Big Bang Koreli müzik grubu

BigBang YG Entertainment’in 5 harika üyeye sahip erkek grubudur

big bang
big bang

Biliyorum biliyorum başlığı görünce heyecanlanıp sevinenleriniz var. Başlayalım o zaman. BigBang YG Entertainment’in 5 harika üyeye sahip erkek grubudur. Çıkışlarını 2006 yılında yapmışlardır. Grup sadece Kore ve Asya’da değil tüm dünyada çokça ünlü. Bildiğim kadarıyla grup üyeleri kendi şarkılarını kendileri yazıp besteliyorlar. Çoookk sevenleri var. Grubun lideri GD gruptan daha çok ünlü sanki. Kendi adına 107 tane şarkının telif hakkına sahipmiş. 🙂 Grup çokça da Japonca ve Korece single albüme sahip. Çoğunuz grubu bilmese de şarkılarını mutlaka duymuştur.

GD (G Dragon)

Gerçek adı Kwon Ji-Yong’dur. 12 yaşında Flex adlı grupla müzik kariyerine ilk adımını atmıştır. Grubun lideridir. Haru Haru, Tonight, Lies, Love Song gibi şarkıların bestesi G-Dragon’a ait. Bence bir müzik dehası.

big bang gd g dragon kwon ji yong

T.O.P.

Gerçek adı Choi Seung-Hyun’dur. 4 Kasım 1987 yılında doğmuştur. Grubun en büyük üyesidir. BigBang grubunun şarkılarının rap kısımları T.O.P. tarafında yazılıyor. Bazı dizilerde oynamışlığı da var.

big-bang-t-o-p-top-choi-seung-hyun

SEUNGRİ

Gerçek adı Lee Seung-Hyun’dur. 12 Aralık 1990 tarihinde doğmuştur.  Grubun en küçük üyesidir. Yani maknaesi. Solo albüme sahip ve şarkılarının bazılarını kendisi yazmış.  Lakabı V.I.’dır.

big-bang-seungri-lee-seung-hyun

DAESUNG

Tam adı Kang Dae-Sung’dur. 26 Nisan 1989 doğumludur. Lakabı ‘D-lite’ veya ‘Delight’ olarak bilinir. Şu ek bilgiyi de vereyim. Bir trafik kazası geçirdi v e yanındaki kişi öldü. Mahkeme yanındaki kişinin suçlu olduğuna karar verdi.

big-bang-daesung-kang-dae-sung

TAEYANG

Gerçek adı Dong Young-Bae’dir. 18 Mayıs 1988 doğumludur. Bu üyemiz de diğer üyeler gibi solo albüme sahip. Lakabı ‘Solar’dır. Piyano çalabiliyor.

big-bang-taeyang-dong-young-bae

Grup hakkındaki düşüncelerinizi ve bildiklerinizi yazıp bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yazarınız olarak grubun sadece şarkılarını dinlediğim için grup hakkında sizler kadar bilgiye sahip değilim 🙂

Paylaş
User Avatar
Yazar: Berfinn Öğrenci
Merhaba, ben Berfin Kaya. 2017 yılından beri Asiology sitesinde Kore ile ilgili içerikler yazıyorum. Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda da Hacettepe Uzakdoğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu başkanıyım. Yeni içerikler için takipte kalın!
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir