Amnesia anime tanıtımı

Merhabalar ! Kısa zaman önce bitirdiğim Amnesia adlı animeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle biraz ismini inceleyelim.

amnesia anime
amnesia anime

Merhabalar ! Kısa zaman önce bitirdiğim Amnesia adlı animeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle biraz ismini inceleyelim. Amnesia, hafızanın bozulması ya da zarara uğraması durumu. Animemizin türü romantik, shoujo ve biraz da Orion karakterinden dolayı fantastik. Toplamda 12 bölümle birlikte 1 tane de OVA’sı var.

Konusundan biraz bahsedecek olursak… Heroine adındaki kızımız baygınlık geçirir ve her gün Ağustos 1’de hafızasını kaybetmiş şekilde uyanır. Gözünü açar açmaz karşısında Orion adlı ruh/peri belirir ve hafızasını kaybetmesinden kendini sorumlu tuttuğu için ona yardım etmek istediğini söyler. Bundan sonrasında ise kızımız her uyanışında aynı günü farklı arkadaşlarıyla ***** olarak yaşar. Hafızasını geri kazanmak için günlük hayatına devam eder.

Tür: Romantizm, Shoujo

Bölüm: 12

Anime başlarda biraz kafa karıştırıcı ve sıkıcı görünebilir. Hani izledikçe açılan ve sonunda da size beyin fırtınası olayını yaşatan animeler vardır ya, işte Amnesia tam da onlardan biri ! Eğer incelemeye karar verirseniz biraz dikkatinizi yoğunlaştırmanızı tavsiye ederim. Zira bazı küçük mimikler, verilmeyen cevaplar ve değişen kişilikler olaylara fazlaca anlam katıyor ve ileride bazı yerlerin çözülmesine yardım ediyor.

Bunlar dışında içeride çok karizmatik abilerimiz ve üçlü kız grubunun başını çeken süslü bir de lider ablamız var. Baş karakterin aksine nedense herkes daha özenilerek yaratılmış gibime geliyor. Hala ikna olmadıysanız izlemeye, belki açılış parçası sizi sürükleyecektir. İyi eğlenceler!

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir