Seul’daki sıradışı sinema salonları

Film meraklıları şüphesiz Seul’deki sinema tecrübelerinin bolluğundan memnun olacak

Film meraklıları şüphesiz Seul’daki sinema tecrübelerinin bolluğundan memnun olacak. Hepimiz 3 boyutlu filmlerin her yerde kolaylıkla bulunabildiğini biliyoruz ama sabah dinginliğinin ülkesi olan Kore’ye özel bazı seçenekler nelerdir?

4DX

4dx sinema

3 boyutlu filmler büyük ekranlarda mevcut olduğundan beri, göze çarpan Avatar , Pocahantas gibi önemli, belirli filmler oradaki hayırcı tipler için oldukça iyi bir fikirdi. Seul’daki belirli sinemalarda 4D filmler için 18,000 won istenir; bu, yüksek bir fiyat gibi görünse de filme bağlı olarak denemeye değerdir.

Sweetbox Theater (Sweetbox Sinema Salonu)

Sweetbox Theater (Sweetbox Sinema Salonu)

Genellikle salonun arka sıraları, fazla pahalı olmamakla birlikte özel birine sarılmak için uygundur. En iyi yanı, orta tarafta uzmanca hamlelerinizin zamanlamasını mahvedecek sinir bozucu şekilde içen kişiler yoktur. Geniş oturma alanı kendisi için daha fazla yer isteyen kişiler için hoş bir alternatiftir, ancak böyle bir durumda diğer çiftlerden tuhaf veya sempatik bakışlara maruz kalabilirsiniz. Ayrıca sinema salonunda daha çok eğlence için yastık ve minderlerin yanı sıra lüks deri koltukların sağlandığı Sweetbox Premium seçeneği de vardır. Bu seçenek malum hareketsizlikleri daha katlanılabilir hale getirir.

Starium

starium sinema

Gözlerinizi transta bırakacak Imax’teki dev ekran heyecanını yaşamak isteyenler içinse, Youngdeungpo istasyonuna ve aşırı derecede popüler olan Times Square Mall’daki Starium sinema salonuna gidin. Ekranı inanılmaz büyülükte ve resmen 31,4 metre genişliği ve 13 metre yüksekliği ile dünyanın en geniş ekranı olarak seçildi. Akustik ise eşit derecede müthiş, 50 hoparlörü ile unutulmaz bir sinema deneyimi yaşatıyor. İlginç bir not, ekip bu dev ekranı yapmak için üç farklı sıradaki tiyatro duvarlarını yıkmak zorunda kaldı. Tabi ki bu büyüklükteki bir tiyatronun arka koltukları, seyirciler açısından adil olmazdı. Dolayısıyla 12 ayrı salonu içeren aşırı rahat koltuklar ve çifte seçenekler, randevusu olanlar içindir. Times Square’in kendisi için özel olan biriyle vakit geçirenler için popüler bir yer olduğu düşünüldüğünde, tüm bunlar şaşırtıcı değil.

Cine De Chef

cine-de-chef

Hiç  sinema salonuna acıktığınız için girdiniz mi? Kola ve sosis için yaklaşık 10,000 won harcamak kesinlikle kötüdür. Öyleyse neden biraz daha mantıklı yiyeceklere para harcamıyoruz en sevdiğimiz gösteriyi izlerken? Yenilikçi sinema salonları iki seçenek sunuyor: Birincisi çiftlere aşırı lüks deri koltuklarda servis imkanı sunan elektronik sandalyeler. Hâli vakti yerinde olanlar için, 1,2 milyon won tüm tiyatroyu kiralamak için olanak verir.

Veatbox Theater ( Veatbox Sinema Salonu)

veatbox-theater

Titreşim ve beatbox uyumu gibi özel seçenekler büyük bir ekranda gösterimden daha çok, bir konsere gitme deneyimini taklit edebilecek çarpan ve titreyen sandalyeler sağlar. Koltuklar izleyicilerin eğlenmesi için titreşimli ses sistemiyle donanımlı. Özel tasarlanmış salonları akla uygun akustik sistemleri sesi arttırmak için inceleyin ve ses cihazları meraklıları için nihai deneyimler sağlayın. Bu özel seçim için kafa yapısına göre müzik güzel bir tanımlama olacaktır. Bir güç düğmesi uygun bir şekilde koltuğa yerleştirilmiştir. Böylece aşırı titreşim olursa kapatabilirsiniz. Aşırı kuşku verici, ama başka seçenekler olduğunu bilmek güzel.

Gold Class (Altın Sınıf)

gold-class

Tahmin ettiğiniz gibi en elit ve en müsrif salon seçenekleri burada. Tipik bir uçağın birinci sınıf koltukları taklit edilerek tasarlanmış. Film eşliğinde kahve, bira ve birkaç çeşit şarap ile eğlenebilirsiniz.30,000 won ile en fazla 40 kişi kapasiteli salon ve bar yerine güzel zaman geçirmek adına giriş yapabilirsiniz. Başka eğlenme seçenekleri mi arıyorsunuz? Üst sınıflar için plastik silahla standart salonlardaki gibi ekrandaki zonbileri vurmak mı istiyorsunuz? Bu yer size aklınızdaki masa oyunlarını sunuyor, üzülmeyin. Aşırı rahat görünüm, zarif kanepeler film deneyimi memnuniyetinizi sağlayacak, ev ortamı sunacak veya bu yerde özel günlerinizi kutlayacaksınız. Doğru yerdesiniz, tabi ki diğer servisler de mevcuttur.

Beats by Dr. Dre Theater

beats-by-dr-dre-theater

Evden boyunlarında veya kulaklarında kulaklık olmadan çıkamayan ses cihazları meraklıları Seul’deki Dr. Dre Sinema Salonlarını duyunca çok heyecanlanacak. Her koltukta sinema deneyimlerini üst düzeye çıkarmak için kaliteli ve popüler bir kulaklık olur. Hepsinden iyisi, kocaman bir ekranda kulaklıkla film izleme bazılarına garip gelse de, kulaklığınızın seçkin akustiği bebek ağlamasını bastırabilir. Sinema ve dinlenme salonları hip hop tarzında döşenmiştir. Bu yüzden ellerinizi kaldırıp bu tarza bürünün.

The Private Cinema

the-private-cinema

CGV Chungdam’ın 11. Ve 12. Katlarında bulunan çok özel bölüm 24. dairededir ve burada çok lüks iç mekân, koltuklar, masalar ve kitaplıklar zariflik hissi vermektedir. Kişiye has müstakil sinema, özel gün ve olaylar için mükemmeldir. Kırmızı halı da asansörden adımınızı atar atmaz ayaklarınızın altındadır ve dekora gerçekten çok uygundur. Parlak ahşap döşemelerin ve ışıklandırmaların olduğu bu yerde  zaman harcamak insana kendi teras katıymış gibi bir his verir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Seul'daki sıradışı sinema salonları"

Mesaj At