BTS Koreli müzik grubu

Big Hit Entertainment'in grubudur. Grup adı 'Kurşun Geçirmez İzciler' anlamındadır.

bts
bts

Big Hit Entertainment’in grubudur. Grup adı Kurşun Geçirmez İzciler anlamındadır. Grubun tam adı 방탄소년단(Bangtansonyeondan)’dır.

Ancak BTS kısaltması en çok kullanılan isimdir. BTS de MV’lerinde bir sır saklamakta. Grup fandomuna A.R.M.Y. adını vermiştir. (Adorable Representative M.C for Youth) yani Gençliğin Sevimli Temsilcisi. İnternette tavsiye edilen binlerce isimden sonra fandom için bu ad seçilmiştir. Türk ARMY’ler tahmin ettiğinizden daha fazladır.

Grup, ilk çıkışını 13 Haziran 2013 yılında yapmıştır. En iyi Kore grupları arasında olduğu şüphesiz. Grubun 7 üyesi vardır. Yüzleri, boyları, sesleri de maşallah yani. Yorum kısmına da grup hakkındaki düşüncelerinizi ve ilginç bilgileri eklerseniz sevinirim.

JIN 김 석진

Tam adı Kim Seok-Jin’dir. Vokalist, dansçı ve grup yüzüdür. Grupta en iyi Çince konuşan üyedir. Lakabı ‘Pembe Prenses’tir. Pembeyi sevdiğinden ARMY fandomu ona bu şekilde seslenmektedir. Üyeler tarafından anne olarak görülür.

kim seok jin 김 석진

SUGA 민윤기

Tam adı Min Yoon-Gi’dir. Grupta rapçidir. August D adıyla da tanınır.

min yoon gi 민윤기

RAP MONSTER 김남준

Tam adı Kim Nam-Joon’dur. Pozisyonu rapçidir. Grubun lideridir ve gruba katılan ilk üyedir. İngilizcesi iyidir.

kim nam joon 김남준

V 김태형

Gerçek adı Kim Tae-Hyung’dur. Gruptaki pozisyonu vokalisttir. Saksafon çalabilmektedir. Lakabı ‘Grubun Uzaylısı’ ve ‘Uzaylı V’ dir. Japoncayı en iyi konuşan üyedir. Şirket tarafından grupta olduğu duyurulan en son üyedir.

kim tae hyung 김태형

J-HOPE 정호석

Gerçek adı Jung Ho-Seok’tur. Rapçi ve dansçıdır.  Grubun en iyi beatbox yapma yeteneğine sahip üyedir.

jung ho seok 정호석

JUNGKKOK 전정국

Tam adı Jeon Jung-Kook’dur. Lakabı ‘Kookie’dir. Benim grupta yüzünü en tatlı bulduğum üye. Vokalist ve dansçıdır. Grubun en küçük üyesidir. Yani ‘maknae’dir.

jeon jung kook 전정국

JİMİN 박 지민

Tam adı Park Ji-Min’dir.  Vokalist ve dansçıdır. Turuncu saçları ile ünlüdür. Grubun karizması da diyor bazı fanlar JİMİN için. Okuduğum bir sitede grubun kas sorumlusu da yazılmıştı.

park ji min 박 지민
Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir