğinizden daha çok army var her yerdlerer:animelerin altında alakasız youtube videolarının yorum kısmıda her türden internet sitelerinde.Ama insan görünce gurur duyuyor

 6. AYYY YERİM AMA YAA BTS İM BENİM BİR ARMY OLARAK ÇOK MUTLUYUM BİASIMDA JUNGKOOKİE YERİM YA:D

 7. yaaaaaaaaaa Kim Nan Joon çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook yakışıklı çıkmış yaaaaaaaa çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooom

 8. Jın çok şirin ve çook yakışıklı ya

 9. bende armyim:)))))
  V,Jimin,Jungkook çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook şirin çıkmışlar:)hepsi çok seviyorum:3

 10. jungkook ve jimin çok talı ve yakışıklı onları çok seviyorum en çok jungkook seviyorum:)

 11. Rap Monster’ın tam adı Kim Nam-Joon’dur. Suga’nın adı Min Yoon-Gi’dir. Sanırım bir karışıklık olmuş 🙂

 12. Nekadar fanları olmasamda şarkılarını severek dinlerim…kaliteli işler yapıyorlar….:)

 13. Bts i anlatmanız çok güzel ama grubumuzun babası suga değil de rap monster olarak bilinir suga ise daha tembel ve uykucu olmasıyla bilinir ve bildiğim kadarıyla V gruba en son katılan üye değil Jimin en son katılmıştır ama V en son tanınan üye dır ama yinede BTS I tanıtmaniz cook iyiydi teşekkürler 😍💞

  • Hayır grubun babası olarak bilinen suga çünkü bozulan şeyleri tamir ettiği için ben öyle biliyorum

 14. Ah işte beklediğim yazı sonunda geldi!

 15. ayayay burada BTS ile ilgiilgi bit yazı okumak çok güzel 😍 감사합니다 asialogy 😂😊

 16. Ben de bir ARMY’im :). Yazı da çok güzel olmuş. Emeği geçenlerin eline sağlık ^_^ Ancak Suga grubun babası olarak değil de en ağırbaşlısı olarak bilinir. Grubun babası daha çok Rap Monster’dır.

 17. V, Jin ve Jungkook u birbiriyle bir terk ben mi karıştırıyorum 😅

  Bu grubu görmek güzel ✨

 18. TWITTER OLSUN VAPP OLSUN SÜREKLİ HAYRANLARIYLA ETKİLEŞİMDE BULUNAN BİR GRUP. DAHA ÖNCE DE HEP YOUTUBEADAKİ KANALLARINA EĞLENCELİ VİDEOLAR YÜKLÜYORLARDI. ÇOK DOĞAL SAMİMİ VE EĞLENCELİLER, CİDDEN YETENEKLİLER. RAP LİNE –>RAP MONSTER SUGA JHOPE ÇOK İYİ ÖZELLİKLE RAP MONSTER VE SUGA GRUPTA EN ÇOK ŞARKI BESTELEYENLERDEN. RAP MONUN İNGİLİZCESİ ÇOK İYİ BU ARADA WALE İLE YAPTIĞI İNGİLİZCE DÜETİNİ DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM (RM, WALE ‘CHANGE). JHOPE JİMİN DANSTA ÇOK İYİ. ŞARKILARINI KENDİLERİ BESTELİYORLAR SADECE AŞK DEĞİL, GENÇLİK HAYALLER HAKKINDA ANLAMLI ŞARKILAR YAPIYORLAR ALBÜMLERİNİ DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM. YURT DIŞINDA BAYA POPÜLERLER. BU SENE BBMA’E KATILDILAR ”TOP ARTIST AWARD” ÖDÜLÜNÜ ALDILAR SÜREKLİ LİSTELERE GİRİYOLAR 18 EYLÜLDE ÇIKACAK OLAN ALBÜMLERİ 1 MİLYON SATIŞI GEÇMİŞ BİLE.

Mesaj At