Sengoku Basara anime tanıtımı

Sengoku basara animesi savaş temalı doğa üstü güçlerin yer aldığı bir anime. Tüm karakterler savaşçı dolayısı ile. Kısaca hikayeden bahsedelim:

sengoku basara anime
sengoku basara anime

Merhaba arkadaşlar çok uzun bir aradan sonra sizlere bir anime tanıtımı yapacağım. Bu yapım bir oyundan animeye uyarlanmış. Bence bir oyundan animeye uyarlanmış en güzel seri diyebilirim. Hele daha önce devil my cry gibi oyundan animeye geçmiş bir seri izlediyseniz ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Tür : Doğaüstü, Dedektif, Fantezi, Korku, Polisiye

Yazar : Tsugumi Ooba

Çizer : Takeshi Obata

Gösterim Yılı : 2006

Bölüm Sayısı : 37

Gelelim konumuza; Sengoku basara animesi savaş temalı doğa üstü güçlerin yer aldığı bir anime.  Tüm karakterler savaşçı dolayısı ile. Kısaca hikayeden bahsedelim:

2 sezondan oluşan ve 3. sezonun yapılacağı söylenen sengoku basara’da  belli bölgelere hükmeden lord bulunmakta ve her biri bir birine rakiptir. Bu bölgeler ve lordlarını sıralamak gerekirse:

Kai’den Takeda Shingen ve Sanada Yukimura,

Echigo’dan Uesugi Kenshin,

Omi’den Azai Nagamasa,

Mikawa’dan Tokugawa Ieyasu

Fakat bunların arasında en büyük güç ve tehdit unsuru  6. tanrısal şeytan kral Oda Nobunaga’dır. Farklı bölgelerden iki ezeli rakip olan Sanada Yukimura ve tek gözlü ejder Date Masamune, Nobunaga’yı alt etmek için beklenmedik bir birlik oluşturacaklardır…

Seriyi ilginç kılan yanı ne diye soracak olursanız; seiyular.

Evet seslendirme sanatçılarının hepsi tanınmış animelerden seçilmiş. Bleachden zaraki kenpaçinin sesini duyacaksınız, ichigo’nun sesini, One piece’den roronoa zoro’nun sesini, Naruto’dan sasuke’nin sesini duyacaksınız.. Zoro’yu seviyorsanız date masamune’ye bayılacaksınız. Seride yarı ingilizce yarı japonca konuşan tek eleman.

Ben seriyi bitirdiğimde anime tarihinde en çok beğendiğim ve karizma sıralamasında 1. numaraya koyduğum karakter date masamune oldu. Umarım siz de beğenirsiniz.

Ve unutmadan karakterlerin neredeyse tamamı gerçekte yaşamış birer savaşçıdır.

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir