Ouroboros – Dizi Tanıtımı

Mangadan uyarlanmış olan bu dizi polisiye bir hikayeye sahiptir.

Ouroboros, kendi kuyruğunu ısıran bir yılan ya da ejderha şeklinde resmedilen semboldür.

Kendini yaratmayı sembolize eden kuyruğunu yutmuş bir yılan şeklidir. Latince’deki uroborus kelimesinden gelir ve bu sözcüklerin sözlük anlamı “kuyruğunu öldüren”dir. Yanar, döner gökkuşağı mitleri ile benzerlik gösteren sembol “doğanın ebedi döngüsü” ‘nü ifade etmektedir.

Ouroboros sıklıkla öz düşünümlülüğü (işteşlik), ya da döngüselliği, özellikle de kendini sürekli yeniden yaratan anlamında, biter bitmez yeniden başlayan döngüler olarak algılanan şeyleri (örneğin anka kuşu) simgeler. Başlangıçtan beri şeyin içinde var olan ya da kendini yok edilemez kudreti veya tabiatıyla sürdüren ilkel birlik ve bütünlük ideasını simgeler.

 

YUYA KANZAKİ’nin Mangası

ouroboros-dizi-tanitimi

Mangadan uyarlanmış olan bu dizi polisiye bir hikayeye sahiptir. İkuo ve Tatsuya adlı iki çocukluk arkadaşının (yetimler) öğretmenlerinin intikamı almaya ant itmişlerdir. Bu uğurda biri yakuza diğeri dedektif olarak iz sürmektedir. Birbirleri ile bağlantısını ortaya çıkarmamaya çalışarak karanlık tarafta savaşmalarını anlatmaktadır. İkuo’nun şahit olduğu olay gecesini tranvadan dolayı hatırlayamamaktadır. Olaylar çözüldükçe, bulgular buldukça hatırlamaya başladığı anıları son ana kadar büyük bir heyecan içinde sürdürülmektedir. Çıkarları uğruna her şeyi yapabilen üst yöneticilerden, dipteki masumlara kadar konunun içine sokulmuştur.

Oldukça başarılı olan dizinin baş rollerini muhteşem iki oyuncu paylaşmaktadır. Bunun yanında aksiyon sahneleri olsun, bölüm geçişleri olsun merak duygusunu zirvede tutmaktadır.

BÖLÜM SAYISI: 10

YAPIM YILI: 2015

OYUNCULARI: Ryuzaki İkuo- İkuta Toma, Tatsuya Danno- Shun Oguri

SOUNDTRACK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


0 Yorum "Ouroboros - Dizi Tanıtımı"

Mesaj At