Hanazakari no Kimitachi Japon dizisi

Sano'yu yeniden sağalarda görmek isteyen Mizuki erkek kılığına girer ve Osaka Lisesine gelir.

hanazakari no kimitachi dizi tanıtımı
hanazakari no kimitachi dizi tanıtımı

Hana kimi ya da orjinal adıyla Hanazakari no Kimitachi e Hisaya Nakajo adlı mangakanın Hakusensha adlı aylık dersinde yayımlanmış olan mangasıdır. 23 kitaptan oluşan manga oldukça sevilmiş önce Tayvan daha sonra Japonlar yetmemiş özel bölüm yetmemiş Koreliler o da yetmemiş birkaç yıl önce Japonlar farklı bir ekip ile yeniden çekmişler. Benim bahsedeceğim ekip yukarıda resmini görmüş olduğunuz 2007’de yapılmış olan, muhteşem ekibe sahip dizidir.

hanazakari no kimitachi dizi tanıtımı 1
hanazakari no kimitachi dizi tanıtımı 1

KONUSU

Ashiya Mizuki, Amerika’da yaşayan genç bir kızdır. Hayranı olduğu yüksek atlama sporcusu Sano İzumi sporu bırakmıştır. Sano’yu yeniden sağalarda görmek isteyen Mizuki erkek kılığına girer ve Osaka Lisesine gelir.  Amacı Sano’nun yeniden atlayış yapması için ikna etmektir. Erkek lisesi olan bu lisede birbirinden eğlenceli gruplar vardır.  3 yurt, 3 başkan ve ekipleri.

hanazakari-no-kimitachi-dizi-tanitimi-2

Evet kesinlikle deli dolu, harika bir dizi. Ekibin enerjisi o kadar yüksek ki bu uçarı haller kesinlikle gözünüze batmıyor. Of çok abartmışlar ama demiyorsunuz. Her bölüm birbirinden tuhaf olayların yaşandığı, harika insanların birbirine olan bağlılıklarını izlediğimiz bu dizi kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir dizidir. İzleyenlerden tam not almıştır. Özellikle sevilen karakteri Nakatsu kalpleri kazanmaktadır. “Homo Janai.” Nakatsu, Mizuki’den etkilenir ve kendisine kesinlikle erkeklerden hoşlanmadığını söylemeye çalışsa da bu çekimden kurtulamaz.İçinden konuştuğu sahneler, pat diye uyuyup gitmeleri kendisini çok sevdiriyor.

hanazakari-no-kimitachi-dizi-tanitimi-3

Nakatsu Shuichi – İkuta Toma

Ekibin büyük bir kısmı ünlü Japon oyuncularıdır.

hanazakari-no-kimitachi-dizi-tanitimi-4

To The Beautiful You

To the Beautiful You Sulli, Minho ve Lee Hyun-woo’nun başrollerinde olduğu 2012 yapımı Güney Kore dizisidir. Hanazakari no Kimitachi e’ nin Kore versiyonudur.

KORE VERSİYONU:

BÖLÜM SAYISI: 16

YAYIN TARİHİ: 2012

JAPON VERSİYONU:

BÖLÜM SAYISI: 12+Special Bölümü

TÜRÜ: Romantik, Komedi, Okul

YAYIN TARİHİ: 2007/2008

OYUNCULARI:

Ashiya Mizuki: Horikita Maki

Sano İzumi: Shun Oguri

Nakatsu Shiichi: İkuta Toma

Kayashima Taiki: Yamamoto Yusuke

Nanba Minami: Mizushima Hiro

Sekime Kyogo: Okada Masaki

KAPANIŞ ŞARKISI

Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir